MY NANOWRIMO EXPERIENCE.

1. prosince 2011 v 16:04 | Lenča |  MY THOUGHTS
Dneškem nám začal vánoční měsíc, prosinec. Konečně budu mít zase čas i na jiné věci, než je pořád psaní. Ale ještě předtím jdu napsat článek o tom, jak probíhal můj listopad.

Před letoškem jsem o NaNoWriMo nikdy neslyšela. Dozvěděla jsem se o tom až v poslední říjnový den od Lauren, která vyhrála už vloni a snažila se přesvědčit všechny, kdo sledují její videa, aby taky psali. Pak jsem o tom slyšela ještě od další kamarádky a tak jsem se druhého listopadu rozhodla to zkusit. Upřímně řečeno, jsem si vůbec nemyslela, že skutečně napíšu tolik slov. Chtěla jsem to zkusit, ale nevěřila jsem, že vyhraju.

Vzhledem k tomu, že jsem ze začátku neměla ani žádný nápad, začínala jsem opravdu z ničeho. Ale pak ten nápad přišel a já se postupně rozepsala. Zhruba do deseti, i dvaceti tisíc šlo všechno krásně. Párkrát jsem byla otrávená, ale šlo to. Nejhorší bylo období asi od 25 nebo 30 tisíc, v tu dobu jsem si i myslela, že s tím seknu a prostě se na to vykašlu. Naštěstí jsem to ale neudělala. Po zbytek času se pak už jen střídala dobrá a špatná období. A včera jsem pak konečně dopsala.

NaNoWriMo doporučuju všem, kteří rádi píšou a hlavně pak těm, kteří by chtěli psát, ale nedokážou si najít čas jako to bylo u mě. Tohle vás prostě donutí si ten čas najít. A i když třeba nevytvoříte žádné mistrovské dílo, pomůže vám to se rozepsat. Mně to tedy rozhodně pomohlo. Bude vás to nutit vytrvat a vydržet až do konce. Ale já už teď vím jistě, že pokud to jen trochu půjde, budu příští rok psát znovu. A chci se příště pokusit psát anglicky (: A doufám, že tam třeba narazím i na někoho z vás ;) Vážně, je to skvělá příležitost psát.

Můj román se jmenuje Láska, Život a Smrt. Vymyslela jsem ho až někdy v posledních deseti tisících, protože když jsem přemýšlela, jak to pojmenovat, napadlo mě, že tyhle tři slova to plně vystihují. Teď budu mít konečně čas si to znovu přečíst, opravit pravopis, protože jsem si skoro jistá, že tam budu mít chyby. Taky se vrátím k některým částem, které chci ještě poupravit. A samozřejmě dopíšu konec. A pak, jestli to uznám za vhodné, to určitě hodím i sem na blog :)


Tahle skvělá písnička Kristiny Horner mi celý měsíc pomáhala psát, ale teď už ji nemůžu ani slyšet :D Napsala jsem u ní nejmíň čtvrtinu mé knihy.

 


Komentáře

1 Tinna Tinna | Web | 1. prosince 2011 v 16:52 | Reagovat

Ráda bych to příště vyzkoušela, abych se tak trochu zkusila rozepsat, protože mi nikdy moc nešli slohovky tak by mě to třeba naučilo psát :D Za rok  se touhle dobou budu nejspíš připravovat na maturitu tak nevím jestli by byl čas i na nějaké psaní :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama