BAJKY BARDA BEEDLEHO (:

26. listopadu 2010 v 17:41 | Lenča |  HARRY POTTER
... The Tales of Beedle the Bard
I když jsou tyhle bajky hodně propojené se sérií knih o Harrym, rozhodně není nezbytné znát svět HP, abyste Beedleho bajky pochopili.

Všech pět príběhu jsou pohádky, které jsou sice ve světě JKR vyprávěné kouzelnickým dětem, ale jsem si naprosto jistá, že by zaujaly i mudlovské děti ;) A pokud jste fanouškem Harryho Pottera, vím jistě, že si pohádky zamilujete a rádi si přečtete i Brumbálovy poznámky k bajkám (:
Pohádka Čaroděj a skákající hrnec - The Wizard and the Hopping Pot tak nějak říká 'nedělej rozdíly mezi mudly a čaroději', což se do našeho světa samozřejmě odráží trošku jinak. 'Nesuď podle toho, jestli je někdo černý nebo bílý; jestli věří v to, co ty nebo ne, a když má potíže, tak mu pomoz.'

Mojí jednoznačně nejoblíbenější se stala Fontána příznivé sudby - The Foutain of Fair Fortune. Nemůžu napsat, jaké poučení plyne z téhle pohádky, tu si prostě musíte přečíst =]

Mágovo chlupaté srdce - The Warlock's Hairy Heart se mi, upřímně řečeno, moc nelíbilo. A je to jediná z pohádek, kterou bych pro příliš malé děti ani nedoporučovala. Obsahuje černou magii a vylíčení něčeho naprosto odporného.

Králice Alice a chechtavý pařez - Babbitty Rabbitty and Her Cackling Stump je krásná bajka, která je hodně o chytrosti, bystrosti, ale i lidské hlouposti.

Příběh tří bratří - The Tale of the Three Brothers osloví snad každého, kdo četl nebo aspoň viděl sedmý díl Harryho Pottera, protože je úzce spjat s relikviemi smrti. Tahle pohádka je hodně k zamyšlení. V podstatě říká, že jedinou správnou věcí, kterou si od smrti vzít je neviditelný plášť, a přitom více posluchačů zatouží po neporazitelné hůlce nebo kameni vzkříšení. Vždyť i sám Brumbál by se nejsnadněji vzdal onoho pláště... a zamyslete se, co byste si vybrali vy.

Myslím, že nemá smysl tu psát o čem to je nebo tak, protože pokud to někoho z vás zajímá, bude určitě lepší, když si to přečtete sami ;) Není to nijak namáhavé, protože - nevím jak v češtině - ale v angličtině má jenom něco málo přes 100 stran.

 


Komentáře

1 Hermionka - HP tým Hermionka - HP tým | Web | 27. listopadu 2010 v 11:57 | Reagovat

=) Tahle knížka je skvělá, všechny příběhy jsem četla a moc se mi líbily :) Nejraději mám asi taky Fontánu příznivé sudby, dokazuje, že si lidé dokáží vždy pomoci i bez pomoci čar a kouzel :) V Češtině má asi 120 stránek, takže se k tobě připojím a každému ji doporučuji :)

2 ~Bet.hy~ ~Bet.hy~ | Web | 29. listopadu 2010 v 17:36 | Reagovat

Úžasný pohádky to sou :D "Příběh tří bratří" to je pro mě taková "klasika" jelikož jsem řped "Beedlim" četla Relikvii,a "Králice Alice" je taky skvělá..:D Ale řekla bych že jsou povedený všechny..:D

3 zelvunka zelvunka | 20. dubna 2013 v 20:40 | Reagovat

Fontána příznivé sudby je pro mě jednoznačně nejlepší. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama