MYŠLENKOVÉ POCHODY

20. října 2010 v 7:36 | Lenča |  MY THOUGHTS
Ahoj,

původně jsem chtěla napsat článek o vegetariánství, pak o toleranci a nakonec jsem zjistila, že se objevují pořád další a další témata, o kterých bych měla a o kterých chci napsat.

Začnu s (ne)tolerancí, protože ta mě v poslední době rozčiluje nejvíc. Na základce, kam jsem chodila, se nedalo o žádné toleranci mluvit a od doby, kdy jsme "dospěli" do druhého stupně se ani učitele nezajímali o to, jak se k sobě děti chovali. Vždycky jsem si myslela (a tím prosím vás nechci nikoho urazit...), že na gymplu by lidé mohli být přecejen trochu tolerantnější. Jistě, že nejsou. A to nejen spolužáci, ale ani většina učitelů. A když se přecejen objeví mezi učiteli ty světlé výjimky, moji spolužáci obrací oči v sloup. Při učitelčině zmínce o tom, že je křesťanka, se po sobě moje "kamarádky" začaly dívat jako by chtěly říct: "A já si přitom myslela, že je to dobrá učitelka. Teď už si to nemyslím." To je vážně hrozný. Jistě, nikomu se nelíbí, když mu někdo jiný vnucuje svou víru, ale většina věřících lidí tohle nedělá. A co na tom je? Každý přece může věřit v cokoliv chce, aniž by se mu do toho někdo pletl.

K čemu nám je učit se nesmyslný detaily a miliony stránek zpaměti a přitom nevědět nic o toleranci? A to souvisí i s tím vegetariánstvím. Já vegetariány tak akorát obdivuju. Marně se už nějakou dobu snažím přestat jíst maso, ale pořád nepřišel ten moment. Jsem si skoro jistá, že stejně jako u některých jiných věcí, mě to jednoho dne prostě "trkne" a přestanu, ale zatím to prostě nepřišlo.

Jinak... No, určitě už jste slyšeli o ztracené Aničce. Je sice pravda, že je ten případ až moc medializovaný, ale myslím, že to aspoň lidem připomene, aby si dali pozor. A aby si promluvili se svými dětmi. Je příšerný, jak odporně jsou lidi schopni se chovat. Děsí mě, že přímo v místě, kde se ta holčička ztratila, bude vyrůstat moje malá sestřenka nebo bratránek. Ale nejde jen o to... Vypadá to, že člověk se nemůže cítit bezpečně vůbec nikde.


PS - Nevím, kdy se zase ozvu. (Jak bylo září pohodový, tak říjen není.) Přemýšlím, že bych začala chodit na španělštinu (: Štve mě, že mi pár předmětů dost nejde - musím si najít víc toho, co mi půjde xD
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama