MÁM CHUŤ FILOZOFOVAT

7. dubna 2012 v 23:11 | Lenča |  MY THOUGHTS
Tak jsem zase doma. Před chvíli jsem se vrátila od babičky, kde jsem strávila většinu prázdnin. Původně jsem přemýšlela nad napsaním nějakého článku o prázdninách a tak, ale mám teď zase jednou chuť přemýšlet a uvažovat nad věcma. Možná to budou jen nějaké útržky myšlenek, co mě tak napadaly. Nejspíš to taky nebude mít žádný hlubší smysl.

Ráda pozoruju lidi kolem sebe. Co dělají, jak se chovají v různých situacích. Lidé mě často považují za nespolečenskou, uzavřenou do sebe. Je to proto, že moc nemluvím. Z nějakého důvodu raději poslouchám. Uvažuju nad zdánlivě obyčejnými věcmi ve společnosti, nad kterými nikoho jiného ani nenapadne uvažovat.

Před pár dny jsem dvě holky slyšela bavit se o tom, že nechápou, proč třeba hezcí kluci chodí s nějakýma holkama, který vypadají hrozně, jsou tlustý a podobně. Are you kidding me?

Radši nebudu rozebírat Výměnu manželek, která je jediným pořadem, kvůli kterému v poslední době zapínám televizi. Psala jsem už někdy jak ráda mluvím s televizí? U tohohle pořadu to platí nejmíň trojnásob. Občas ty lidi, co se tam hlásí vážně nechápu. Někteří mají v tom manželství takové problémy, že něco takového je to nejhorší co by vůbec mohli udělat a přesto do toho jdou.

A zase jednou - proč se musím tak strašně rychle stávat dospělou? Někdy bych si přála zůstat navěky dítětem. Jako Petr Pan. Ale Petr je pochopitelně jenom jeden, my všichni ostatní vyrůst musíme. I kdybychom sebevíc nechtěli. Na druhou stranu, nemyslím si, že dospělost bude tak zlá. Vím, že se nijak zásadně nezměním, pokud to sama nebudu chtít. A těším se až budu stát na svých vlastních nohou, samostatná.

Někdy je ale stejně potřeba se zbytečně nestrachovat a být jako dítě. Lehnout si do rozkvetlé louky sasanek, i když víš, že je v ní mokro a že se jistě zašpiníš. Vylézt vysoko na strom a nemít tušení jak z něj slezeš dolů :)
 


Komentáře

1 Maggie Elm Maggie Elm | Web | 8. dubna 2012 v 9:14 | Reagovat

Taky takhle ráda pozoruju lidi a poslouchám. No dobře, je to neslušné, ale člověk se naučí spoustu věcí jenom tím, že pozoruje lidi. O těch holkách, taky jsem určitě někdy něco takového plácla. Je to asi hlavně proto, že jim závidím;)
Na výměnu manželek se vůbec nemůžu dívat. Dívala jsem se na to když to běželo snad poprvé a pořád mám v hlavě rodinu s dvěma holkama, kdy jedna té druhé jedla všechno jídlo a... bože ti lidi jsou neskutečně blbí. To si snad myslí, že takový pořad jim zlepší manželství?
Vylézt na strom a nevědět jak dolů, to se mi stává no:)

2 Tinna Tinna | Web | 8. dubna 2012 v 13:06 | Reagovat

krásný článek :) taky strašně ráda pozoruju lidi. Jak už bylo řečeno nademnou v komentáři - člověk se tím naučí spoustu věcí. :) Jinak tohle máme společné. Taky víc poslouchám než mluvím :) Já se raději na Výměnu manželek nekoukám, protože mám pak hrozný nervy z toho co tam dělají :D i když teď v pátek jsem se koukala :'D a  přesně taky si někdy říkám, že bych zůstala dítětem ,ale zas se těším až budu samostatná :))

3 little-star-miss little-star-miss | Web | 9. dubna 2012 v 14:09 | Reagovat

jojo, Petra Pana sem viděla snad milionkrát..
Já se právě bojím toho, že se změním.. teda že změním svůj pohled na všechno, protože budu starší, rozumnější, zkušenější.. :/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama