DĚTSTVÍ

29. dubna 2012 v 20:54 | Lenča |  TÉMATA TÝDNE
Když jsem nedávno procházela kolem parku, kde se znovu jako každý rok konal Den Země, napadlo mě, že bych zase na chvíli chtěla být tou malou holkou s culíky, která tam před pár lety pobíhala a nadšeně se hrnula do všeho, co ji jen trochu zajímalo. A pak mě napadlo napsat článek o svém dětství.

Jako malá jsem měla skříň plnou plyšáků. Pořád je vidím před sebou, naskládané pečlivě jednoho vedle druhého a protože jich bylo kolik jich bylo, pak i několik řad na sobě. Občas jsem si je dokonce třídila podle druhu zvířete :D A mohla jsem strávit hodiny hraní si s nimi. Už tenkrát jsem si ráda vymýšlela příběhy a pohádky, i když v té době moc nedávali smysl. (Mimochodem, teď mi plyšáci, kteří přesídlili k bráchovi, pomáhají v učení dějepisu :D)

Většina mých první vzpomínek rozhodně zahrnuje mého bratránka. Trávili jsme spolu tolik času hrami a výmýšlením těch největších bláznivostí.

Monču, se kterou jsme někdy do devíti let byly nejlepšími kamarádkami, už několik let vůbec nevídám, ale přesto na naše kamarádství nikdy nezapomenu. Byly jsme v jedné třídě ve školce a pak nějakou dobu i ve škole. Vzpomínám jak jsme, díky tomu že jsme žily ve stejné ulici, trávily každou minutu každého dne v domě té druhé. Jak jsme spolu běhaly ze školy a pravidelně se stavovaly v cukrárně.

Vidím vesnici, kde jsem celé své dětství prožila a kde to miluju tak jako žádné jiné místo. Ten dům, kde jsem bydlela a kde teď žije moje rodina, o němž všichni říkají, že se rozpadá a že se jednou bude muset prodat a mně se při té myšlence chce brečet. Nedokážu si představit, že by tam bydlel někdo jiný. Nechci ani myslet na to, že by nám jednou nepatřil.

Někdy bych si přála vrátit čas a být znovu dítětem. Život byl tehdy tak bezstarostný (:
 


Komentáře

1 shitai shitai | 29. dubna 2012 v 21:09 | Reagovat

krásne :) dosť podobné mne samej

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama