LÁSKA, ŽIVOT A SMRT - 8. KAPITOLA

24. prosince 2011 v 17:31 | Lenča
8
"Nelituj mrtvých, Harry. Lituj živých a především těch, co žijí bez lásky."
Albus Brumbál

Petr

Seděl jsem sám ve školní jídelně a pozoroval procházející spolužáky. Monika sice zaujímala místo vedle mě, ale skutečně tam nebyla. Neřekla mi, co se děje - a já ji znal dost dlouho na to, abych věděl, že když mi něco říct nechce, tak to prostě neřekne. Vtom kolem prošel Michal, fotbalista a nejvíc sexy kluk na škole. Neubránil jsem se pohledu na něj. K mému nezdaru se však zrovna v tu chvíli otočil. Dělal, že si ničeho nevšiml, ale já věděl, že to jen předstírá.


"Peti," vytrhla mě v tu chvíli Monča z přemýšlení.

"Hm?" opáčil jsem znuděně, vadilo mi, že přerušila mé myšlení. Když jsem se teď částečně srovnal se svou orientací, už jsem se svých myšlenek nebál. Bál jsem se svého okolí, bál jsem se reakcí ostatních lidí, ale alespoň jsem se nebál o tom přemýšlet.

"Pokud jsi se ještě nerozhodl říct o své malé situaci celé škole, možná bys měl omezit to zírání na zadek Míšy Horáka," zakřenila se. I když jsem nebyl úplně v pohodě, musel jsem se taky pousmát. "I když, popravdě - myslím si, že je taky gay."

Nechtěl jsem se s ní o tom bavit, ale potěšilo mě, že se její nálada aspoň trochu zlepšila. "Jsi si jistá, že to neříkáš jen proto, že tě tenkrát odmítl?" ušklíbl jsem se nad jejím názorem.

"To je taky pravda, ale podle mě bude moje teorie alespoň částečně bude založená na skutečnosti. Z jakého jiného důvodu by někdo odmítl tak úžasnou holku jako jsem já?" řekla, ale paradoxně nezněla tak sebevědomě jako obvykle. "A jediný jiný kluk, co mě kdy odmítl, je gay." I když to znělo šíleně, na její teorii něco bylo. Nikdo nikdy neodmítal Moniku.
 


Komentáře

1 Tinna Tinna | Web | 26. prosince 2011 v 10:54 | Reagovat

oh, citát od Brumábla ;-)  Jinak krátký, ale pěkný ;-)

2 Juliet Rocks Juliet Rocks | Web | 21. ledna 2012 v 19:21 | Reagovat

[1]: Taky jsem si všimla. ;) Jinak... "Nikdy nikdo neodmítal Moniku." To bych chtěla vidět. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama