VOLBA PREZIDENTA #1

21. října 2012 v 21:52 | Lenča |  POLITIKA
Ahojte. Volba prezidenta se blíží a než o kandidátech a volbě jako takové začnu psát víc, chtěla jsem sem dát úvahu/článek, který jsem psala už kdysi dávno na téma, jaký by měl být prezident. Enjoy.
Hlavou státu by podle mě neměl být někdo, jehož názory jsou takové, jaké má pan Klaus. Prezident naší republiky nemá velké pravomoci a nemyslím si, že by ten příští nějak zásadně změnil tuto zemi, stejně jako ji nijak zásadně nezměnil Václav Klaus.

Jedna věc, které ale správný prezident musí být schopen, je vhodně reprezentovat zemi, kterou zastupuje. Ať už je celá záležitost jakkoliv absurdní, pokud se naše jinak nepříliš známá republika dostane na titulní strany světových novin kvůli "krádeži" spáchané vlastním prezidentem, něco není v pořádku. Prezident by měl být někdo, na koho by se v tomto ohledu občané mohli spolehnout a alespoň částečné si ho za jeho chování také vážit.

Pokud náš prezident bez jakéhokoli přijatelného vysvětlení odmítá tak naprosto prokázanou věc jako je globální oteplování, nemůže se nikdo divit, že se mu všichni tak jedině vysmějí. Samozřejmě je dobré mít vlastní názory a snažit se je prosadit. Člověk, který je na pozici prezidenta, se ale musí chvíli zamyslet nad tím, co vlastně říká nebo dělá než skutečně jedná.
 


Komentáře

1 whats-the-matter whats-the-matter | Web | 24. října 2012 v 22:05 | Reagovat

http://www.novinky.cz/krimi/281415-klause-na-hrade-kvuli-strelbe-v-chrastave-zpovidala-inspekce.html
podívej se na to video, a ten výraz, to je prosím náš prezident

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama