POKUD NEJDE O MĚ, JE MI TO JEDNO.

28. září 2012 v 20:12 | Lenča |  TÉMATA TÝDNE
Je mi úplně jedno, do čeho se zase "namočila" Iveta Bartošová a vůbec netoužím po tom vidět trapné fotky celebrit. Je Cameron Diaz dobrá herečka? Ano. Tak mi vysvětlete, proč by mi mělo záležet na tom, že ji někde vyfotili, když měla zrovna špatný den? Velká novinka, i slavní lidé jsou pořád lidé. Ne roboti, ani bytosti z jiné planety, které se celé dny usmívají a kdykoliv vyjdou z domu, vypadají stejně dokonale jako v hollywoodském filmu.

Často slyším lidi říkat, že to tak má být. "Když si ti lidé vybrali takovou kariéru, musejí se smířit s neustálým dohledem kamer." A ano, je to tak - bohužel. Ale stejně nechápu, proč by to tak být mělo? Někdo chce být doktorem, někdo právníkem a jiný hercem. Tak proč by jeden z nich měl za uskutečnění svého snu platit jakousi daň? Ale o tom psát nechci.

Občas si říkám, v jakém to žijeme světě. Nebo vám připadá v pořádku, že lidem záleží víc na tom, která herečka se kde svlékla než na skutečných problémech? "Proč bych měl přispívat na nějakou charitu, když si můžu koupit Blesk?" Zní to absurdně, já vím, ale ono to tak je. Je absurdní, když lidé říkají, že nepřispívají na charitu, protože nevěří, že se to dostane tam, kam je řečeno. Takže je logické si pak koupit bulvární časopis, tak se přece moje peníze dostanou do správných rukou těch hodných lidí, kteří mi každý den napíšou všechny ty pravdivé zprávy a můžu mít zase dál radost ze života.

Je pochopitelné, že lidé ignorují právě věci, které jsou nejméně příjemné. Je totiž snažší opravdové problémy nevidět. Bude přece jednodušší, když se všichni pěkně uvelebíme do svého perfektního obyváku před velkou televizní obrazovku a za své největší problémy budeme považovat tragicky perfektní životy postav Ordinace v růžové zahradě. A to, co se děje těm, kteří v životě nemají takové štěstí jako my? Vždyť to nám může být jedno. My to nejsme, tak co. Ať si to vyřeší sami. Vážně si tihle lidé myslí, že jim se nikdy nic špatného, kvůli čemu by potřebovali pomoc ostatních, stát nemůže?


Tohle téma týdne ve mě vyvolalo tak nesmírnou frustraci, co se týče lidí. Ale to je v pořádku (ten pocit, ne lidská ignorace). Dokud nad tím přemýšlíme, není nic ztraceno.
 


Komentáře

1 Owlet Owlet | Web | 28. září 2012 v 21:38 | Reagovat

Mluvíš mi z duše, mzrelo mě, když nedávno vyfotili princeznu Kate... Je to sprostý. Ještě horší je kvalita těch článků a jejich pravdivost. Proč to lidi čtou? To jsou opravdu lži! A ano, je hloupé neposílat kvůli nedůvěřivosti peníze na charitu a místo toho za ně kupovat tyhle "noviny"...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama