Listopad 2012

A TAK PODRUHÉ ZVLÁDLA NANOWRIMO.

30. listopadu 2012 v 15:34 | Lenča |  MY THOUGHTS
Ahoj,


včera večer jsem dopsala svou knihu! Napsala jsem 50 139 slov a tak se teď už jen raduju. Mám ze sebe vážně radost. Jsem se svým letošním příběhem docela spokojená, i když posledních několik tisíc do toho celku tak nějak moc nezapadá. Zdá se mi, že letos listopad uběhl nepředstavitelně moc rychle a i když jsem občas měla slabé chvilky, šlo to až překvapivě snadno. Rozhodně o moc snadněji než vloni.


Teď bych se měla učit, protože toho mám tak moc. A mně se nechce. Moje známky mě štvou. Tedy, nejsou špatné, vychází mi jen jedna trojka, kterou si ale asi ještě opravím, ale jinak mám zatím až moc dvojek z předmětů, které mám ráda a vím, že bych z nich mohla mít jedničku. Takže je na čase začít se víc snažit. Ale co, zvládla jsem napsat knihu (s tou z loňska už dokonce dvě), zvládnu mít takové známky jaké chci.


Byla jsem celý týden doma nemocná a trávila až moc času na skypu voláním a psaním s kamarádkama, což je vždycky super. A přečetla jsem tři díly Školy noci. Kámošky to četly a tak jsem byla zvědavá. Proto jsem přečetla první díl, který jsem měla problém jen dočíst. Vážně mě nebavil a neměla jsem v úmyslu číst dál. Jenže ony o tom pak pořád mluvily a tak jsem nakonec četla dál - třetí díl. Ten druhej jsem přeskočila a souvislosti jsem pochopila i tak. Třetí díl nebyl špatný, bavil mě a stejně tak i čtvrtý, i když ke konci už to byla zase víc než cokoliv nuda. Zatím nevím, jestli budu číst dál, možná někdy. Mám teď zase tolik knih, které chci číst, že ani nevím, kde začít :)


Mějte se, L.

GLEE, SECTIONALS A HROZNÉ KONCE

30. listopadu 2012 v 8:40 | Lenča |  GLEE
Řada 4, Epizoda 8 - Thanksgiving
Tenhle díl se mi líbil a nelíbil zároveň. Stejně jako Glee celkově nesnáším i miluju...
Spoiler alert!

Celý díl začíná písničkou Homeward Bound/Home, kterou zpívají bývalí maturanti. (Skoro všichni.) Je tam Quinn a Puck, Santana, Mike, Mercedes a samozřejmě Finn. Ještě mi někdo tvrďte, že Mike neumí zpívat ;) Bylo super je všechny zase vidět spolu. No jo, i Finna, ze kterýho se mezitím stal 35letej učitel ve vestách a svetrech.

Všichni nováčci z Glee dostanou jako mentora některého z maturantů. Kittyino nadšení z Quinn je vtipné. A ať se Finn snaží jako učitel jak chce, stejně pořád působí víc než cokoliv hlavně směšně. Gangnam Style na Sectionals je jeho snad nejhorší nápad, ale k tomu se dostanu.

Je tu Kurt a Rachel. Ta scéna mi hodně připomíná Willa a Grace. Pak vidíme kluky tancovat. A dostáváme se k takzvané Unholy Trinity - Santana, Quinn a Britt společně zpívají Come See About Me a znějí samozřejmě skvěle :) Jo, líbí se mi jak se chovají jako nejlepší kámošky a o pár scén později jsou z nich zase největší nepřátelé.

V New Yorku mezitím znovu vidíme Brodyho, kterej se chová jako idiot. Dobře, i když je i z mých článků docela očividné, že Finna vážně nemám ráda, už si nemyslím, že je Brody pro Rachel lepší. Za ty jeho řeči bych ho spíš měla chuť praštit než nechat ho se pozvat na večeři. Pak ta jejich scéna s krocanem je tak příšerná. Fuj. Tady fakt nevím, co to mělo znamenat. Romantika? Cože?!


NEČEKANÉ DUETY V GLEE

26. listopadu 2012 v 11:07 | Lenča |  GLEE
Řada 4, Epizoda 7 - Dynamic Duets
Trochu později než obvykle, ale přece. Tenhle díl byl jeden z nejlepších - ne, úplně nejlepší ze zatím celé čtvrté řady. Moc se mi líbil :)
Spoiler alert!

Všichni oblečení jako superhrdinové, to je něco. Tohle téma se mi líbí. Pak dostanou záhadnou zprávu od někoho z Daltonu, kdo jim zároveň ukradl trofej. Taky se rozbíhá boj mezi Jakem a Ryderem o Marley. A pořád je strašně zvláštní, že je Finn "jako" učitel. Ve vestě... :D


Blaine se vydá do Daltonu. Seznámí se s novým kapitánem Warblerů Hunterem a údajně "děsivou" kočkou :) A chce, aby se k nim Blaine vrátil a já v podstatě v téhle fázi ještě taky. Dostane uniformu, zpívá s nimi My Dark Side a zní úžasně.


Jake a Ryder zpívají duet, písničku Superman a překvapivě spolu znějí naprosto skvěle. Jejich podání se mi moc líbilo. Dokud se nezačnou prát... A pak je tu Kitty, která pořád předstírá, že je Marleyina kámoška. A zpívají spolu Holding Out For a Hero, což se mi nijak moc nelíbilo. Ale ty Jakovy pohledy :D


A narozdíl od Kitty a Marley, z Jakea a Rydera se stávají opravdoví kamarádi. Je to milé (: Vlastně už ani nevím, koho z nich bych víc chtěla, aby byl s Marley. Dokážu si ji živě představit s oběma. Taky je tu Puck, chvilku a radí svému mladšímu bráškovi. Roztomilé. Víte, možná bych přecejen pořád byla radši, kdyby byl s Marley Jake :)

O TOM, JAK JE TOMÁŠ KLUS NEJLEPŠÍ!

25. listopadu 2012 v 10:51 | Lenča |  MY THOUGHTS
Ahoj :)
Kdo se včera díval celé tři hodiny na předávání slavíků? Ehm, já. Zase jednou po dlouhé době. I když se tomu nejspíš nedá říkat tak úplně sledování, protože jsem u toho dělala deset dalších věcí. Volala s kámoškou, psala, sem tam koukala na Upíří deníky a chtěla jsem říct, že jsem se taky učila fyziku, ale pravdou je, že jsem jen koukala na sešit z fyziky, co jsem měla položenej metr od sebe :D


Celkově můžu říct, že se to dalo přežít. Já od toho nečekala nic úžasného, na Novu se dívám leda tak, když dávají Gilmorova děvčata nebo Přátele... ale bylo to fajn. Jak by taky ne, když tam byl Bertík (z Charlie Straight). Dokonce dvakrát. Taky je tam mohli nechat zazpívat, protože oni jsou mnohem lepší než Nightwork i s Mandrage dohromady. I když pravda je, že Šrouby a matice mi ještě pořád nezmizely z hlavy a neustále si to zpívám.


Na začátku jsem si říkala, že všechny ty ceny dávají pořád těm stejným lidem. U žen úplně, maximálně se občas prohodí pořadí. U skupin je to taky podobný a nechápu, proč pořád vyhrávají Kabáti. A jakto, že jsou Chinaski až na třetím místě? Aha, já zapomněla - my, co je posloucháme, totiž nemáme za potřebí utrácet peníze za posílání hlasů a podporovat tak jednu hloupou televizi ;)


U mužů to byla jedna sranda za druhou. Landův "skvělý" projev radši nekomentuju. Tohle všechno mu došlo až po sto nebo kolika letech, co zpívá? Ne, já vím, říkala jsem, že to nekomentuju. No nic, pak druhý místo - Karel Gott. Ze začátku jsem si pořád myslela, že si dělají srandu nebo tak něco, ale ono ne. A na prvním místě je Tomáš Klus, což je skvělý, protože on je skvělej a všechno je skvělý a moc si to zaslouží :)


Toť vše, pa (:


P.S. - Jak jsem kdy mohla mít ráda Ewu Farnou? Když zpívala Skyfall, musela jsem si vypnout zvuk, protože jsem nebyla schopná poslouchat jak tu písničku kazí.

TUPÍŘI

23. listopadu 2012 v 23:24 | Lenča |  MOVIES
Znáte Twilight? Že se vůbec ptám. Myslím, že se dneska najde jen málokdo, kdo by to neznal. Pravdou ale je, že tenhle film nejspíš pochopíte a bude vás bavit hlavně pokud znáte originál. Pokud ano, pak se ale rozhodně pobavíte.

Dlouho jsem se u žádného filmu takhle nenasmála. Musíte to vidět, pak pochopíte :D Obecně nemám moc ráda parodie, ale tuhle po jednom shlédnutí zbožňuju :D

Je to dobře autentické i z toho důvodu, že se to prostředí, kostýmy a vlastně i herci podobá skutečnému Stmívání.

To jak herečka, která hrála Beccu/Bellu napodobovala "úžasné" herecké výkony Kristen bylo vtipné. A pak poznámky typu "Ráda bude upírkou, mluví o tom prakticky celej film." nebo "Jacobe, proč sis teď sundal triko?" - "Mám ve smlouvě, že to musím udělat každý deset minut."

Cokoliv s Jessicou/Jennifer je tak hrozně přehnané, ale vtipné je, že ona taková v podstatě je, akorát to nedává tahle okatě najevo :D

Mohla bych napsat dlouhej článek, ale radši se na to podívejte sami. Budete se bavit, vážně jo. Ještě jeden malý příklad za všechny - "Á, Bella, co kdyby sis sedla vedle toho záhadného kluka s nímž je ti souzeno mít fatalistický vztah, který splodí čtyři knihy a filmová práva?" :D

Zápory: Jak to tak u parodií bývá, občas je to vážně až trochu moc. Toť vše :)

9 VĚCÍ, KTERÉ POTŘEBUJU (A MÁM)

23. listopadu 2012 v 21:25 | Lenča |  TÉMATA TÝDNE
  1. Kamarádi, kteří mi rozumí a chápou, i když se chovám pitomně. Takoví, kteří mě vždycky rozesmějí něčím, co často vlastně není ani trochu vtipné.
  2. Dům. Střecha nad hlavou. Postel a jídlo a topení. A wi-fi.
  3. Svou rodinu, která mě neustále něčím štve a přesto je tolik miluju.
  4. Chuť poznávat a učit se. Nikdy nedovolím školskému systému, aby ze mě tuhle vlastnost dostal, ať je jak chce hloupý. Ráda si sednu k příkladu z matiky a nevstanu, dokud ho nevyřeším. A nikdy z hlavy nedostanu Rubikovu kostku, dokud nepřijdu na to jak ji složit.
  5. Být schopná sama sebe přimět něco dělat, i tehdy, když se mi vážně hrozně nechce. A že se to stává až příliš často.
  6. Možnost vyjádřit svou kreativitu. Prsty. Klávesnice a stránky ve Wordu. Tužky a papíry. Psaní. Pastelky a barvy a štětce a nekonečné množství pomalovaných výkresů.
  7. Hudba. The Beatles a Reginu Spektor a fun. a Katy Perry a mnohem, mnohem víc. Hudba, která mě dokáže probudit a hned po ránu probudit navodit dobrou náladu. I taková, která mě rozveselí po nudné francouzštině. Tu, u které se dá brečet, když se objeví potřeba brečet.
  8. Rozhovory o politice, i když mám poslední dobou pocit, že třeba moje máma kdykoliv poslední dobou začnu mluvit o prezidentských volbách a kandidátech, vypíná sluch. Moc se jí nedivím.
  9. Knížky. Bez nich by byl můj život... Neexistující? Prázdný? Potřebuju knihy jako sůl. Možná i víc. Jako čokoládu!


GLEASE

16. listopadu 2012 v 15:02 | Lenča |  GLEE
Řada 4, Epizoda 6 - Glease
Nový díl se mi moc líbil, i když je možné, že to je hlavně díky tomu, že Grease zbožňuju :)
Spoiler alert!

Začnu tím, co mě čtve, ať to máme za sebou :D Co se Sue týče, máme ji definitivně zpátky. Jenže to nedává smysl. Ona se změnila a teď je z ní najednou zase ta hrozná osoba jako předtím?! Nejvíc mě naštvala s tím, co udělala Unique. Fakt jsem měla chuť ji praštit. A pak je tu Cassandra. To je ale mrcha. Jenže víte co? O ní jsme to, že je mrcha, dávno věděli. Mě spíš nejde do hlavy jak to Rachel mohl udělat Brody =/

Kitty? Co bych tak řekla o Kitty... ty její báječně kamarádské rady Marley. Ach jo, ach jo. Ale přes to jak postavu Kitty nesnáším, v tomhle a už i v předchozím díle nás přesvědčí, že je vážně dobrá. Hlavně pak, když zpívá Look at Me, I'm Sandra Dee. Tuhle písničku i scénu z Pomády mám hrozně ráda a Kitty to zahrála skvěle.

A nesmím zapomenout na Finna, vlastně si myslím, že nakonec bude vážně celkým dobrým vedoucím Glee clubu. Když Ryder s ostatníma klukama zpívá Greased Lightning, je to perfektní. Moc se mi jejich podání líbilo. Jistěže, on zpívat umí :) A mimochodem, Sam je jako Kenickie tak skvělej :D


LIFE GOES ON.

15. listopadu 2012 v 22:06 | Lenča |  MY THOUGHTS
Ahojky. Tohle bude jen takový náhodný článek. Myslím, že je na čase psát taky o něčem jiném než o politice a Glee. A článek o Glee se tu beztak objeví hned zítra, až uvidím nový díl.

NaNoWriMo jde zatím skvěle, jsem skoro v polovině, tedy téměr na 25.000 slovech. Píšu fantasy, které má podle hlavní postavy název - Morgan - Byl to nápad, který jsem měla v hlavě už nějakou dobu, ale pořád nebyl čas nebo energie ho zpracovat, a právě k nalezení tohohle je NaNoWriMo úplně nejlepší :)

Vzhledem k tomu, že jsem toho teď moc nečetla a nemám tedy zatím knihy, o kterých bych mluvila, vám radši napíšu něco o hudbě. Čím dál víc poslouchám Taylor Swift. Vážně, ona je tak skvělá. Jsem ráda, že letos dostala všechny ty Emy, které dostala, protože si je zaslouží (přiznávám, že jsem na to předávání koukala celou dobu :D) We Are Never Ever... mi pořád hraje v hlavě. Nepatří sice mezi její nejlepší, ale jakmile se dostane do vaší hlavy, už nejde ven. A tu novou, Begin Again, už teď miluju. Nádherná písnička a stejně tak skvělý klip (:Taky jsem teď naprosto posedlá - a když říkám naprosto, myslím naprosto - jednou písničkou z nového alba One Direction. Little Things je rozhodně jejich úplně nejlepší písničkou, měli by zpívat víc takových. Říkejte si, co chcete, ale Zayn je stejně nejhezčí ;) Ale v tomhle klipu jsou snad jeden roztomilejší než druhý :D (: Zbytek alba jsem si poslechla a žádná jiná z písniček není nijak zvlášť super. Ještě se mi docela líbí Change My Mind, ty ostatní zas znějí tak nějak všechny stejně.


Taky občas koukám na filmy. Včera jsem se dívala na Grease/Pomádu, mám ten muzikál hrozně ráda :) Minulý týden jsem v televizi viděla Bláznivou dovolenou v Evropě, což byl tak hroznej film, až byl vtipnej :D Ještě jsem nedávno koukala na film Panna nebo Orel, kde hraje úžasná Emma Stone, ale ten film upřímně za moc nestojí. A dnes má premiéru Rozbřesk! Ještě nevím, kdy to uvidím, ale jsem celkem zvědavá. Nepředpokládám, že se mi to bude nějak zvlášť líbit, ale slyšela jsem, že by to snad mělo skončit jinak než kniha... no tak uvidíme :)


Zatím arrivederci!

VOLBA PREZIDENTA #2

12. listopadu 2012 v 17:12 | Lenča |  POLITIKA
Začnu těmi kandidáty, které rozhodně volit nebudu a že jich není málo. Je mezi nimi Jana Bobošíková, Jiří Dienstbier, Miloš Zeman, Zuzana Roithová, Vladimír Dlouhý a Tomio Okamura. U každého z nich mám třeba naprosto jiné důvody. Většinou je to ale to, co by mělo rozhodovat snad nejvíc - nesouhlasím s jejich názory. Okamura, stejně tak jako zatím nezmíněný Vladimír Franz (který má narozdíl od Okamury aspoň docela rozumné názory), nemají s politikou zkušenosti. Někdo by mohl namítnout, že to je jenom dobře, ale podle mě by budoucí prezident určitě neměl být člověk naprosto politicky nezkušený.


Pravdou je, že je mi fuk, že je Okamura Japonec nebo že má Franz potetovanou hlavu. Přesto nechápu logiku některých lidí, kteří se tak moc snaží vyjádřit, že jim u kandidátů nezáleží na vzhledu, že jenom z tohoto důvodu chtějí volit třeba zrovna Franze a minutu na to řeknou, že Schwarzenberga by nevolili, protože je to "hnusnej starej dědek". To mi vysvětlete.

Podle anket má největší naděje Jan Fischer a co se něj týče, on by naší zemi neuškodil, ale nejspíš by jí ani nijak moc nepomohl. Možná to nakonec skončí tak, že mi ve druhém kole nezbyde nic jiného než volit jeho, protože je dost pravděpodobné, že pak (třeba proti Zemanovi) bude menším zlem. Mou první volbou ale rozhodně není.

Ohledně Přemysla Sobotky, o něm toho upřímně nijak moc nevím. Jeho názory nevypadají špatně, heslo kampaně ve stylu "nikdy jsem nebyl komunista" je sice trochu zoufalé, ale má pravdu - taky bych možná už podvědomě raději volila někoho, kdo komunistou nebyl... Pak je tu Táňa Fischerová, která je sympatická, je to žena a její názory jsou dobré, i když možná trochu moc naivní. Pro mě je jedním z těch lepších kandidátů, ale popravdě si ji na Hradě představit nedokážu, ani náhodou.

Nakonec bych taky měla konečně říct, kdo je mým oblíbencem, i když už to nejspíš vyplynulo z celého článku. Jistě se to může do ledna ještě změnit, ale v tuto chvíli bych volila Karla Schwarzenberga. Má zkušenosti s politikou a rozumné názory, se kterými ve většině případů souhlasím.

A GLEE JE ZPÁTKY.

9. listopadu 2012 v 7:10 | Lenča |  GLEE
Řada 4, Epizoda 5 - The Role You Were Born to Play
Spoiler alert!


Blaine si o víkendu už ani negeluje vlasy - tak poznáte, že se něco děje. Zpívá Hopelessly Devoted To You, což se vzápětí ukáže i jako jeho písnička na konkurz na Grease (= Pomádu, ale anglický název zní lépe). Blaine brečí. Finn si kouše nehty. Nevím, začátek mě nezaujal. Zbožňuju Blaina, ale nějak to nepůsobilo moc... skutečně? Ano, nepůsobilo to moc skutečně.

Pak se objevuje Mercedes a Mike, které jsme už dlouho neviděli a jejich role v díle sice není ukázána jako nijak moc velká, ale je fajn, že tam zase byli. Pak řešíme drama Emmy a Willa, které tak nějak nikoho nezajímá. Vážně, je to o ničem. Měli by to buď vynechat/projít rychleji anebo se snažit to udělat nějak, aby se na to dalo koukat.


Jako tančící fotbalista Ryder přichází Blake Jenner z Glee Projectu! Který ho mimochodem neměl vyhrát, Aylin i Ali byly lepší... ale přesto, zpívá dobře, hraje dobře, tak co - uvidíme.

Nejzajímavější (jediná zajímavá?), alespoň pro mě, byla v tomhle díle storyline s Unique. A Sue je zpátky! Vypadalo to sice, že se změnila. Ale kdepak, zase je to ta příšerná osoba, stejně jako dřív. Unique a Marley zpívají Blow Me One Last Kiss a já tu písničku zbožňuju. Snad bych řekla nejlepší scéna z dílu, celé moc povedené. Jsou spolu úžasné.O-B-A-M-A-!

8. listopadu 2012 v 21:20 | Lenča |  MY THOUGHTS
Ahooj (:

Tak je Obama pořád prezidentem a život je pořád skvělej. Včera jsem se v šest probudila a než jsem udělala cokoliv jiného, zapnula jsem počítač, pak se děsila ty stránky vůbec otevřít, ale když jsem pak zjistila, že vyhrál Obama, začala jsem vážně křičet radostí. Zatímco každý jiný den jsem ještě nejmíň do devítí ráno ve škole rozespalá, včera jsem měla víc než dost energie už ráno v těch šest. Radovala jsem se a tancovala po domě. Proč jen to zatím vypadá, že v Česku ani náhodou nebude prezidentem někdo, kdo bych chtěla, aby byl?

Ale víte co, americké volby vyhrál Obama a v květnu jedu do Londýna - život je perfektní.

Co se týče psaní, dneska byl první takový horší den, protože jsem byla dost pozadu se slovy, ale už jsem to dohnala a všechno je zase v pohodě. Vždycky si najdu něco, co mi pomůže získat zpátky trochu kreativity. Dneska jsem prostě jen vzala štětec a barvy a kreslila hlouposti. Pak jen dělala cákance na papíře - ale to, co vzniklo, je krásný, možná si to dám i na stěnu.

Mimochodem, listopadové články budou řídké a krátké, protože i když bych měla hodně co psát - s NaNoWriMo není čas na cokoliv jiného.


Zatím paaa, L.

NEJŠŤASTNĚJŠÍ NA SVĚTĚ.

6. listopadu 2012 v 22:24 | Lenča |  MY THOUGHTS
Ahoj všichni!
Dlouho jsem nepsala, což má několik důvodů, z nichž největším samozřejmě není nic než moje lenost. Ale kromě toho začalo NaNoWriMo. (Pro nezasvěcené, National Novel Writing Month, koná se každý rok v listopadu, lidi se snaží napsat knihu o 50.000 slovech.) Zatím to jde víc než dobře. Mám napsaných přes deset tisíc slov a dokonce to, co píšu, zatím dává smysl a líbí se mi to :)

Další věc, která mi v poslední době přináší největší radost. Londýn! Už je to jisté. Nemůžu se dočkat května, hrozně moc se těším. Dneska jsem přišla ze školy domů a začala jen tak najednou tancovat radostí po domě, když jsem si vzpomněla, že konečně pojedu do Londýna. Áááááááá (:

V Americe se dnes volí prezident a já vážně doufám, že to bude Obama (jistě, nemusí mi na tom záležet, ale za a. ovlivní to částečně nejen US, ale celý svět a b. prostě mi na tom záleží). Teď jdu spát a až se probudím, nejspíš už se bude vědět, kdo vyhrál. Jestli to bude Romney... radši to ani vědět nechci.

Zatím ahoj, L.