DĚTSKÉ VÁNOCE

6. prosince 2012 v 6:42 | Lenča |  MEMORIES
Když jsem byla malá a psala jsem Ježíškovi, vždycky jsem si napsala jen o pastelky a něco na malování. Teď, o několik let později jsem trochu náročnější. Nakreslila jsem si peníze a k nim všelijaké obrázky Londýna. Jestli se mi bude chtít, možná to naskenuju a hodím sem, abych se pochlubila jak krásně umím kreslit :D

Zbývá jen osmnáct dní. Za devatenáct dní v tuhle dobu už budeme mít po večeři, rozdané dárky a já se nebudu schopná přestat usmívat :) Miluju Vánoce. Vždycky jsem je zbožňovala.

Když jsem byla malá, předtím než se naši rozvedli, bydleli jsme v domě spolu s tátovými rodiči a taky mým strejdou a jeho rodinou. Odpoledne jsme si vždycky šli jako první rozbalit dárky k babičce a dědovi. Většinu těch dárků už si nepamatuju, ale na věci kolem nich se zapomenout nedá. Děda zapálil prskavku a zpívali jsme koledy. A pak jsme my děti byly nenápadně posláni do jiné místnosti, zatímco zazvonil zvoneček a přišel Ježíšek ;)


Pamatuju si i jak jsme chodili sáňkovat na kopec a já jednou málem zajela až někam do příkopy. To jsem ještě byla hrozný strašpytel, a tak mezitím, co oba bratranci jezdili až odněkud shora, já raději zůstávala v přiměřeně bezpečné zóně:)


Taky si trochu pamatuju na Mikuláše. Já se vždycky tak hrozně bála čertů, i když jsem věděla, že jsem byla hodná. Když jsem před pár dny čekala na brášku ve školce, seděla tam maminka s holčičkou a maminka holčičce říkala, že do školky další den přijdou čerti. A ta malá, jen co to slyšela, začala plakat. A maminka jí říkala, že přece byla hodná, tak že se nemusí bát. A to mi připomnělo malou Leničku ;) Bála jsem se, i když k nám domů nikdy nepřišli.


Někdy si říkám, že bych chtěla být znovu dítětem, ale pak - vlastně zase ne. Nejsem si jistá, kde jsem to četla, ale myslím, že to bylo v Žertu. Bylo tam něco v tom smyslu, že jsme smutní, že nemůžeme vrátit minulost kvůli tomu, že je tak nenávratná. Nic už nebude stejné jako dětství. Ale věk osmnácti let je taky dost úžasný a pak přijde tolik obávaná dospělost, ale všechno to budou jen další, báječné výzvy :)
 


Komentáře

1 Tina Tina | Web | 9. prosince 2012 v 20:18 | Reagovat

awwh, jak jsem to četla tak jsem si vzpomněla na Vánoce, když jsem byla malá. :')  Někdy mě mrzí, že už to tak nějak opadlo to slavení Vánoc...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama