VESELÝ KONEC SVĚTA!

20. prosince 2012 v 22:03 | Lenča
Blíží se Vánoce konec světa, a tak bych měla napsat ještě jeden článek, než bude po všem. A teď vážně - v konec světa samozřejmě nevěřím. Žádný nebude. Bodka.


Nemusím se tedy děsit, že zítřkem bude po všem, přesto jsem o téhle "události" chtěla napsat. Tím, co mě děsí, jsou reakce některých lidí. Jsou lidé, kteří jsou přesvědčení, že svět opravdu zítra dojde ke svému konci. Upřímně řečeno o ně mám docela strach. O to, co udělají, až se dvacátého druhého ráno probudí. Napadlo mě to přirovnat k tomu, že bych se jednoho dne ráno probudila a zjistila, že neexistuje žádný Harry Potter, a to je dost hrozná představa.


A pak jsou tu lidé, kteří konec světa sice vážně neberou, ale jejich současný život jim připadá tak frustrující, že si skoro přejí, aby to zítra všechno skončilo. Tvrdí, že by pro ně byl konec jakousi úlevou, a to je tak smutná myšlenka. A taky, nemyslím si, že takový "konec" by musel nutně znamenat konec. Stejně jako si nemyslím, že po smrti nic neexistuje. Ale pak, možná jen doufám, že smrt neznamená prázdnotu, protože myslet si opak je až příliš depresivní.


A to je všechno, o čem jsem vám dnes chtěla napsat. Tak mějte pěkný konec světa ;) A na konec ještě citát z knihy O čem mluvím, když mluvím o běhání.


"Bolest je nevyhnutelná, utrpení nikoliv." Haruki Murakami
 


Komentáře

1 Terka Terka | E-mail | Web | 21. prosince 2012 v 18:56 | Reagovat

Povedený článek, pěkně píšeš :)
Až se divím, že se tu neobjevil žádný komentář..:/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama