MOI A KDYBY

16. února 2012 v 20:05 | Lenča |  MY THOUGHTS
Moc pěkné téma týdne. Přemýšlivé, úvahové. Jako lidé neustále přemýšlíme o tom, co by se stalo, kdyby něco bylo jinak než jak to skutečně bylo. Kdybychom se v určitě situaci jinak zachovali. Kdybychom udělali něco, co jsme neudělali. Kdybychom neudělali něco, co nám pak změnilo život...

Je zajímavé, zvláštní a svým způsobem i trochu děsivé přemýšlet o všech "kdyby" situacích, ve kterých bychom se mohli ocitnout, kdyby se něco v našem životě událo jen trošku jinak. Tahle myšlenka mě přímo vede a nabádá k zamyšlení se nad jednou ze základních filozofických otázek.

Náhoda nebo osud? Co ovlivňuje náš život? Je to všechno napsáno někde ve hvězdách? Hýbe s námi tam shora Bůh jako s figurkami na herním plánu? Nebo na nic takového nevěříte? Záleží všechno jen na našich vlastních rozhodnutích? Jsme to my, kdo rozhoduje o tom jak se v nějakou chvíli zachová anebo s tím ve skutečnosti nemůžeme nic udělat, protože jsme ovlivněni nějakou vyšší mocí?

Osobně si nejsem úplně jistá. Možná existuje něco jako osud, ale nemyslím si, že jsou naše životy nalinkované do posledního detailů... je dost divné a vlastně i depresivní myslet si, že nic v životě neovlivňujeme my sami, ale všechno to za nás dělá ona "vyšší mocnost".

Kdyby mi včera jedna věc docvakla dřív než bylo pozdě, bylo by už dneska všechno jinak =/ Ale co se stalo, stalo se. Nebo v tomto případě spíš, co se nestalo, nestalo se xD Myslím, že se mi ještě naskytne příležitost s tím něco udělat (: Přesto si to kdyby nemůžu odpustit. Ale teď, když už mi dávno není 13, jsem schopná kluka oslovit a normálně se s ním bavit, a to taky udělám ;)

Na závěr jen pár takových těch slov, které se vždycky píšou na závěr :D Nebuďte na sebe moc přísní, protože každý dělá chyby. A co se stalo, stalo se, takže pokud nemáte stroj času, je úplně zbytečné myslet na to, co se stalo a nestalo a co mohlo se stát a podobně. Užívejte si toho, co je a pokud se vám to nelíbí, tak to prostě změňte :) Yeah, just like that.
 


Komentáře

1 Nikíí Nikíí | Web | 16. února 2012 v 20:21 | Reagovat

Leni, ty by si mohla dělat do vědy =D. Ty vše popíšeš tak "geniálně" až do těch nejmenších věcí =D Jinak fkt dobrý!

2 Juliet Rocks Juliet Rocks | 17. února 2012 v 21:22 | Reagovat

Ten závěr byl vážně nejhezčí. :) Nemyšleno zle, ale každý si v tomhle musí udělat jasno sám. Nebo nemusí, nemusíme přesně vědět, v co věříme. A pokud to víme, nesmíme to vnucovat druhým. Ty jsi neoslovila nějakého kluka, který se ti líbil?

3 Juliet Rocks Juliet Rocks | 17. února 2012 v 21:22 | Reagovat

Jo a nádhernej dess!!! ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama