DÍKY TÉHLE KNIZE SE CÍTÍM ŠŤASTNĚ.

30. září 2012 v 14:45 | Lenča |  BOOKS
Anna and the French Kiss autorky Stephanie Perkins, která je nerdfighter!

Kdybych soudila knihu podle obalu, nejspíš bych po téhle nikdy nesáhla, protože její obálka se mi nelíbí a dokážu si představit stovky jiných, které by byly mnohem lepší. Ale mluvil o ní John Green a pak o ní mluvili další a další. Vlastně si ji chci přečíst už hezkých pár měsíců.

Včera večer jsem ji dočetla. Naprostou většinu knihy jsem přečetla od včerejšího odpoledne do půlnoci. Je to tak dobrá kniha. Není nijak zvlášť důmyslná ani filozofická ani nic takového. Je prostě milá, pěkná... A já brečela a smála se a když brečím a směju se, obvykle to znamená dobrou knihu. A taky, že jo :)

Kniha se odehrává v Paříži. A já tohle město vždycky tak milovala. Navíc, je tak zajímavé, když čtete o místech, kam knižní postavy šly a tak podobně a přitom vzpomínáte na chvíle, kdy jste tam taky byli. Anna si dokonce dává crêpe s nutelou jako jsem si tenkrát dala já.

Stručně: Anna má celý svůj život, své kamarády a všechno ostatní, co potřebuje, doma v Americe. Její táta se ale rozhodne poslat ji na poslední rok střední školy studovat do Paříže... Mohla bych o ději psát složitě a dlouze, ale bude lepší, když si to půjdete přečíst.

V pátek mi bylo hrozně. Taková klasická otrávenost životem, která je jedním z nejhorších pocitů vůbec. Včera to bylo trochu lepší až do doby, než jsem se kolem půlnoci podívala na Doctora Who a celé to probrečela. Ale mezitím jsem přečetla Annu a cítila se báječně (:

Co říct na závěr? Snad jen to, že vám knihu nemůžu nedoporučit. Je skvělá a skoro určitě se vám bude líbit. A dokonce jsem zjistila, že už vyšla i v češtině, jako Polibek pro Annu (jinak, tenhle název by mě rozhodně na knihu nenalákal, hlavně proto, že zní jako knížka od Lenky Lanczové :D). Za sebe můžu říct, že jsem ji určitě nečetla naposled :) Měla jsem totiž chuť ji začít číst znovu hned v okamžiku, kdy jsem ji dočetla.


Edit /20:03/ - Zapomněla jsem zmínit, že tahle kniha původně vznikla v rámci NaNoWriMo (pokud nevíte, co to je - vysvětlení tu) a to mi dává tak úžasnou naději :)
 


Komentáře

1 Tery Tery | Web | 30. září 2012 v 19:02 | Reagovat

Zkusím se po té knize podívat:)

2 Chokina Chokina | Web | 21. prosince 2012 v 18:51 | Reagovat

Tá kniha musí byť veľmi zaujímavá, toto je už tretí blog, na ktorom so o nej čítala! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama