DOSPĚLOST A POLITIKA.

30. září 2012 v 13:30 | Lenča |  MY THOUGHTS
Dopoledne mamka přinesla ze schránky volební lístky. (Nejspíš ani u nás neplatí názor Vernona Dursleyho, že v neděli *dvacet vteřin uvažuje, jestli si zase nespletla den* nechodí pošta... protože evidentně chodí.) Moje první volební lístky. A za dva týdny taky první volby. A já jsem nadšená. Vypla jsem televizi i s celým Glee - což nebyla až tak velká oběť, protože dívat se na to z dabingem je vážně utrpení.

A tak jsem začala nadšeně zkoumat obsah modré obálky, kterou jsem už předtím viděla tolikrát, ale nikdy až doteď skutečně nepatřila mně. Dřív to bývala jen nějaká modrá obálka s nekonečnými seznamy jmen. Až při pár posledních volbách mě to, co v ní je, začalo zajímat. A teď budu moct jít volit.

Víte, skoro nikdy se necítím jako dospělá. Dokonce ani, když řídím, protože mi to nejde. Většinou doby jsem spíš jako dítě. A když teď čtu Malého Prince, nechci být dospělá. Chci být to dítě, které maluje mnohdy podivné obrázky. Které se dívá na Nefňukej, veverko! pokáždé, když je to v televizi. A když se cítí obzvlášť sentimentálně, brečí zároveň s Kačkou. Chci, aby mě svět nikdy neomrzel a abych si nepřestala klást otázky. Jenže i když budu duší asi vždycky částečně dítětem, možná je načase začít být dospělá. Ale ono už jen prostě zabývat se politikou není pro děti. A mě to zajímá. Snažím se zjistit všechno, co můžu a sledovat, co se děje. A vždycky budu volit, protože můžu. A protože musím :)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama