MILUJU TOHLE TÉMA TÝDNE.

12. července 2012 v 21:55 | Lenča |  TÉMATA TÝDNE
Konečně něco, o čem mám hodně co psát. Nemám jen jeden sen, mám jich spousty. Ale o tom jednom ví snad vážně každý, kdo mě zná a kdyby ne, nechápu jak je to možné, protože o něm mluvím (a píšu) pořád bez přestávky. Sním o tom, že budu spisovatelkou. Je to mým snem odjakživa, od chvíle kdy jsem se naučila psát.

První pohádka, kterou jsem napsala v šesti letech, se jmenovala "Velké triko" a já už ani netuším proč, když s žádným trikem neměl děj vůbec nic společného. Vlastně celkově moc nedávala smysl, ale každopádně jsem od té doby nepřestávala psát. Měla jsem období, kdy jsem psala víc a taková, kdy jsem psala míň. Příběhy o dívce stejně staré jako já a jejích kamarádech a rodině, jejichž příběhy byly založené na věcech, o kterých jsem právě přemýšlela a některé z nich i částečně prožívala, jsem popsala několik obrovských sešitů. Psala jsem všechno možné. Pohádky, povídky, dlouhé příběhy na pokračování, nekonečné množství úvah.

Na nějakou dobu jsem psát přestala, když jsem se soustředila na spoustu jiných věcí a svůj sen o psaní tak trochu odložila. Myslím, že mě pak trochu zachránilo loňské NaNoWriMo. Každoroční šílenství, které se skládá z 30 listopadových dnů plných psaní, psaní a zase jen psaní. Cílem a obrovskou výzvou je napsat za měsíc román, knihu, cokoliv o 50 tisících slovech. Tím jsem se vrátila ke psaní. Napsala jsem "knihu" a tím výzvu dokončila tak spokojená jako nikdy předtím.

Zhruba v tu stejnou dobu jsem začínala sledovat videa úžasného člověka a autora, Johna Greena. A poslouchání stejně jako čtení toho co říká a píše mi dodává chuť a sílu psát. Zatímco nedávno to byl jen hloupý a trochu naivní dětský sen, teď je to něco, co opravdu chci dokázat a jsem si jistá, že to dokážu. I když mám občas pochybnosti. Někdy čtu něco skvělého, co se mi líbí se mi tak moc, až se mi chce brečet, protože mám pocit, že já nikdy nic tak dobrého nenapíšu. Ale častěji cítím, že můžu dokázat všechno, co chci.
 


Komentáře

1 Aellin Aellin | Web | 12. července 2012 v 22:15 | Reagovat

Máš hrozně pěknej sen, víš? Drž se ho.Upřímně myslím, že se ti jednou splní :)

2 Vendy Vendy | Web | 14. července 2012 v 11:43 | Reagovat

Je vidět, že opravdu ráda píšeš. Taky držím palce, aby se tvůj sen splnil.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama