YOU ARE SOMETHING.

2. března 2012 v 20:07 | Lenča |  MY THOUGHTS
Život je příliš krátký. Říká se to, zpívá se to, dokonce to občas i píše. Všichni víme, že ač se to v tuhle chvíli nezdá, je to pravda. Děsí mě jak rychle mi život utíká pod nohama. Vždyť je to teprve včera, co jsem poprvé překročila práh základní školy a teď už za dva roky budu maturovat. Pamatuju si jako by to bylo dnes na dobu, kdy jsem na děti z druhého stupně vzhlížela jako na kdovíco a myšlenka, že jednou budu taky v páté třídě byla tak daleko, že jsem si ji ani nedokázala představit.

Zase ale píšu o věcech, o kterých vůbec psát nechci. Musím se naučit neodbíhat od tématu (článek o kráse, který jsem napsala ve středu měl být totiž původně úplně na jiné téma a vážně doufám, že ono téma dnes konečně postihnu :D).

Kolikrát v životě jste chtěli něco udělat a pak jste to neudělali, aby si o vás někdo nemyslel něco divného? Aby vás lidé nepovažovali za nenormálního a aby vás nikdo neměl chuť pomlouvat. Kolikrát jste nesouhlasili s názory ostatních, ale přesto jste jen přikyvovali bez toho, abyste své opačné stanovisko vyjádřili?

Jenže víte co? Lidé budou pomlouvat pořád. Jsou k tomu prostě předurčení. A ať už se chováte jakkoliv normálně, ať už máte jakkoli běžné názory, oni pomlouvat nepřestanou.

Nikdy jsem se neopila a i když si člověk asi nikdy nemůže ničím být stoprocentně jistý, já si jsem jistá, že se ani nikdy neopiju. Nikdy nebudu kouřit a nikdy ani neochutnám chuť cigarety, i kdyby kolem mě nezůstal jediný nekuřák. A už vůbec žádnou z těchle věcí neudělám proto, abych zapadla. Já nechci zapadnout. Je mi jedno, že nikdy nebudu cool tím způsobem, jakým se o to většina lidí v mém věku snaží.

Budu svá a budu za to na sebe pyšná. A vy byste měli taky. Ano, i ty. Mluvím přímo k tobě. Ty, kdo si tenhle článek čteš. Na každém z vás je něco jedinečného a stejnou kombinaci všech vlastností, které vás vystihují, nemá nikdo jiný na celém světě. Myslím, že znám víc lidí, co žije tak, aby je společnost dobře příjímala než lidí, kteří se řídí podle toho jak opravdu žít chtějí. Ale co z toho máte? Za pár desítek let tu nikdo z nás nebude. Zamyslete se, jestli chcete opravdu život strávit tak jak by to po vás možná chtělo vaše okolí. Musíte vědět, že na nikom okolo ve výsledku ani nezáleží, je to celé jen o vás. Nikdo jiný vám nemůže říct jak máte žít a co vás udělá šťatným. To víte jen vy, tak se podle toho řiďte.
 


Komentáře

1 Sherylin Lee Sherylin Lee | E-mail | Web | 2. března 2012 v 20:27 | Reagovat

Nie, určite nechcem tak stráviť svoj život a ja ho vlastne tak ani nežijem. Riadim sa predovšetkým, tým, čo cítim a i keď mi záleží na názoroch druhých, neriadim sa tým, že čo si o mne pomyslia, ak toto a toto urobím. Vieš, ako to myslím? :)

2 Maggie Elm Maggie Elm | Web | 3. března 2012 v 9:02 | Reagovat

True, true. Zní to strašně prostě a přesto je kolem mě tak málo lidí, co se toho drží. Každý druhý, a možná i každý první koho znám tohle dělá. Tvoří skupiny, které přesně kopírují svoje chování. Asi jsem to taky kdysi dělala. Když jsem přišla na gympl a chtěla jsem najít kamarády. Ale člověk může najít lidi, co dělají to co chcou. A přidat se k nim. Zpívat na celou jídelnu, i když zpívat neumíš, dívat se na anime, i když tě pak ostatní považují za blázna, nekouřit a nepít, protože... já osobně nechápu co je na tom tak zábavného.
Taťka vždycky říká, že nemám dělat blbosti na lyžách i když je dělají všichni, protože já ležím v nemocnici a ostatní lyžují dál. Dá se to říct obecně a je to strašná pravda.
Úžasný článek, takový povzbuzující, abych pokračovala v tom co dělám, i když mám občas pochybnosti. A omlouvám se za tak dlouhý komentář, to je fakt hrůza kolik toho po ráno nakecám.
A strašně moc děkuju za pochvalu, i když si upřímně myslím, že ten článek nebyl tak dobrý.
Občas taky přemýšlím v angličtině, prostě si tak chodím po kuchyni a mluví si sama pro sebe. Dokonce to máme s kamarádkou tak vymakané, že spolu třeba mluvíme a ona naprosto spontánně Are you sure? A já: Absolutely.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama