PARIS APRÈS :)

26. dubna 2011 v 17:11 | Lenča |  OTHER STUFF
Bonjour,
tak jsem se včera vrátila ze šíleně vyčerpávajícího, ale naprosto dokonalýho výletu v Paříži. Tak trochu nemocná a úplně unavená, ale totálně a nejvíc nadšená a šťastná.

Cesta byla - až na noc - celkem fajn, pěknej autobus a docela i sranda. Noc teda byla příšerná, protože sedět až úplně vzadu je to nejhorší, co může být. Ve čtvrtek jsme brzy ráno (když jsem teprve začala usínat) přijeli do Paříže. Cč :)

Když jsme projížděli Rue de Rivoli, potkali jsme hned několik zajímavých památek a míst. Brzy to byl i Louvre, který byl zároveň první zastávkou. A když jsme zatočili za roh a uviděli onu pyramidu, bylo to jako kouzlo. No páni! Parkovali jsme přímo pod Louvrem, takže jsme se znenadání ocitli přímo v něm. Vyfotili jsme si obrácenou pyramidu a pak vylezli zase ven. Mám desítky fotek Louvru, hlavně fascinující pyramidy. A už v tu chvíli jsme v dálce poprvé uviděli Le tour Eiffel. Šli jsme se projít a pak už zpátky na krátkou prohlídku Louvru. Musím říct, že to vevnitř vypadá úplně jinak, než jsem čekala. Netuším proč (snad díky Šifře) jsem si vždycky představovala interiér Louvru tak nějak tmavej :D Já vím, že to zní divně, ale prostě jsem nečekala tolik oken a světla :D No, začali jsme u La Joconde, neboli Mony Lisy. Je opravdu tak malá, jak jste všichni říkali, ale zároveň krásná. Pak jsme prolétli další nejznámější věci, ale času bylo opravdu jen málo.

Po Louvru jsme prošli nádherné zahrady Tuileries až ke Concordu. Po nich to byla část Velkého paláce - Palais de la Découverte (Palác objevů), který je zajímavý, ale zaujal by mě víc, kdybych uměla lépe francouzsky. A nakonec jsme se po Champs-Élysées dostali k L'Arc de Triomphe (Vítěznému oblouku), který je se svými 50 metry určitě větší než jsem čekala a vystoupili jsme nahoru. Potom už jsme dojeli na hotel a já usnula hned, jakmile se moje hlava dotkla polštáře.

V pátek jsme začali ve Versailles prohlídkou zámku a potom zahrad, které jsou naprosto obrovské. Zamilovala jsem si je. Po poledni jsme pak jeli zpátky do Paříže, k Eiffelovce.


Byla tam šílená řada, ale čekání uteklo celkem rychle. Vyšli jsme do druhého patra, pak výtahem vyjeli do toho třetího a zase zpět. Jedním slovem DOKONALOST.


A o pár hodin později už jsme byli na Cité u Notre-Dame. Zvenku vypadá opravdu krásně, ale interiér mě nijak zvlášť nezaujal. A večer už jsme se procházeli po Montmartru. Bohužel jsme tam přišli až pozdě večer, takže jsme se neprošli ani v parku před Sacré-Coeur ani po kostele, ale i tak je to tam zajímavé. A koupila jsem si crêpe, palačinku :)

V sobotu ráno jsme šli do Musée des Arts et Métiers, kde mě to nijak moc nebavilo, protože přírodní vědy mě zajímají jen minimálně. A pak jsme jeli nakupovat na La Défense. Tahle čtvrť mi připadala jako úplně jiné město. Odpoledne jsme byli ještě v Lucemburských zahradách, u Panthenonu a v malebné Latinské čtvrti. Tam asi hodinu pršelo, ale vzhledem k tomu, že jinak bylo celou dobu asi tak 30 stupňů a svítilo sluníčko, bylo to super :) Večer jsme pak pluli po Seině, což bylo krásný a zároveň vážně sranda (:

A nakonec neděle. Park Asterix byla naprostá dokonalost. Jako první jsme šli na Goudurix, kde je člověk tak 7x hlavou dolů, což nebylo tak hrozný, jak to vypadá. Pak strašidelný hrad (slabota). Na dřevěnou horskou dráhou jsme museli čekat víc než hodinu, ale stálo to za to (: Potom létající koberec, kterej byl naprosto příšernej - myslela jsem, že se pozvracím. Rafty, na kterých jsme pak před odjezdem byli ještě několikrát, a který byly snad nejlepší atrakcí :D Ohromná a moc pěkná delfíní show. Kotle a kruhy, ve kterých se jede na jakoby "tobogánu". Bobová dráha a taky dvě skvělé vodní atrakce. Večer se nám šíleně nechtělo odjíždět...
Takže jsem doma, šťastná a nadšená z těchle super prázdnin =)
 


Anketa

Est-ce que tu parles francais?

Oui.
Non.
Cože?

Komentáře

1 revange revange | Web | 11. května 2011 v 20:16 | Reagovat

jéé, jak jsem si to přečetla tak jsem musela zavzpomínat na svojí cestu do Paříže :D já Paříž a ještě Londýn naprosto miluju, chtěla bych tam jezdit pořád nebo tam dokonce i bydlet :D:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama