Květen 2010

NEJSKVĚLEJŠÍ VÍKEND.

3. května 2010 v 22:08 | Lenča |  DENÍČEK
Ahojky!

Chtěla jsem napsat článek o víkendu a Praze. Je toho dost, takže asi bude rozumný začít od začátku :)

V pátek jsme přijeli až večer, takže ten den už jsme nikam nešli. V sobotu jsme hned ráno vyrazili do Národního muzea. První jsme se byli na výstavě rukopisů o Svatém Václavovi. To se mi samozřejmě jako bláznovi do literatury a knížek moc líbilo.

Co se mi ale líbilo ještě mnohem víc, byla výstava s názvem Příběh planety Země. Zabírá asi tři místnosti, ale na to, že ten prostor není až tak velký, tam toho je vážně hrozně moc. Mohla bych tam strávit klidně celej den. A z čeho se výstava vlastně skládala? Hned na začátku byl velikej model Země, kde bylo ukázaný, jak se planeta postupně vyvíjela, potom se mi hrozně líbil přehled planet se všemi základními údaji. Kousek dál jsem si zase připadala jako bych prošla všemi geologickými obdobími, protože tam o nich bylo opravdu tolik informací, kolik se jen vešlo. Dál model sopky, uvnitř kterého se promítaly obrázky ze sopečných výbuchů a poslední úsek byl věnovaný hlavně různým zvířatům a taky trochu ekologii.

Celkem jsme tam strávili asi dvě hodiny, ale vůbec mi to nestačilo. Z muzea jsme jeli rovnou na oběd, do nějaké prapodivné restaurace, takže za moc nestál. Další část odpoledne jsme strávili v Židovském městě, prošli jsme kolem různých těch synagog a podobně, což bylo zajímavý a pak jsme se prošli po Katedrále sv. Víta, kde nám teta dělala průvodkyni.

Z Hradu jsme už skoro běželi do kina, Alenku jsme taktak stihli xD Ale nakonec jsme přišli zrovna, když začínali reklamy. No, abych řekla pravdu, nemám slov :) Hrozně moc se mi to líbilo. Alenka, modrý Houseňák, Zajíc Březňák... a hlavně úžasný Kloboučník neboli Johny Depp :D Ten film je prostě stejně jako celej příběh kouzelnej ;) Večer jsme ještě vyrazili do kavárny, kde byla věž z máslových sušenek, jahod a šlehačky vážně třešničkou na dortu už tak dokonalýho dne.

Včera jsme toho už moc nestihli. Ráno, po tom, co jsem se ani trochu nevyspala, jsem byla donucena hrozně brzo vstát. Na oběd jsem měla Pizzu Hawaii :) Mňaam! Plus ještě dezert (zmrzlina & jahody v belgické čokoládě). Než jsem jela domů, ještě jsme se chvíli prošli uličkama kolem Hradu.

Zatím paa :)