LÁSKA, ŽIVOT A SMRT - 6. KAPITOLA

19. prosince 2011 v 21:38 | Lenča
6
"Všechny šťastné rodiny jsou si podobny, každá nešťastná je nešťastna po svém."
Lev Nikolajevič Tolstoj

Léto, o dvacet pět let dříve

Markétě bylo osmnáct a trávila léto v tanečním táboře. Zbožňovala tanec a chtěla ho umět tak dobře, jak to jen bylo možné. Večery byly skvělé, pomáhaly jim trénovat profesionální tanečníci a všechno bylo perfektní. Na co se ale Markéta každý den netěšila, bylo odpoledne. V tu dobu se totiž místo vynikajících tanečníků museli učit s "těmi nemehly" z chlapeckého tábora, jejichž stanové městečko stálo hned vedle jejich. Při vzpomínce na včerejšek ji ještě teď bolely nohy. Jak může někdo, kdo má britský původ tak příšerně tančit?


Největší koníček a zároveň věc devatenáctiletého Dana Greye byla fyzika. Právě proto odjel na dvouměsíční kurz, který byl plný podobných vědeckých talentů jako byl on sám. Každý všední den chodili kluci na pár hodin trénovat tanec s holkami ze sousedního dívčího tábora. Zatímco všichni ostatní kluci si na danou aktivitu stěžovali, Danovi to nevadilo. On se totiž zamiloval.

To, že je jiná než ostatní dívky, které kdy potkal, poznal Dan hned v okamžiku, kdy Markétu poprvé spatřil. Její hnědé oči a zrzavé vlasy dodávaly jejímu vzhledu jedinečné a roztomilé kouzlo. Její nadšení pro tanec se jen tak nevidí. Dan si byl naprosto jistý, že by se k sobě báječně hodili, Markéta si toho ale bohužel prozatím nevšimla. Viděla v něm jen nešiku, který jí kazí drahocenné hodiny tance.

Po dvou týdnech Markétiných neustálých připomínek a stížností na Danovu adresu, se chlapec rozhodl, že s tím něco udělá. Po další taneční hodině si ji odvedl stranou.

"Promiň," řekl. "Je mi líto, že ti to kazím, ale něco mě napadlo." Markéta, která se na něj dosud dívala značně znuděně, zvědavě vzhlédla.

"Co kdybys mi dneska trochu pomohla s těmi kroky? Prý máte večer volno," navrhl Dan. Čekal opovržení a jednoznačné odmítnutí, ale Markétina reakce ho překvapila.

"Výborný nápad. Čekám tě v sedm v chatě," řekla rázně a vykročila pryč. Na chvíli se však ještě zastavila. "Dneska ti to docela šlo." Dan se zasmál a odběhl do svého tábora.

Pravdou bylo, že se Markéta na Dana předtím ani jednou nepodívala. Samozřejmě ho viděla, znala jeho tvář i jméno, ale nikdy si skutečně nevšimla, jaký je. Teď, když se za ním dívala, nemohla si nevšimnout jak hezký ve skutečnosti byl. A byl také milý. Nebylo jeho povinností se snažit naučit se tančit. To ona byla ta tanečním táboře, jemu na tanci nezáleželo.

Když se o pár hodin později sešli v chatě, byli oba trochu nervózní a v rozpacích. Pak ale začali tančit a nervozita opadla. V přítmí romantické chaty a sami dva se při tanci bavili daleko víc než odpoledne s ostatními. Když přestali tančit, povídali si. Mluvili o svých koníčcích, o kamarádech, rodině, o škole. Dan povídal o své původem britské matce a malé sestřičce, Markéta zase o svých kamarádkách a prarodičích, u kterých vyrůstala.

"Už jsem ti řekl, jak moc ti to dneska sluší?" zeptal se v jednu chvíli Dan. Markéta se na něj podívala potěšeně i pobaveně zároveň.

"Ne," odpověděla a věnovala Danovi svůj kouzelný úsměv, který si na ní pár týdnů předtím tak zamiloval.

"Vážně ti to moc sluší," zopakoval. Chtěl ještě něco dodat, ale Markéta byla rychlejší.

"Líbíš se mi," pošeptala skoro neslyšně a o okamžik později už ho líbala na jeho chladné rty. On její polibek opětoval s takovým nadšením jakého byl jen schopen.

O čtyři roky později se vzali.


Moje poznámky : Celou dobu mi to přišlo naprosto zřejmé, ale když o tom tak přemýšlím, vlastně to je asi zřejmé jen pro mě. Takže pokud jste to ještě nějakým zázrakem nepochopili, Markéta a Dan jsou rodiče Emy a Petra.
 


Komentáře

1 Tinna Tinna | Web | 26. prosince 2011 v 10:46 | Reagovat

mě to došlo hned, že to budou jejich rodiče ;-) i když sem tam mám v těch jménách  guláš :D  Jinak parádní!;-)

2 Juliet Rocks Juliet Rocks | Web | 21. ledna 2012 v 18:14 | Reagovat

Pochopila jsem to. ;) A moc se mi ta retrospekce líbí. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama