EPIC AND AWESOME HARRY :)

27. července 2011 v 21:47 | Lenča |  HARRY POTTER
Ahojec,
tak jsem zpátky a tak nadšená jako nikdy :) Samozřejmě, měla jsem se skvěle. Miluju Prahu, tak jak jinak bych se taky mohla mít? (: Nejlepší část celého výletu byl ale beztak sobotní večer. Jak já se těšila. Celej týden předtím u babičky jsem pořád všechny kolem otravovala s tím, jak se nemůžu dočkat. Šílela jsem, když jsem u pražského nádraží viděla obrovitej plakát. Netrpělivě jsem pročkala reklamy před filmem a pak to konečně začalo...

Myslím, že se to ani nedá popsat slovy, je to víc než dokonalé. Epic final, really :) Na začátek upozorňuji na spoilery, takže pokud z nějakého důvodů nechcete vědět, o čem to je, přestaňte hned teď číst :D Líbilo se mi, jak se jim podařilo navázat na první část. Hrozně bych chtěla bydlet v Shell Cottage (nemůžu si vzpomenout, jak je to přesně česky). Zbožňuju Helenu :) Myslím, že všichni z HP týmu bez vyjímky jsou výborní herci, ale ona je prostě fakt perfektní. Dovedla postavu Bellatrix Lestrangové k tak dokonalé odpornosti a šílenosti - nebo jak to jinak říct? :D A Hermiona přeměněná v Bellatrix působí vážně vtipně a i když ji nehraje Emma, pořád vidíme Hermionu. A pak jsme se začali šílenou rychlostí řítit dolů. To bylo hlavně ve 3D fakt něco ;) A pak už to šlo rychle... šílené napětí u Gringottů, let na drakovi a přesun do Bradavic.

Nepamatuju si na přesnej slet událostí, protože některé věci byly dost jinak než v knížce. Místy jsem se vážně trochu bála, přestože jsem věděla, že to dobře dopadne. Rozhodně nic pro děti. No a pak tolik očekávaný moment. Pořád jsem čekala, kdy konečně nastane a jak to zase pokazí. A i když ten polibek není napsanej tak kouzelně jako v knížce, je skvěle spontánní a krásnej, takže myslím, že si ani nemůžeme stěžovat. Dál jsem chtěla napsat, že jsou některé věci opět jinak než v knize, ale vzhledem k tomu, že tenhle díl je knize nejvěrnější, dokážu jim to odpustit. Dost divný ale je, že dali Nevilla dohromady s Lenkou :D Nemůžu říct, že by se mi to tak úplně nelíbilo, protože rozhodně jsem, jak se říká Neville - Luna shipper a oni dva se k sobě úžasně hodí, ale podle Joanne prostě neskončí dohromady. Nevezmou se, nebudou mít děti ani nic podobného. Takže nechápu, jak si něco takového mohli ve filmu dovolit.

Pro mě nejemocionálnější scéna ve filmu (stejně jako kapitola v knize) je ta Snapeova. I když jsem překvapivě během filmu nebrečela tak moc, jak bych čekala, tohle mě fakt dostalo. Ale dalo se to čekat, tu kapitolu mám v kníže naprosto promoklou :D Malá Lily a Severus jsou tak roztomilí... ach jo, vážně, oni by byli skvělej pár. Škoda, že to Snape tak pohnojil xD No a to mě taky štve, že tam není. Prostě zařazování a najednou už je Lily vdaná za Jamese. Ale jsem nesmírně ráda, že zachovali ten krásnej citát. "After all this time?" "Always."

A pak Harry tváří v tvář smrti. Nevím, co bych vytkla. Nic takového asi není. Pohled na ten malej zakrvácenej zbytek mě tedy dost vyděsil. A pak pohled na Voldyho, když zjistí, že Harry žije :D To je super.

Co se týče mé spokojeností se 3D, můžu vytknout nejvýš to, že mě z těch brýlí bolely oči :D Bylo to skvělý. Jak už nejspíš víte, je to vynikající film i normálně ve 2D, ale pokud nejste vysloveně odpůrci 3D technologie nebo tak něco, dopřejte si verzi 3D - stojí za to ;)

Nakonec nesmím zapomenout na epilog. Myslím, že jsem se u toho usmívala jak idiot :D Ale co, no :) Je to udělané stručně, ale mile a pěkně. A je konec. I když moje sobecké já v hloubi duše pořád doufá, že Jo napíše ještě nějaké další pokračování.

Myslím, že můj článek je dost vyčerpávající a jste dobří, pokud jste dočetli až sem :) Tak zatím pa!
 


Komentáře

1 Viwia° Viwia° | Web | 29. července 2011 v 9:28 | Reagovat

krásně napsaný:) ten citát boží... a malá Lilly? tyjo,připadá mi najednou James hrozně nafoukanej...:D

2 Bětuška Bětuška | Web | 30. července 2011 v 19:03 | Reagovat

Dočetla a máš to superně shrnuté.. :D Už se nemůžu dočkat, až to uvidím.. :)

3 mixersky - Terka mixersky - Terka | Web | 22. listopadu 2011 v 18:42 | Reagovat

hezky napsané. Já jsem to viděla jen 2D, ale myslím si, že to stejně nemá chybu. Podle mě to nebylo vyčerpávající :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama