Duben 2011

RAMONA AND BEEZUS (:

30. dubna 2011 v 17:11 | Lenča |  MOVIES
Ahojky,
musím vám napsat o naprosto dokonalém filmu, který jsem dneska viděla. Včera večer jsem koukala na film William a Kate a protože to bylo o dost horší, než jsem čekala (vlastně to nebylo vůbec dobrý), tak jsem pak hledala nějakej film, na kterej bych koukla.

Trailer na Ramona & Beezus jsem viděla už někdy hrozně dávno, ale premiéra byla pořád daleko, takže jsem na to postupně tak nějak zapomněla. A včera jsem na něj najednou znovu narazila. Je to nádherný film :)

Ramona (Joey King) a Beezus (Selena Gomez) jsou sestry. A zatímco Beezus se musí potýkat se svými začátky na střední škole a první láskou, Ramona je devítiletá dívka, které její neuvěřitelná fantazie a kreativita přináší řadu problémů. Jejich táta ze dne na den ztratí práci a všechno se začíná komplikovat...

Jeden z nejlepších (ne-li úplně nejlepší) rodinných filmů, co jsem viděla. Půvabný příběh o dospívání obou dívek, které postupně zjišťují, že, když věří, že to dokážou,můžou dokázat cokoliv chtějí.

Jinak rozhodně doporučuju se na něj podívat v originále s titulkama, dabing ujde, ale film jím dost ztrácí kouzlo. A Selena se úžasně směje :D

Tak pa, L.


PARIS APRÈS :)

26. dubna 2011 v 17:11 | Lenča |  CESTOVÁNÍ
Bonjour,
tak jsem se včera vrátila ze šíleně vyčerpávajícího, ale naprosto dokonalýho výletu v Paříži. Tak trochu nemocná a úplně unavená, ale totálně a nejvíc nadšená a šťastná.

Cesta byla - až na noc - celkem fajn, pěknej autobus a docela i sranda. Noc teda byla příšerná, protože sedět až úplně vzadu je to nejhorší, co může být. Ve čtvrtek jsme brzy ráno (když jsem teprve začala usínat) přijeli do Paříže. Cč :)

PARIS AVANT (:

17. dubna 2011 v 21:55 | Lenča |  CESTOVÁNÍ
Bonsoir!
Rozhodla jsem se napsat menší článek o tom, co budu podnikat ve Francii, abych si zkrátila čekání. Už se totiž nemůžu dočkat :)

Tento víkend jsem sháněla nějaké info k Asterix parku, což bude naše poslední zastávka ve Francii. Pokud by Vás to nějak víc zajímalo, tady jsou jejich oficiální stránky. Je tam šíleně moc atrakcí, takže ani nevím, na co půjdu dřív. Jediná věc, která mě naprosto děsí, je, že tam bude asi tak milion lidí. Nejlepší z Asterix parku jsou nejspíš horská dráhy - dřevěný Tonnerre de Zeus a pak Goudurix, kde je člověk asi tak sedmkrát hlavou dolů :D (videa a zbytek v CČ)

FIMFÁRUM :)

4. dubna 2011 v 17:40 | Lenča |  MOVIES
Tak jsem konečně viděla chválený a haněný, oblíbený i nesnášený třetí díl filmového Fimfára. Předchozí dva díly se mi líbily a tak jsem šla do kina opravdu s očekáváním. Ale začalo to děsně a upřímně řečeno, kdybych neseděla v kině a dívala se na film třeba jen doma, asi bych ho už při první pohádce vypnula. Ta je totiž podle mě absolutně nevyvedená. Jak na Šumavě vyhynuli obři se mi prostě nelíbilo a většina lidí, co film vidělo a se kterými jsem se o něm bavila, můj názor sdílí.
Nepočkat si ale na další dvě pohádky by byla ohromná škoda, protože O kloubočku se sojčím pérkem a hlavně pak Rozum a štěstí jsou obě opravdu velmi povedené, takže pokud se chystáte do kina, určitě jděte. Neviděla jsem to tedy ve 3D, ale předpokládám, že tam to zaujme ještě víc než v klasickém kině.

Krátce tedy napíšu něco o každé z pohádek, jen tak pro představu :) Ta o obrech mi přišla hodně přeplácaná a nepovedeně poslepovaná. Nápad udělat to jako reportáž byl možná zajímavý, ale jeho zpracování se až tak nepovedlo.

Pohádka o klouboučku nebo taky o královi je moc pěkná. Král tu má, jak už to tak bývá, tři syny. A jak se to v pohádkách stává, nejchytřejším je ten nejmladší. A když se navíc jmenuje Honza, tak co byste tak čekali? :D Nemůžu vám popisovat do detailů o čem to je, radši se na Fimfárum sami podívejte. Poslední pohádku ale většina lidí zná. Rozum a štěstí je taková klasika, že bych se divila, kdyby její děj aspoň ve stručnosti někdo neznal. Je to jedna z mých oblíbených pohádek vůbec a tady je navíc tak zajímavě a vtipně zpracovaná, že se ani nemůže nelíbit (: