NESMYSLNÝ ČLÁNEK O NESMYSLECH.

9. prosince 2012 v 23:33 | Lenča |  TÉMATA TÝDNE
A tak jsem si až poslední den našla čas napsat článek na tohle krásné téma týdne.

Nesmyslů je svět a život sám o sobě plný. Když o tom tak přemýšlím, není život sám o sobě tak trochu taky nesmysl? Možná si právě teď říkáte, co to tu plácám za hlouposti, ale copak dává život nějaký smysl? Vážně?


Před miliony let na naší planetě žili dinosauři. Nebyly tu domy, ani lidi ani nic podobného. Ani většina dnešních zvířat. Země ani nevypadala tak jak vypadá dnes. Existoval jen jeden velký kontinent. Nebyl tu žádný Atlantský oceán, který by nás dělil od Ameriky. Protože, no... Amerika ještě Amerikou nebyla. Teď sedíte na židli, na křesle.. na gauči? v nějakém domě uprostřed města a čtete si článek na internetu. A přitom na místě, kde stojí váš dům mohli kdysi pobíhat dinosauři. A od kdy bylo tohle město obydlené? Jak to tady asi vypadalo někdy ve středověku? To všechno je tak ohromně zajímavé.


Někdy máme jako lidi sklon považovat za nesmysly takové věci, které pro nás nejsou běžné, které neznáme. Je nesmysl, že by upíři měli zářit, jakmile přijdou na slunce? Ale jistě, souhlasím. Vždyť to jsou přece strašliví tvorové, kteří jsou určeni k tomu, aby se jich každý bál. Ale pak, není samotná víra v existenci upírů naprostá hloupost? Poprvé se o upírech mluvilo už před skoro tisícem let a já si myslím, že je naprosto úžasné, i když zároveň taky dost šílené, jak dlouho už tenhle mýtus přežívá. A jak jsou teď upíři populární. A jak se představy o nich změnily.

A abych přešla úplně k něčemu jinému, co si myslíte o takovém facebooku? Větší nesmysl jsem neviděla. A je to přitom docela strašidelný nesmysl. Dokáže na fotkách rozpoznat obličeje a nebude trvat dlouho, než si je dokáže spojit i s konkrétním facebookovým účtem. Svět internetu, svět chytrých telefonů a facebooku... je to bláznivina.

Byla jsem u babičky a šla se sestřenkou a s bratránky sáňkovat. Málem jsem si rozbila boty a pak se na mě i sestřenku převrátily sáňky. Jako dítě bych nikdy takové hlouposti nedělala. Mám pocit, že to jde u mně tak nějak naopak. Děti jsou většinou bezprostřední a ničeho se nebojí a později z toho vyrostou. Já se jako dítě bála všeho a tak si to teď všemi nesmysly musím nahrazovat.

A tak je článek u konce. Já vím, že nedává smysl, ale pravdou je, že tentokrát si to poprvé můžu dovolit ;)
 


Komentáře

1 Šíryen Šíryen | E-mail | Web | 9. prosince 2012 v 23:54 | Reagovat

Článek je moc pěkně napsan=) Málokdy se povede, aby měla po článku, který se zamýšlí nad různými problémy, hezký a příjemný pocit a nebyla v depresi=) Máš velice příjemný blog i styl psaní

2 King Rucola King Rucola | E-mail | Web | 10. prosince 2012 v 3:02 | Reagovat

Vyborny clanok a hlavne ten logicky zaver.

3 Sjuzi Sjuzi | Web | 10. prosince 2012 v 14:39 | Reagovat

Taky poslední dobou často přemejšlim o smyslu života. A docela se děsim toho, co bude třeba za 100 let. Jo, já vim, že už tu asi nebudu (nemyslim si, že zrovna já budu rekordman v dožití se vysokýho věku :D), ale občas bych se chtěla podívat do budoucnosti.
I když... Možná radši ani ne.
A třeba skončí svět a žádná budoucnost nebude. (I když já na to nevěřim.)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama