Listopad 2011

THE MUSIC IN ME

28. listopadu 2011 v 22:23 | Lenča |  MUSIC
Dvě důležité věci, které tvoří můj život jsou knihy a hudba. O knihách mluvím neustále, ale o muzice už tak moc ne. Proto jsem se dnes rozhodla napsat článek o sobě, o svém vztahu k hudbě a vůbec o hudbě, kterou mám ráda.

Teď, ve chvíli, kdy začínám psát vůbec netuším jak v jednom článku stručně postihnu to nejdůležitější z mé oblíbené hudby. Ale každopádně se o to mohu pokusit. Tak se chvíli usaďte, zapněte repráky a klikněte na celý článek (: Mimochodem, občas se teď videa zobrazují nějak popleteně, tak se tomu kdyžtak nedivte.

WRITING, SINGING, SLEEPING

23. listopadu 2011 v 21:27 | Lenča |  MY THOUGHTS
Ahoj všichni,

titulek tohohle článku, jak jste možná pochopili a možná ne, popisuje všechno, co dělám. Píšu, zpívám si a spím. Chtěla jsem říct, že někdy se i učím, ale to bych kecala... přesto jsem se svýma dvěma trojkama na čtvrtletí spokojená. A blíží se konec listopadu, konec knížky, začátek vánočního období. Nevím, na co se budu pak sama sobě vymlouvat, když se mi nebude chtít se učit :D

Včera jsme, jak už jsem psala, měli prodlouženou a nečekaně byla opět sranda. Tentokrát tam byli i babičky, z nichž jedna mi jako dárek přinesla nějaké talířky s hrnečkama. Ne, že by se mi nelíbili, jen jsem to trochu nepochopila. Doufám, že to babička nemyslela tak, že už se budu brzo vdávat, tak mi musí dát hrnečky :D Moc o tom přemýšlím, že? Ale stejně mám babičku ráda, i když její dárky jsou občas zvláštní.

Jinak byla prodloužená snad ještě skvělejší než ta minulá :) Ráno pak o něco horší. Budík mě měl vzbudit v šest a nakonec jsem se vzbudila sama za deset minut půl osmé (což dokazuje, že potřebuju novej mobil :D) A to jsem se měla ještě naučit biologii xD Ale nakonec jsem všechno stihla, takže pohoda. A ono není úplně jednoduchý se za půl hodiny oblíct, namalovat, dojít do školy a ještě se něco naučit :D

Během mého pátrání na Youtube místo toho, abych dělala něco užitečného jsem narazila na skvělou anglickou skupinu, the Kooks :) Jejich písničky jsou dokonalé. Tahle je jedna z nejznámějších, určitě si ji poslechněte (:

Dobrou noc nebo pro někoho jako já, kdo má před sebou ještě 1000 slov spíše odpoledne... L. <3

P.S. - Mimo psaní, spaní a zpívání taky ještě občas koukám na Queer as Folk, i když většinou se na to dívám někdy v noci a pak usínám :D Ale není to špatný, určitě doporučuju, i když po prvním dílu už jsou všechny horší. Ale to neznamená, že nejsou dobré, jen že ten první je nejlepší xD

BELLA Z DRUHÉ STRANY

23. listopadu 2011 v 17:56 | Lenča |  TÉMATA TÝDNE
Vím, že tohle nebude o nejoblíbenější postavě, ale jeden takový článek jsem už psala. V tomhle se zamýšlím nad oblíbenou postavou spousty holek a mou pravděpodobně nejméně oblíbenou postavou. Jsou tu postavy jako Voldemort nebo Červíček, které prostě nemáte rádi, ale přesto mají svůj příběh a jsou zajímavé. Pak jsou tu ale postavy, které jsou tak nudné a neskonale hloupé, až to není pěkné.

Každý zná Twilight. Každý z nás slyšel o Belle a Edwardovi a jejich "úžasném" love story. Někdo se do ságy zamiloval, někdo ji nesnáší od samého začátku, někomu je to šum a fuk. Pak je tu spousta z nás, mezi něž patřím i já, kteří byli Twilightem poblázněni, ale brzy je to přešlo. Dokud jsem byla v takzvané "Twilight euforii" a nepřemýšlela o tom, měla jsem Bellu celkem ráda. Pak jsem se ale zamyslela a přemýšlela, co jsem na ní kdy měla ráda. Pomineme dnes, že Twilight Saga je napsaná prostě slabě. Ano, je, ale o tom tenhle článek není a ani žádný takový nebude. Dnes píšu o Belle.

AND SHE'S HERE AGAIN :D

21. listopadu 2011 v 20:59 | Lenča |  MY THOUGHTS
Ahoj :)

Teď, co píšu tu knihu, jsem pořád tak rozepsaná, že mám neustále chuť psát nějaké články na blog :D Good (: Co se dělo dnes? Ráno jsem byla u zubařky, takže už konečně nebudu trpět pokaždé, když do něčeho kousnu xD Pak jsem seděla a čekala na mamku, když jsem viděla nějakýho neznámýho kluka, kterej měl Darrenovy/Blainovy kalhoty. No fakt, ty červené, které měl, když zpíval It's Not Unusual :D Nejlepší bylo, že jak jsem na ty kalhoty s otevřenou pusou zírala, osoba se najednou otočila... ehm xD Nemá mít tak úžasný kalhoty :D To mi připomíná, že jsem si chtěla z Amazonu objednat ty Wayfarer brýle. A pak se dívím, že nemám peníze. Ale ty brýle jsou nepostradatelné xD


Ve škole jsem dneska pořád usínala. Pět hodin spánku je moc málo. Doufám, že jste četli můj článek o Rozbřesku, který jsem včera viděla. Pokud můžete, dejte tomu filmu šanci :) Přemýšlím, kolik další článků ještě napíšu na současné téma týdne. Napadla mě Alenka z říše divů, Lenka Láskorádová. A Bella, což bych psala jako ironii :D Spousta nápadů.

Zítřek bude náročnej. Čtvrtletka z matiky a odpoledne pak další prodloužená :) Ne, že bych se zvlášť těšila, ale on se zase někdo opije, něco se stane a bude sranda xD

Zatím pa, mějte se.

TEN NEJLEPŠÍ ŘEDITEL, KTERÉHO BRADAVICE KDY MĚLY

21. listopadu 2011 v 19:59 | Lenča |  TÉMATA TÝDNE
Čtu pořád a mám desítky oblíbených knih. Jednou z postav, které mám opravdu ráda, je Elizabeth Bennetová z Pýchy a předsudku. Není jedna z těch žen, které touží jen po tom se vdát a mít hodně peněz. Ona ví co chce. Je to taky Renée Michelová z Elegance ježka, která se sice tváří jako tuctová domovnice, ale její osobnost je ve skutečnosti tak rozmanitá.

Ale první, kdo mě při tomto tématu napadli, byli samozřejmě postavy z Harryho Pottera. Severus Snape, Hermiona, Brumbál... Snapea vychvaluju pořád a o Hermioně taky píšu neustále. Můj dnešní článek bude proto věnován Albusi Brumbálovi.

Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore. Narodil se kdysi dávno (tak před 130 lety) v malé vesničce v Anglii Kendře a Percivalovi Brumbálovým. Žil s rodiči a se dvěma sourozenci, Aberfothem a Arianou. Jeho sestra Ariana trpěla od útlého věku jakýmsi traumatem a strachem ze svých kouzelných schopnosti po tom, co ji napadli dva mudlové. Otec Percival je později vyhledal a přestože okolnosti nejsou přesně známé, údajně na ně použil kletbu Cruciatus, za což byl poslán do Azkabanu. Kendra byla zničená. Přestěhovala se se svými dětmi do Godrikova dolu.

V jedenácti letech začal stejně jako všichni kouzelníci studovat ve Škole čar a kouzel v Bradavicích, kde byl zařazen do Nebelvíru a jeho studium bylo velmi úspěšné. Projevil se jako velice laskavý člověk. Spřátelil se tu mimojiné s Elphiasem Dóžetem, se kterým po ukončení školy plánoval velkou cestu. Jeho plány však měly být překaženy. Při jednom z Arianiných záchvatů byl ukončen Kendřin život. Od té doby se stal Albus hlavou rodiny.


TAKŽE ROZBŘESK

20. listopadu 2011 v 22:14 | Lenča |  MOVIES
Nečekala jsem od Rozbřesku nic zvláštního. Takže moje očekávání byla předčena. Rozbřesk je bezpochyby nejlepší film z celé Twilight Sagy. Nemyslela jsem si, že se mi bude líbit, ale miluju ho.


Ze začátku jsem byla trochu na pochybách, že to bude za něco stát. Samozřejmě, film začne tím, že si Jake sundá triko, což nikdy není na škodu :D =P Ale co potom... V knize jsme četli jak vypadala Bella na svatbě úžasně, ale ve filmu mi to tak ani nepřišlo. Svatební šaty byly hrozný. Myslím ale, že tady to zklámání v podstatě končí. Svatba se mi až na Bellu líbila. Děsivý, že se ta holka vdávala a bylo jí jen o rok víc než mně. No, vážně, není ona tak trochu blázen? :D Dobře, teď řešíme Rozbřesk, ne Bellino myšlení. ...cč

Nepamatuju si, že bych se u Stmívání, New Moonu nebo Zatmění někdy vážně smála. Možná jo, ale nikdy tam nebyl žádnej opravdu vtipnej moment. Tady jsem se při svatebních přípitcích opravdu musela smát. No, pak odjíždí na svatební cestu. Zbožňuju ty šaty, co má na cestu Bella na sobě (možná by udělala lépe, kdyby si je vzala i na svatbu místo tamté hrůzy). No, pak se Bella psychicky/fyzicky a kdovíjak ještě připravuje na "to" :D Celá ta scéna byla celkově vtipná a zvolená písnička super.

A pak se to stane. Neočekávali jsme samozřejmě, že tam bude něco víc, než co tam je. Já spíš očekávala míň :D Takže dobrý. Vzápětí přicházejí další vtipné okamžiky. Dokonce se dočkáme i něčeho, co tu ještě nebylo - smějící se Edward :D A musím uznat, že tak vypadal i celkem dobře ;) xD Potom škemrající Bella xD (vážně, Stephenie, tohle je rada, kterou předáváš náctiletým holkám?)

Bellino otěhotnění na mě proběhlo nějak moc rychle, ale chápu, že ten film nemohl mít pět hodin :D Co tam bylo dál? Jake jezdící na motorce... dobrý, no, on asi každej sexy kluk musí mít motorku xD

Přestože Bellina krása na svatbě zklamala, úplně naopak tomu bylo s její odporností během těhotenství. Vážně vypadala jako by jí bylo 80. Super děsivé. Působivé.

Přeskočíme nudných asi deset minut k porodu. Dá se to tak nazvat, ne? Každopádně to je ta nejděsivější scéna. Chvílemi jsem si říkala - Vážně je ten film přístupnej už od 12? I já jsem byla vyděšená. Naprosto úžasný byl pohled do Bellina těla jakoby zevnitř, když se měnila v upíra. Děsivý i úžasný v jednom, dokonalost.

Okamžik, kdy se Jacob otiskl do Renesmée, je krásnej. Režisér si asi říkal, že tam po tom děsu musí dát taky něco trochu roztomile pěknýho :D A pak už byl v podstatě konec. Bella bude jako upírka vypadat úžasně.

Takže - celý film se mi líbil. Taylor není jen pěknej, ale taky skvělej herec. Roberta sice nemám zrovna v lásce, ale není to špatnej herec. Zjištění, že se umí i smát, mě potěšilo :D Zato Kristen není dobrá herečka ani náhodou. V některých momentech sice tentokrát působila celkem reálně, ale většinou to tak nebylo. Pryč od herců. Celkově se mi líbilo, že je tam konečně nějaká akce, spousta děsivých scén a momentů.

Rozbřesk doporučuju všem, pokud vám ovšem není dvanáct a nehledáte vzor pro svůj budoucí život :D

Bye (:

LOVE IS LOVE

18. listopadu 2011 v 17:23 | Lenča |  TÉMATA TÝDNE
Po dlouhé době píšu článek na téma týdne. Neměla jsem v úmyslu ho psát, ale pak jsem si přečetla pár článků na toto téma a usoudila, že bych možná něco napsat měla. Inspiraci jsem získala taky v jednom starším nejmenovaném blogu, na který jsem náhodou narazila a jehož autor, gay už na něj bohužel nějakou dobu nepřispívá.

"Myslím si, že Ježíš byl soucitný, super-inteligentní homosexuál, který chápal lidské problémy."
Elton John

Spousta lidí říká, že vztah dvou mužů nebo dvou žen není normální. Jenže, co vlastně znamená pojem "normální"? Možná by nebylo márné dát něco takového jako téma týdne. Řekla bych, že je v podstatě pravda, že homosexualita není normální, ale to z ní přece nečiní něco špatného. Ve všech našich životech najdeme mnoho věcí, které nejsou normální a přesto činí náš život takový jaký je. Malé nenormální drobnosti, které z nás dělají toho, kým jsme. Ale teď jsem někde trochu jinde.Bisexualita je homosexualitě podobná, ale i odlišná. Musím říct, že jí (myslím z psychologického hlediska) nějak moc nerozumím, i když ji jako takovou chápu a jsem si jistá, že je stejně skutečná jako homosexualita. Hodně lidí bisexualitu ale nepovažuje za něco skutečného. Myslí si, že o sobě daní lidé tvrdí, že jsou bisexuálové proto, aby byli nějakým způsobem cool anebo prostě proto, že nechtějí přiznat homosexualitu. Nesmysl.

Většinová společnost nepochopí jak těžké je být tímhle způsobem jiný. I když všichni píšou jak je tolerují nebo dokonce podporují, ruku na srdce, pro kolik z vás to nejsou jen prázdná slova?

PAM PAM :D

14. listopadu 2011 v 21:57 | Lenča |  MY THOUGHTS
Ahoj,

nechcete čistě náhodou jedno naprosto krásně složený puzzle s obrázkem Benátek? Možná si vzpomínáte, když jsem psala, že ho skládám, jenže od té doby mi tu pořád leží na zemi a mám čím dál, tím víc chuť ho vyhodit z okna (což by nebylo moc chytré vzhledem k tomu, že bych to stejně pak musela sbírat ze zahrady :D). Chtěla jsem ho původně dát zarámovat, ale mě se to hrozně nelíbí. Jako fotka by se mi to líbilo, ale že bych se na tu fotku velikost metr x dva metry chtěla dívat každej den na své zdi, to ani náhodou :D

Jinak, tenhle týden si už rozhodně dám na okno vánoční světýlka :D Sice jsou Vánoce ještě daleko, ale já miluju jak ty světýlka vždycky svítí a je to pěkný ;) Můj příběh má dost slov, jde to rychle, ale začínám mít pocit, že ten děj pomalu, ale jistě ztrácí smysl :D Ale ono NaNoWriMo není o kvalitě, ale o kvantitě. Takže je to v podstatě jedno. Když s tím budu chtít něco udělat, vrátím se k tomu po listopadu.

Taky jsem si včera v Takku koupila další, ještě nádhernější a navíc fialovou :) čepičku (takovej pletenej baret). Já jsem teď na ty čepice úplně ujetá :D A ještě svetry, ty dostanu na Vánoce nejmíň dva (:

Tak se zatím mějte :) Mimochodem, zítra (nebo spíš až ve středu) zase další díl Glee (: Už jsem říkala, že jsem potkala Justina Biebera? No fakt, ten kluk vypadal totálně naprosto přesně stejně jako on :D

Paaaaaaa, au revoir, bye...

33 WAYS TO STAY CREATIVE

13. listopadu 2011 v 14:53 | Lenča |  OTHER STUFF
33 způsobu, jak zůstat kreativní
1. Dělej si seznamy
2. Nos s sebou všude sešit
3. Zkus volné psaní
4. Dostaň se pryč od počítače
5. Buď z jiného světa
6. Přestaň si vyčítat
7. Dělej si přestávky
8. Zpívej si ve sprše
9. Pij kávu/čaj
10. Znej své kořeny
11. Poslouchej novou hudbu
12. Buď otevřený/á
13. Obklop se kreativními lidmi
14. Dostávej zpětnou vazbu
15. Spolupracuj
16. Nic nevzdávej
17. Procvičuj, procvičuj, procvičuj
18. Dovol si dělat chyby
19. Jdi na nějaké nové místo
20. Sleduj zahraniční filmy
21. Počítej věci, za které si vděčný/á
22. Hodně odpočívej
23. Riskuj
24. Porušuj pravidla
25. Dělej více toho, co tě činí šťastným/šťastnou
26. Netlač na to
27. Přečti si stránku ve slovníku
28. Vytvoř si osnovu
29. Přestaň se snažit být dokonalý/á
30. Máš nápad? Napiš ho
31. Ukliď si pracovní místo
32. Bav se
33. Dokonči něco