JAK SE UČIT CIZÍ JAZYK?

19. dubna 2012 v 6:35 | Lenča |  OTHER STUFF
Učím se ve škole angličtinu už snad devět let, takže je logické, že bych toho za tu dobu měla mít dost zvládnuto. Přesto, kdybych se spoléhala jen na školu, nikdy bych anglicky neuměla tak jako umím teď. Kdybych měla jmenovat jednu věc, která mi pomohla a pořád ještě pomáhá asi úplně nejvíc, bylo by to sledování filmů a seriálů v angličtině. Určitě doporučuju to zkusit, ale hlavně si to nepoštějte s českými titulky. V tom případě to totiž naprosto ztrácí smysl. Pokud máte trochu problém rozumět, pusťte si to s anglickými titulky, to hodně pomáhá. Nejlepší je začít třeba u seriálů nebo nějakých nenáročných filmů.

Dalším pomocníkem je samozřejmě čtení. Číst, číst a číst. Nevím, možná jste na tom jinak, ale já z vlastní zkušenosti určitě nedoporučuju takové ty dvojjazyčné knihy, ve kterých máte text na jedné straně anglicky a na druhé česky. Ať chcete nebo ne, pořád vás to laká, abyste pokukovali po tom překladu a nesnažili se sami. Existuje spousta zjednodušené literatury v angličtině, můžete si vybrat podle vaší úrovně... a postupně se dopracovat až k té nejvyšší ;) No a někteří blázni (to jako já) si jako úplně první knihu v angličtině vyberou originál Harryho Pottera :D Ale pravda je, že pokud vás to neodradí, tak potom už budete připravení, co se anglické četby týče, skoro na všechno. Pokud tedy nechcete číst Shakespeara, to je kapitola sama pro sebe.

Naučit se cizí jazyk není jednoduché a vždycky je něco, co je ještě třeba se naučit. Na druhou stranu, s trochou snahy se vždycky najde (a určitě ne jen jeden) způsob jak se to naučit. Takže čtěte, poslouchejte, mluvte, trochu se taky učte a hlavně mějte trpělivost... ono to půjde :)
 


Komentáře

1 Marta Marta | 17. listopadu 2015 v 8:46 | Reagovat

Taktiež rada čítam knihy, ale nemôžem si do nich značiť slovíčka :( inak frčím aj na seriáloch, alebo online správach. Teraz pre zlepšenie písomnej formy, som začala s kurzom angličtina v Brne na Kotlářské. Budem sa venovať totiž zahraničným klientom a nerada by som niečo napísala ako nevzdelanec :) Väčšinou totiž keď začnem rozprávať, tak už zbehnem na hovorovú reč, ale pri tej písomnej si predsa len budem musieť dávať pozor :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama