PIECE OF MY MIND ON...

24. ledna 2012 v 21:31 | Lenča |  MY THOUGHTS
...future. No jo, zase po dlouhé době (no, ne zas tak dlouhé) píšu o budoucnosti. Letošek je svým způsobem zlomový, protože si za pár týdnů budeme volit semináře, ze kterých pak budeme maturovat. Takže se v podstatě musím aspoň tak přibližně rozhodnout, co chci dělat. Dlouho jsem uvažovala nad psychologií, ale nakonec spíš ne. Zaprvé proto, že si občas připadám, že sama potřebuju psychologa a zadruhé, protože prostě potřebuju studovat jazyk.

Zatímco loni na to ještě nikdo skoro ani nemyslel, letos už od začátku roku všichni spolužáci přemýšlí o vysoké, o budoucím povolání. Je to tak trochu děsivé, ale zároveň skvělé, protože už se to blíží a já, přestože o ní mám možná moc idealistické představy, se na vysokou vážně těším.

Když mi došlo, že mám vlastně ráda matiku a že když se mi chce, tak jsem schopná se ji naučit a chápu ji, na malou chvíli jsem zauvažovala o ekonomce. Myslím, že by mě to bavilo (ze začátku), ale já prostě nechci sedět do konce života někde v kanceláři. To bych ani nemohla. Po pár letech by mě to už přestalo bavit.

Většina lidí, kteří mě znají, ví, že už od malička chci být spisovatelkou. Vím, že se jistě opakuju, ale já jsem chtěla psát už od doby, kdy jsem skoro neuměla ani číst. Naprosto přesně si pamatuju jak jsem v první nebo druhé třídě v nějakém úkolu do školy na otázku "čím chceš být až vyrosteš" odpověděla, že spisovatelkou. A vzhledem k tomu, že od té doby uběhlo víc než deset let, řekla bych, že na tom něco bude ;)

A tak, tamtadadá, myslím, že jsem rozhodnutá. Budu studovat jazyky. Češtinu nebo angličtinu. A nebo češtinu a angličtinu jako dvojobor. Hrozně moc (tak moc, že se to ani nedá popsat) bych chtěla studovat v Británii. Škoda, že nejsem bohatá. Celkem vážně uvažuju o tom, že bych studovala tříletou anglistiku a pak se zkusila dostat na nějakou školu v Anglii.

Jasně, vím, že je to blbost. Protože víte, co se stane, když budu tři roky studovat v Praze? Bláznivě se zamiluju, budu s tou osobou chtít strávit zbytek života a bude po Londýně. No tedy, ne doslova po Londýně xD, ale po mě a Londýně. Daleko lepší by bylo jít hned po maturitě studovat do Anglie, zamilovat se tam, zůstat tam a žít tam šťastně až do smrti :D Škoda, že to není tak jednoduché.
 


Anketa


Komentáře

1 Míša Míša | 26. ledna 2012 v 18:36 | Reagovat

já bych taky chtěla tu poslední verzi.. :D s tím londýnem.. :D

2 Tinna Tinna | Web | 28. ledna 2012 v 12:25 | Reagovat

já jsem chtěla být vždycky herečkou :D Jinak to máme stejný, protože bych se po maturitě chtěla odstěhovat do Berlína nebo Londýna a studovat tam a možná bych zkusila nějaký ten konkurz :D musíš věřit svým snům.. určitě se ti splní :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama