ZPOVĚĎ ÚDAJNÉHO FLEGMATIKA.

15. října 2012 v 17:44 | Lenča |  MY THOUGHTS
Jsem prý flegmatik. V některých věcech na mě daná charakteristika určitě souhlasí, v jiných zase vůbec ne. Půjčím si s dovolením pro účely mé úvahy definice naší drahé wikipedie a zkusím je srovnat sama se sebou.

Prožívá povrchně a pomalu, což znamená, že nepříjemné věci ho příliš nezasáhnou a příjemné ho nijak zvlášť nepotěší. Tohle je pravý opak mě.

Záporné vlastnosti. Flegmatik se neumí pro cokoliv nadchnout. Což rozhodně není můj případ. Já jsem nadšená z každé hlouposti. Brání se jakýmkoliv změnám a nerad zkouší nebo vymýšlí nové věci. Částečně asi ano, protože je pravda, že nemám ráda změny. Co se týče nových věcí, není to tak, že bych byla proti všemu novému, ale je pravda, že mám většinou radši staré známé věci. Vypadá jako lenoch, odkládá věčně práci nebo se jí úplně vyhýbá. Tomuto bodu se snažím a v poslední době celkem úspěšně vyhýbat. Nevyhýbám se práci, ale často ji odkládám a dokážu být příšerně líná. Nerad nese odpovědnost za svůj život. Nedává najevo své city. Tady záleží jak před kým, ale celkově se dá říct, že to je pravda. Nerad říká ne. Ano, ano. Má strach z činění rozhodnutí. Jistěže.


A teď klady. S flegmatikem se vychází snad nejlépe ze všech povahových typů. Dobře, s tím bych souhlasila. Je jen málo situací, které by ho dovedly rozčílit. Pokud zrovna skoro nevyhráli ve volbách komunisti a ona se nemůže zbavit ústavičné chuti někoho praštit. Pro své rodiče představuje požehnání, protože je spokojený téměř všude. Nejsem si jistá, jestli by mí rodiče souhlasili, ale budiž. Má rád přátele, ale nevadí mu ani samota. Rozhodně pravda. Umí se snadno přizpůsobit každé situaci. Víceméně ano. Je cílevědomý. Yes. Mezi ostatními flegmatik představuje tlumenou osobnost, která dobře odolává tlakům. To taky docela sedí.

Ke všemu přistupuje klidně, věci řeší postupně. Tady záleží na situaci, někdy to tak je - jindy vůbec. Obdivuhodnou vlastností je zachovat si klid, chladnokrevnost a soustředěnost za každé situace. Klid možná, dejme tomu, ale soustředěnost ani náhodou. A chladnokrevnost už vůbec ne. Nikdy nikam nespěchá a nedá se vyvést z míry. Z míry se často vyvádět nenechám, ale ač se snažím o opak, věčně jsem ve spěchu. Je smířený se zákeřnostmi života a do ničeho nevkládá velké naděje. Smířená se zákeřnostmi života, řekla bych, docela jsem. Ale druhý bod nesouhlasí. Protože přestože jsem smířená, vždycky si uchovávám naději, i když její pravděpodobnost je hodně malá.

Je spolehlivý a vytrvalý, má dobré úřednické schopnosti, dokonale zvládá administrativní práci. Souhlasí. Snaží se kolem sebe udržovat klid, působí jako zprostředkovatel a řešitel problémů. Taky souhlas, většinou. Má spoustu přátel, protože se s ním dobře vychází. To ani ne, neřekla bych, že mám spoustu přátel. Nikoho neuráží, umí poslouchat, nemá potřebu mluvit. Naprostá pravda.

A ačkoliv flegmatická část převažuje, je v mé osobnosti i nějaká ta část sangvinika. Jsem veselá a optimista, zvědavá a ráda se směju.

Nakonec bych jen řekla - Vlastně je ve mně asi víc flegmatika než bych bývala čekala.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama