PŘÍBĚH AMANDY TODD.

14. října 2012 v 15:49 | Lenča |  MY THOUGHTS
Slyšeli jste o Amandě? Nejspíš ne, protože to sama vím jen díky kamarádce - Hillary, která je (stejně jako byla Amanda) z Kanady a nebylo to ani nikde v našich zprávach nebo tak. Amanda Todd byla 15letá dívka, která měla v životě hroznou smůlu, doprovázely ji jen samé překážky. Včera jsem viděla video, ve kterém na youtube poslala svůj příběh a brečela jsem. Bylo mi tak špatně z lidí. Je to dlouhý článek, já vím, ale byla bych ráda, kdybyste pár minut svého času obětovali.

Když byla v sedmé třídě, seznamovala se Amanda s novými lidmi přes internet a rozhovory přes web kameru. Jeden z jejích nových "kamarádů" ji nazýval krásnou a perfektní a když chtěl, aby mu poslala fotku svých prsou, ona nakonec souhlasila. Rok na to jí ale někdo anonymně začal vyhrožovat. Věděl všechno o ní, o její rodině a kamarádech i to, kde dívka bydlela. A o nějakou dobu později začala její nahá fotka putovat internetem.

Tohle ji zničilo, propadla depresi a úzkosti. Přestěhovala se jinam a snažila se zapomenout na své problémy pomocí drog a alkoholu. Časem byla tak na dně, že nebyla schopná ani vyjít z domu.

O rok později se ale vyděrač vrátil. Poslal její fotku na facebook, odkud se o všem dozvěděli její noví spolužáci. Znovu změnila školu a věci se začaly měnit k lepšímu. Pak si Amanda začala dopisovat se starým kamarádem. Řekl jí, že ji má rád. Věděla, že měl holku. Když ji pozval k sobě domů, skončilo to tím, že se spolu vyspali.

Po týdnu si ji jeho holka spolu se svými kamarády našla. Křičela na ni a pak ji začala mlátit. Nakonec zásahli učitelé. Když pak Amandu odvezl její táta domů, vypila bělidlo a byla odvezena do nemocnice. Po návratu zjistila, že o téhle události někdo napsal na facebook s poznámkami jako "zasloužila si to" a "doufám, že je mrtvá".

Potom se Amanda znovu přestěhovala a začala bydlet u své matky. I půl roku po dané události lidé posílali obrázky bělidla, na kterých ji označovali a komentovali s tím, že "by měla zkusit něco jiného", "doufám, že tentokrát umře a není tak blbá". Začala si ubližovat a brát antidepresiva, chodila k psychiatrovi.

Minulý týden, 10. října 2012, se Amanda zabila.

Je hrozné, tak hrozné, že jsou lidi vůbec schopní se takhle chovat. Zkuste se nad tím trochu zamyslet a vzpomenout si, kdy jste se naposledy chovali k lidem hrozně, aniž byste si třeba vůbec uvědomovali, jak špatné je to, co děláte. A nemusíte být přímo tím, kdo někomu ubližuje. Už jen přihlížet, jak je ubližováno jiným, je špatné.

A pokud jste někdy byli nebo snad pořád jste na té druhé straně, chci abyste věděli, že i když se vám to třeba teď tak nezdá, vždycky máte šanci změnit svůj život k lepšímu. Řeknu vám to stejné, co bych řekla Amandě, kdybych mohla:
Lidi, kteří ti ubližují a snaží se ti ničit život, nikdy a tím myslím opravdu nikdy, nestojí za to, aby ses kvůli nim trápil/a. Jsi milionkrát lepší než oni. Tak nevzdávej svůj boj. A když se budeš dobře dívat, určitě najdeš ty správné lidi, které ti pomůžou v tom, aby byl život tím nejlepším, co tě kdy potkalo :)
 


Komentáře

1 image-gif-blog image-gif-blog | Web | 14. října 2012 v 15:50 | Reagovat

krásný blog:)

2 M. M. | E-mail | Web | 14. října 2012 v 15:55 | Reagovat

Je hrozné co dokáže lidská malichernost :(

3 Nat* Nat* | Web | 14. října 2012 v 16:01 | Reagovat

Je mi jí tak neskutečně líto. To video jsem na YT viděla a je to fakt dost silnej zážitek..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama