TO HAVE YOUR LIFE FULL

13. dubna 2012 v 22:34 | Lenča |  MY THOUGHTS
Stává se, že mám příšernou, smutnou náladu a naprosté hlouposti mě dokážou rozčílit. Většinou jsem ale jedním z nejveselejších lidí na světě. Neberu život a můj svět sám o sobě jako samozřejmost a jsem vděčná i za úplné obyčejnosti.

Jako ve chvíli, kdy prostě jen sedím ve svém pokoji, rozhlížím se kolem sebe a říkám si jak neuvěřitelné mám štěstí, že mám to, co mám. Ty příležitosti jaké mám. Že můžu dělat věci, které mě dělají šťastnou. Když chci, můžu si vzít štětec a barvy nebo pastely a malovat. Jindy zase poslouchat hudbu a číst. Mít možnost se naučit všechno, co se naučit chci. Obout si tenisky a rozběhnout se do světa. A psát, až do skonání světa pořád jen psát. Jsem ráda, že mi život dal, co mám. Nejsem jedním z těch lidí, kteří si často stěžují, protože vím, že ač se najdou věci, se kterými nejsem spokojená, můžu je změnit. Když je tu něco, co nechci dělat, přeměním to na něco, co dělat chci a nebo to prostě nedělám.

Někdy si říkám, že bych ráda věděla, jestli je tohle všechno, co se v životě děje jen souhrou neuvěřitelně úžasných náhod nebo jestli je to všechno napsáno osudem. Ať je to jak chce, život je fascinující. Před nějakou dobou jsem znala člověka, jehož oblíbeným mottem bylo "Život je boj." A já si od chvíle, kdy to řekl, myslela jediné - vždyť je to přece naprostý nesmysl.

Ale víte, asi to je v určitých případech pravda. Když vašemu dítěti byla zjištěna rakovina. Když víte, že se už nikdy nepostavíte na vlastní nohy. Když ztratíte všechny ty, které jste milovali. Nebo třeba i když žijete od výplaty k výplatě a musíte šetřit každou korunu, abyste se uživili. Když žijete v povodňové oblasti a ve chvíli, kdy jste víceméně obnovili škody, přijde nová vlna záplav. A já si ani jednu z těch situací nedokážu představit. Můžu si myslet jak těžké to všechno asi musí být, ale byla bych pokrytec, kdybych se snažila vžít do kteréhokoliv z oněch příkladů.

Na druhou stranu, vím jaké to je, když nám umře člověk, kterého milujeme. Když máme pocit, že se nám zhroutil svět. Když nám nikdo nerozumí, nikdo nás nechápe. Když se sesypeme a zdá se nám, že už se nikdy nezvládneme postavit na nohy. Všechno to je nesmírně náročné. Jenže život máme všichni jenom jeden. Musíme ho žít, ať nás po cestě provází sebehorší překážky. A možná je to pravda, možná občas musíme bojovat. Ale nemáme jinou možnost než poprat se s tím, co nás potká a jít dál za novým dobrodružstvím.

Po každém dešti totiž vždycky nakonec zase vyjde slunce. (což je divné přirovnání od někoho, kdo má rád dešť tak jako já)
 


Komentáře

1 Maggie Elm Maggie Elm | Web | 14. dubna 2012 v 16:49 | Reagovat

Život je boj, ale boj je zábava. Myslím tím, že mě občas baví řešit ty věci, co nám život staví do cesty. Nesmí toho ale být moc. A někdy toho je až příliš. Přesto, mám ráda život. Všechny ty denní maličkosti jak to popisuješ. Že můžu dělat tolik věcí. Hezky jsi to napsala. Je důležité se nad tím takhle jednou za čas zamyslet.
Narnie je úžasný kultovní svět. Hlavně to, že je to opravdu komplexní a promyšlený svět z něj dělá to co je:)

2 Tinna Tinna | Web | 14. dubna 2012 v 19:12 | Reagovat

já taky jdu hned na twitter ;D poslední dobou je to místo, kde se vždycky dozvím co je novýho :) Ale většinou mě tam spamujou 1D fanoušky a já pak nevidím tweety ostatních lidí :/ :D vlastně teď mě napadlo, že bych si tu knížku tam mohla koupit až pojedu do tý Anglie :')) aspoň si tou knížkou zlepším angličtinu, ale mám takový tušení, že ji budu číst snad rok :'D Koukala jsem o čem je ten film a vypadá to fakt zajímavě ;) ale asi to bude hodně smutný, ne? :')
Ten článek jsi napsala nádherně :')) Občas je potřeba se nad tím zamyslet :')

3 Tinna Tinna | Web | 14. dubna 2012 v 19:34 | Reagovat

Jedu do Řecka :)) už 25.5. odlétám :) ale pak mám v plánu až přijedu z Řecka někdy na podzim jet do Anglie na tu HP výstavu ;) a pak v dubnu znova do Anglie :D tak to si budu muset připravit balíček kapesníků :D doufám, že mi to půjde stáhnout, protože nemám moc signál na internet, ale snad jo.. včera se mi povedlo stáhnout ten film o Rowlingové :'))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama