Říjen 2010

TEN MŮJ SLOH.

31. října 2010 v 21:32 | Lenča |  TVORBA
I já bych chtěla napsat knihu

Před několika lety, když jsem byla ještě poměrně malá, jsem snila, že až vyrostu, stanu se spisovatelkou. Pohádky jsem si začala vymýšlet hned poté, co jsem se dozvěděla, že bývají vymyšlené. A ve chvíli, kdy jsem se naučila psát, můj entuziasmus ještě stoupl. Přestože se od té doby leccos změnilo, některé sny přetrvávají pořád.

Postupem času mi přibývaly další přání a cíle, větší i menší. Třebaže je to nejspíš skoro nemožné, přála bych si napsat něco tak kolosálního, jako dokázala paní Rowlingová v podobě Harryho Pottera. Chtěla bych si vytvořit svůj příběh, nechat vzniknout vlastní pohádkový svět a dát dětem knihu, která by je skutečně zaujala. Nejobtížnější částí je najít motiv. Pokud ho jednoho dne objevím a opravdu napíšu knížku, nejdůležitější pro mě bude, aby obsahovala určité životní moudro či vysílala do světa nějakou zprávu.

Možná se mi nikdy nepodaří vydat knihu dost dobrou na to, aby mohla dobýt svět. Netuším, co se stane za pár let. S jistotou ale vím, že udělám, co bude v mých silách.

RUCE

30. října 2010 v 12:20 | Lenča |  TVORBA
Rozhodla jsem se, že vám sem čas od času hodím nějaké moje obrázky, protože maluju a kreslím opravdu hodně a připadalo by mi divné se o tom s vámi nepodělit...

RUCE
Tyhle obrázky jsem kreslila někdy vloni v dubnu, těsně před operací slepáku. Ve skutečnosti vypadají trošku jinak, ale protože jsou nakreslené tužkou, musela jsem je trošku upravit, aby bylo vůbec něco vidět. Zkráceně: Je to úplně stejné, akorát jsou ty čáry tady výraznějši.

AUTUMN

25. října 2010 v 21:32 | Lenča |  DENÍČEK
Ahojec,
ačkoliv čas plyne jako voda, nic nového se v podstatě neděje. Děsí mě, že mě neděsí moje školní výsledky. Jsou předměty, z kterých mi naprosto očekávatelně a s přehledem vychází jedničky, ale třeba z takové češtiny, kde jsem vždycky s jedničkou počítala tak nějak automaticky, jsou teď moje jediné známky tři dvojky :( Asi si budu muset zvyknout, že se i do češtiny musím učit xD Pětka z fyziky byla očekávaná a je mi ukradená, protože to je beztak jen čtvrtinová známka a všechno nakonec rozhodne velkej test :D Nemůžu se smířit s tím, že se blíží čtvrtletí.
Zítra nám začíná španělština :) A můj budíček začne nemilosrdně kokrhat už v šest =/ Ale stejně se těším, vždycky jsem se chtěla učit španělsky...
Tak buenas noches amigos (=

P.S. - Už mám vánoční ozdoby na oknech :D Neříkejte, že jsem blázen ;)
P.P.S. - Kromě mé oblíbené Středoškolské matematiky v úlohách a Biologie pro gymnázia xD teď čtu Lásku v čase přítomném. Moc pěkná knížka... (:
P.P.P.S. - Vkládám odkaz na pěkný článek o mém oblíbeném city zde :))

MYŠLENKOVÉ POCHODY

20. října 2010 v 7:36 | Lenča |  MY THOUGHTS
Ahoj,

původně jsem chtěla napsat článek o vegetariánství, pak o toleranci a nakonec jsem zjistila, že se objevují pořád další a další témata, o kterých bych měla a o kterých chci napsat.

Začnu s (ne)tolerancí, protože ta mě v poslední době rozčiluje nejvíc. Na základce, kam jsem chodila, se nedalo o žádné toleranci mluvit a od doby, kdy jsme "dospěli" do druhého stupně se ani učitele nezajímali o to, jak se k sobě děti chovali. Vždycky jsem si myslela (a tím prosím vás nechci nikoho urazit...), že na gymplu by lidé mohli být přecejen trochu tolerantnější. Jistě, že nejsou. A to nejen spolužáci, ale ani většina učitelů. A když se přecejen objeví mezi učiteli ty světlé výjimky, moji spolužáci obrací oči v sloup. Při učitelčině zmínce o tom, že je křesťanka, se po sobě moje "kamarádky" začaly dívat jako by chtěly říct: "A já si přitom myslela, že je to dobrá učitelka. Teď už si to nemyslím." To je vážně hrozný. Jistě, nikomu se nelíbí, když mu někdo jiný vnucuje svou víru, ale většina věřících lidí tohle nedělá. A co na tom je? Každý přece může věřit v cokoliv chce, aniž by se mu do toho někdo pletl.

K čemu nám je učit se nesmyslný detaily a miliony stránek zpaměti a přitom nevědět nic o toleranci? A to souvisí i s tím vegetariánstvím. Já vegetariány tak akorát obdivuju. Marně se už nějakou dobu snažím přestat jíst maso, ale pořád nepřišel ten moment. Jsem si skoro jistá, že stejně jako u některých jiných věcí, mě to jednoho dne prostě "trkne" a přestanu, ale zatím to prostě nepřišlo.

Jinak... No, určitě už jste slyšeli o ztracené Aničce. Je sice pravda, že je ten případ až moc medializovaný, ale myslím, že to aspoň lidem připomene, aby si dali pozor. A aby si promluvili se svými dětmi. Je příšerný, jak odporně jsou lidi schopni se chovat. Děsí mě, že přímo v místě, kde se ta holčička ztratila, bude vyrůstat moje malá sestřenka nebo bratránek. Ale nejde jen o to... Vypadá to, že člověk se nemůže cítit bezpečně vůbec nikde.


PS - Nevím, kdy se zase ozvu. (Jak bylo září pohodový, tak říjen není.) Přemýšlím, že bych začala chodit na španělštinu (: Štve mě, že mi pár předmětů dost nejde - musím si najít víc toho, co mi půjde xD

JO ROWLING ON OPRAH + PŘEKLAD

5. října 2010 v 14:52 | Lenča |  HARRY POTTER
Rozhovor s J. K. Rowlingovou na Oprah Show...
Dávám sem odkaz, najdete to i na youtube, ale tady to aspoň není rozdělený na milion části.
Překlad:
Winfrey: Legenda J. K. Rowlingové začíná nádhernou dětskou knížkou o osiřelém chlapci s čarovnými schopnosti poznamenaného jizvou ve tvaru blesku - chlapce s kouzelným osudem. Osudem, který sdílí se svou autorkou. J. K. Rowlingová je prvním miliardovým autorem v historii, který si vydělal vlastní silou, prodala více než 400 milionů knih, úchvátila čtenáře v 69 jazycích a 200 zemích po celém světě. Harryho poslední díl - Relikvie smrti - je nejrychleji prodávaná kniha všech dob. Není divu, že je jí připisována největší zásluha za literaturu než komukoli jinému na naší planetě. Její říše se rozšířila na filmy, zboží - vznikl dokonce zábavní park. Trháky o Harrym Potterovi mají nejvyšší příjem za filmovou licenci v historii - nahromadily více než 5.3 miliard dolarů a příjem stále stoupá.
Winfrey: Takže, dnes se potkáváme poprvé.
Rowling: Ano.
Winfrey: A moji producenti mi řekli, že vaše pravé jméno je Jo. Vždycky jsem si myslela, že jste 'J. K.'
Rowling: (smějící se): Jasně.
Winfrey: J. K. je -
Rowling: Je to jen jméno, které - no, bylo to kvůli tomu, že si můj britský nakladatel, když vyšla první kniha, myslel 'toto je kniha, která se bude líbit klukům' ale nechtěli, aby kluci věděli, že to napsala žena. Tak mi řekli 'mohli bychom použít vaše iniciály' a já řekla 'tak dobře'. Mám jen jeden iniciál. Nemám prostřední jméno. Tak jsem použila jméno mé oblíbené babičky, Kathleen.
Winfrey: Kathleen.
Rowling: Kathleen, ano.
Winfrey: Jo Kathleen.
Rowling: Joanne Kathleen.
Winfrey: A na chvíli kluky oklamala.
Rowling: Jo, ne na příliš dlouhou dobu
Winfrey: Ne nadlouho.
Rowling: Ano - protože se začínal objevovat můj obrázek v tisku, takže už nikdo nemohl předstírat, že jsem muž.
Winfrey: Jo - ale nemyslím si, že by to klukům vadilo.
Rowling: Ne - nezabránilo mi to, nebo ano? Jistě mi to nebránilo.
Winfrey: Ani trochu. Když jsme přijeli - právě včera - byla to nádhera. Skotsko je nádherné.
Rowling: Ohromující. Ano, je ohromující.
Winfrey: A zelená je zelenější než cokoliv, co jsem kdy viděla, snad kromě Irska.

FLYING ON MY OWN CLOUD ~~~

3. října 2010 v 10:02 | Lenča |  DENÍČEK
Ahoj,
promiňte mi, že jsem se tak dlouho neozvala, ale poslední týden jsem strávila v posteli - mám angínu =/, tak jenom ležím, cpu se antibiotiky a koukám na televizi nebo čtu. Dneska už je mi naštěstí trochu líp, tak jsem si říkala, že bych mohla něco napsat. Zaregistrovala jsem se na snad největší fanouškovský stránky o HP (The Leaky Cauldron) - kdyby něco, tak jsem tam pod jménem tibby71. A začínám pomalu přemýšlet, co dám komu k Vánocům :D Možná si řeknete, že je brzo, ale vloni jsem sháněla většinu dárků den před Vánoci, tak nechci, aby to tak bylo i letos xD Asi se zase vrhnu na vyrábění, stejně většinou ty dárky co kupuju jsou taky jen na ozdobu a vyrobený to bude skoro zadarmo ;)
Tak zatím pa, mohla bych se jít konečně nasnídat (:

BTW: Už jsem zjistila, co znamená moje jméno... :D

Lenka je velmi výrazný typ, který nemá rád když mu někdo rozkazuje. Je spravedlivá, plná energie a v životě se často řídí svými předtuchami a má díky tomu úspěch. Velmi dlouho promíjí spáchané křivdy. Lenka má ráda muže, ale když najde partnera jejího srdce, tak to bývá veliká láska na celý život (zdroj)