Červenec 2011

EPIC AND AWESOME HARRY :)

27. července 2011 v 21:47 | Lenča |  HARRY POTTER
Ahojec,
tak jsem zpátky a tak nadšená jako nikdy :) Samozřejmě, měla jsem se skvěle. Miluju Prahu, tak jak jinak bych se taky mohla mít? (: Nejlepší část celého výletu byl ale beztak sobotní večer. Jak já se těšila. Celej týden předtím u babičky jsem pořád všechny kolem otravovala s tím, jak se nemůžu dočkat. Šílela jsem, když jsem u pražského nádraží viděla obrovitej plakát. Netrpělivě jsem pročkala reklamy před filmem a pak to konečně začalo...

Myslím, že se to ani nedá popsat slovy, je to víc než dokonalé. Epic final, really :) Na začátek upozorňuji na spoilery, takže pokud z nějakého důvodů nechcete vědět, o čem to je, přestaňte hned teď číst :D Líbilo se mi, jak se jim podařilo navázat na první část. Hrozně bych chtěla bydlet v Shell Cottage (nemůžu si vzpomenout, jak je to přesně česky). Zbožňuju Helenu :) Myslím, že všichni z HP týmu bez vyjímky jsou výborní herci, ale ona je prostě fakt perfektní. Dovedla postavu Bellatrix Lestrangové k tak dokonalé odpornosti a šílenosti - nebo jak to jinak říct? :D A Hermiona přeměněná v Bellatrix působí vážně vtipně a i když ji nehraje Emma, pořád vidíme Hermionu. A pak jsme se začali šílenou rychlostí řítit dolů. To bylo hlavně ve 3D fakt něco ;) A pak už to šlo rychle... šílené napětí u Gringottů, let na drakovi a přesun do Bradavic.

Nepamatuju si na přesnej slet událostí, protože některé věci byly dost jinak než v knížce. Místy jsem se vážně trochu bála, přestože jsem věděla, že to dobře dopadne. Rozhodně nic pro děti. No a pak tolik očekávaný moment. Pořád jsem čekala, kdy konečně nastane a jak to zase pokazí. A i když ten polibek není napsanej tak kouzelně jako v knížce, je skvěle spontánní a krásnej, takže myslím, že si ani nemůžeme stěžovat. Dál jsem chtěla napsat, že jsou některé věci opět jinak než v knize, ale vzhledem k tomu, že tenhle díl je knize nejvěrnější, dokážu jim to odpustit. Dost divný ale je, že dali Nevilla dohromady s Lenkou :D Nemůžu říct, že by se mi to tak úplně nelíbilo, protože rozhodně jsem, jak se říká Neville - Luna shipper a oni dva se k sobě úžasně hodí, ale podle Joanne prostě neskončí dohromady. Nevezmou se, nebudou mít děti ani nic podobného. Takže nechápu, jak si něco takového mohli ve filmu dovolit.

Pro mě nejemocionálnější scéna ve filmu (stejně jako kapitola v knize) je ta Snapeova. I když jsem překvapivě během filmu nebrečela tak moc, jak bych čekala, tohle mě fakt dostalo. Ale dalo se to čekat, tu kapitolu mám v kníže naprosto promoklou :D Malá Lily a Severus jsou tak roztomilí... ach jo, vážně, oni by byli skvělej pár. Škoda, že to Snape tak pohnojil xD No a to mě taky štve, že tam není. Prostě zařazování a najednou už je Lily vdaná za Jamese. Ale jsem nesmírně ráda, že zachovali ten krásnej citát. "After all this time?" "Always."

A pak Harry tváří v tvář smrti. Nevím, co bych vytkla. Nic takového asi není. Pohled na ten malej zakrvácenej zbytek mě tedy dost vyděsil. A pak pohled na Voldyho, když zjistí, že Harry žije :D To je super.

Co se týče mé spokojeností se 3D, můžu vytknout nejvýš to, že mě z těch brýlí bolely oči :D Bylo to skvělý. Jak už nejspíš víte, je to vynikající film i normálně ve 2D, ale pokud nejste vysloveně odpůrci 3D technologie nebo tak něco, dopřejte si verzi 3D - stojí za to ;)

Nakonec nesmím zapomenout na epilog. Myslím, že jsem se u toho usmívala jak idiot :D Ale co, no :) Je to udělané stručně, ale mile a pěkně. A je konec. I když moje sobecké já v hloubi duše pořád doufá, že Jo napíše ještě nějaké další pokračování.

Myslím, že můj článek je dost vyčerpávající a jste dobří, pokud jste dočetli až sem :) Tak zatím pa!

SO... WHAT'S UP?

13. července 2011 v 17:01 | Lenča |  MY THOUGHTS
Ahojec,
tak jsem u taťky. Je naprosto příšerný vedro a já jsem teď momentálně naprosto vyčerpaná z výletu na kole. Ale ta skvělá polská zmrzlina za to stála :D Závidím všem, kdo můžou jít na půlnoční premiéru! :( Já chci taky... přemýšlela jsem, že bych šla v neděli než pojedu k babičce, ale dávají to u nás jen v 3D a na to, abych na to šla tam a ještě pak v Praze je to strašně drahý. Takže budu muset čekat o týden déle =/ Ale v Imaxu to určitě bude skvělý. No, ono to bude skvělý i tak... ale takhle to bude dokonalý (:

Nejvíc se těším na to jak zfilmují příběh Severuse... a samozřejmě na polibek :) Na polibek, na který čekáme už... já nevím, od 1. dílu? :D Už vím, že to bude jiný než v knížce, to říkal Rupert v nějakém rozhovoru. Ale prý to je povedený. Tak uvidíme. A taky jsem zvědavá, jak bude vypadat epilog x) A Helena Bonham Carter, když hraje Hermionu, když hraje Bellatrix :D Prostě se nemůžu dočkat. Tak zabíjím čas tím, že znovu a znovu pročítám Relikvie, hlavně své oblíbené části a čtu na netu fanfiction. To miluju

Pokud umíte anglicky, rozhodně doporučuju tohle, snad úplně první dílo, co jsem na téhle stránce četla. Je to o generaci dětí tria a spol. a hlavně o vztahu Rose & Scorpia, kterej je sám o sobě dokonalej. Četla jsem i pár povídek Hermione & Draco, ale ty moc nemusím, prostě nemůžu přijít na to, proč by je někdo dával dohromady. Jasně, Tom Felton je sexy, ale Draco je prostě idiot. A takové ty povídky, které dávají dohromady Hermione a Harryho prostě číst nemůžu, už jen ta představa je děsná :D

Tak jo, já zase někdy napíšu... bye (:

NÁKUPY A HP.

9. července 2011 v 17:46 | Lenča |  MY THOUGHTS
Čauky,

tak jsme dnes byli na nákupech v Olympii :) Zkoušela jsem si nejméně desatery šaty a nakonec si zatím koupila jedny, v Orsay. Takový černý, hrozně moc se mi líbí (: Pak taky jedno triko a boty. Jsou docela pěkný a hlavně mají takovej podpatek, na kterým se dá celkem v pohodě chodit :D Nakonec jsem se šla ještě podívat do knih a objevila jsem něco úplně úžasnýho. Harry Potter - filmová kouzla :) Tuhle vážně musím mít! Je tam Pobertův plánek, dopis z Bradavic... a úplně všechno. Strávila jsem tak dvacet minut jejím prohlížením :D Potom jsem si dala cookie zmrzlinu a jeli jsme do Globusu, kde měli ochutnávku melounů :D Mňam x)

Tak zatím =)

P.S. - Tak proběhla světová premiéra Harryho :) Bohužel jsem nemohla koukat online, když jsem byla u babičky, ale viděla jsem pár videí a fotky... proč nemůžu bydlet v Londýně? =/ Emma měla jako vždy dokonalé šaty. A všechno to bylo tak smutný a dojemný... video, kde mluví Emma, Dan, Rupert a Jo jsem sem musela dát, protože je naprosto úžasný a tak strašně smutný. A v celém článku najdete pár fotek.THE WEATHER LOVES ME ;)

6. července 2011 v 11:40 | Lenča |  MY THOUGHTS
Ahojky,

Tak už jsem zase zdravá a jak říká nadpis, počasí mě vážně miluje :D Protože předtím pořád pršelo, ale mně to bylo úplně jedno, protože jsem byla nemocná. A teď jsem zdravá a je krásně (: Asi za deset minut odjíždím k babičce (konečně zase uvidím malou sestřenku), tak jsem si říkala, že jsem si řekla, že ještě pořed tím napíšu pár řádku. Když jsem byla nemocná a příšerně se nudila a šílela, že je léto a já nemůžu jíst zrmzlinu a lítat venku atd. atd., hodně jsem koukala na filmy. Co jinýho taky, že?

Nejlepší film poslední doby => Keith. Kdo jste neviděli, rozhodně se podívejte. Je to tolik romantický a tajemný a dramatický a pak hrozně smutný a pokud jste jako já, určitě budete brečet. A ještě jedno plus, hraje tam Jesse McCartney ;) Na Vlásku. Kouzelná pohádkA, vážně :) A potom jsem koukala ještě na Up, česky je to, pokud se nepletu, Vzhůru do oblak, což se mi taky mooc líbilo (: Krásnej příběh. A nakonec jsem si zamilovala seriál Kouzelníci z Waverly :D Už dlouho jsem se na něj chtěla kouknout, protože mám hrozně ráda Selenu (mimochodem, i když Bobra nesnáším a zní to skoro neuvěřitelně, mě spolu ti dva připadají roztomilí :)

Ale zpátky ke Kouzelníkům. Úžasnej seriál. Je to trochu tuctový, uznávám, ale mně se to líbí. Jak už jsem řekla, mám ráda Selenu, je skvělá herečka a úžasně se směje :D No a David Henrie, kterej hraje Justina, je sladkej ;) Takže jsem za dva dny zkoukla celý dvě řady a pokračovat budu zas někdy, až budu doma. Což bude tak v srpnu. Teď jedu k babičce, pak k tátovi, potom k druhé babičce a na konci července do Prahy. Takže jo, bude to až za dlouho... tak se mějte a užívejte si prázdniny. A hlavně neonemocněte, je to otrava =/

Tak se mějte, vaše L. <3

Pod článek dávám song od Taylor Swift, kterej jsem si zamilovala. A ještě hezčí je v jednom z Ron & Hermione videí xD (: