Červen 2011

CO JE MAGIE?

26. června 2011 v 10:35 | Lenča |  TÉMATA TÝDNE
Obecně vžitou představou o magii je čarodějnictví. Mě se jako první vybaví svět Harryho Pottera. Ale když se nad pojmem "magie" zamyslíme, může se každému z nás vybavit něco jiného.

Já si představím noc. Tisíce světélkujících hvězd na noční obloze. Noční město. Stovky, tisíce a v případě takové Prahy nebo třeba Paříže klidně i miliony světel všude kolem. Pro obyvatele Prahy nejspíš osvětlený Pražský hrad žádnou magií představovat nebude a Pařížany zase neuchvátí rozsvícená Eiffelovka, ale pro mě Hrad a Eiffelova věž ještě mnohem víc symbolizují něco kouzelného, magického. Chtěla bych vidět v noci i ten náš Bouzov, který má být někdy od příštího roku nově nasvícený, i když se ztotožňuju s názorem, že je to neekologické.

Představím si úsměv na tváři. Úsměv člověka, který má z něčeho radost. Upřímnou dětskou radost nad zdánlivými hloupostmi. To je ta pravá magie.

Vzpomenu si na obrázek newyorského metra, který jsem nedávno viděla. Pokud se, až se jednou dostanu do NY, neztratím, rozhodně to bude díky nějakému druhu magie :D Však se podívejte sami.

Představím si koncert skvělé kapely. Kdo na nějakém "větším" koncertě někdy byl, jistě uzná, že atmosféra takového místa, je sama o sobě magická.

MYŠLENKY, ŠATY... :)

5. června 2011 v 21:03 | Lenča |  MY THOUGHTS
Ahojec,

musím napsat, protože mám teď momentálně naprosto báječnou náladu :) Zaprvé proto, že se mi konečně podařilo napsat úvahu, jejíž napsání jsem ještě dnes ráno považovala za nemožné. Ale úvaha o Janu Balabánovi je na světě. A zadruhé, konečně prší! Já vím, zní to šíleně, ale já tak nesnáším, když je příšerný vedro a my ještě nemáme napuštěný bazén :D Tak jsem tak seděla, psala s otevřeným oknem tu úvahu a najednou začalo úplně zničehonič pršet. Tak jsem se vyklonila z okna a čichala tu úžasnou vůni (: Co na tom, že lidi, co šli (nebo spíš běželi) zrovna okolo, na mě koukali jak na blázna :D

Jinak nedělám poslední dny skoro nic jinýho, než přemýšlím, jaký šaty a boty si koupím do tanečních :D Chtěla bych jedny šaty nějaký takový princeznovský, klidně i růžvoý. Nebo něco podobnýho, jako měla Hermione na Yule Ball. Škoda, že neumím šít :D Nebo kdybych byla Rory a měla za mámu Lorelai, mohla by mi ušít šaty, jaký bych chtěla :D Třeba tyhle:
Carrie Bradshaw

:D A pak bych chtěla ještě jedny nějaký černý, nebo sytě červený. Problém je, že nevím, jak to udělám z botama. Nejradši bych chtěla černý, jenže ty se zase nebudou hodit třeba k růžovým šatům... no, ještě pořád mám tři měsíce :)

Tak zatím pa, koukám na HP & Ohnivý pohár a pak si asi pustím Eclipse. Už se blíží i premiéra 1. části Rozbřesku (i když listopad je pořád daleko...). Těším se, ale na Harryho se těším tak dvoumilionkrát víc :D

Tak pa, L. (: