JAK PŘEŽÍT VE SVĚTĚ, KDE UŽ NEVYJDE DALŠÍ HARRY POTTER.

30. ledna 2011 v 14:50 | Lenča |  HARRY POTTER
1
Pamatuj: Můžeš ty knihy znovu číst! Pořád tu budou filmy! Jen to, že Harry už nebude prožívat nová dobrodružství, neznamená, že si dál nemůžeš užívat ta stará.

2
Uvědom si, že přestože paní Rowlingová napsala epilog k sérii o Harrym Potterovi, nechala asi 19 let jeho života na naší představivosti. Napiš, co se během těchto 19 let stalo, jen pro sebe nebo se o to poděl. Není psaní tvým šálkem čaje? Najdi nějaké knihy, které rozebírají Harryho Pottera, spoj si ho s naším světem nebo si je jen rozšiř na některé stránky jeho světa. Dobrým začátkem jsou knihy "Famfrpál v průběhu věků", "Fantastická zvířata a kde je najít", a "Bajky barda Beedleho." Tyhle všechny byly napsány paní Rowlingovou a mají místo v kouzelném světě, i když nezahrnují (přímo) Harryho.
CČ!3
Pozdrav se se zbrusu novým světem. Tím, který je mimochodem poměrně cool bez ohledu na nedostatek kouzel a zvláštních zvířat. Nejspíš rávíš hodně času čtením, opětovným čtením, přemýšlením a diskuzemi o knihách a Harryho osudu. Vyraz do světa a prožij to, co má v zásobě.

4
Najdi si nový koníček. Možná tě J.K. Rowlingová inspirovala, aby ses stal/a autorem/-kou. Udělej ze psaní své nové nadšení. Možná by sis radši našel/-la něco ve skutečném světě, daleko od literatury. Začni dělat nový sport nebo zahradničit. Věnuj peníze organizaci, která tě zajímá, nebo si začni svou vlastní. Pamatuj, tenhle nový zájem nepřevezme místo Harryho Pottera, ale spíše si najde jiné místo ve tvém srdci, po boku Harryho a jeho kamarádů.

5
Čti a piš fanfiction! Je to skvělá cesta k pokračování v žití potterovského snu. Nejlepší stránky k vyzkoušení jsou harrypotterfanfiction.com a Mugglenet.

6
Čti ostatní knihy! Potter bude vždycky číslo 1, ale jsou také jiné dobré knihy. Zkus Percyho Jacksona, Olympians Series, Artemis Fowl series, Maximum Ride, Eragon, Alex Rider Adventures, nebo the Pendragon books, the Series of Unforunate Events jsou taky velmi dobré. Jen je zkus, možná se stanou tvými oblíbenými.

7
Snaž se najít všechny stránky o Harrym Potterovi, co jsou a prozkoumej každou jejich malou část. Čti všechny články. Úplně všechny.

8
Čti všechny šílené teorie, se kterými lidi přišli, jako je ta o ponožkách, nebo nosech. Nebo jednu s oblíbených, Ron-je-ve-skutečnosti-Brumbál teorii. (Nerozumíš? Potom jsi neprozkoumal/a všechny stránky o Harrym Potterovi, co jsi mohl/a!)

9
Poslouchej kouzelnický rock! Texty jsou totálně legrační a Potterovi fanoušci je ocení ještě víc! Taky mrkni na Velmi potterovský muzikál (A Very Potter Musical) na YouTube.

10
Koukni se na Potter Puppet Pals, rozesmějí tě tak, že zapomeneš, že nás už nečekají další knihy! A pokud jsi viděl/a všechny ty originální, hledej na youtube a najdeš spoustu animovaných. Mohou se stát tvou novou závislostí!

Tipy:
Na světě jsou i jiné knihy. Běž a najdi nějaké.

Pokud jsi miloval/a Harryho Pottera, zkus nějaké další knihy stejného druhu. Přečti si Alcatraz od Brandona Sandersona nebo prozkoumej The Mysterious Benedict Society books od Trentona Lee Stewarta.

Je opravdu důležité najít si i jiné zájmy. Opravdu v nich najdeš požitek a možná si je užiješ stejně jako HP.

Zdroj, můj vlastní překlad a menší redukce ©
 


Komentáře

1 ~Bet.hy~ ~Bet.hy~ | Web | 30. ledna 2011 v 16:23 | Reagovat

Joo to mě štve :D Ale co se dá dělat no...asi si pudu číst Fénixův řád :D

2 Casion - HP Tým Casion - HP Tým | Web | 30. ledna 2011 v 19:22 | Reagovat

jj to je super :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama