NĚCO, O ČEM SI NEJSEM JISTÁ, CO TO JE.

9. ledna 2013 v 19:30 | Lenča |  OTHER STUFF
Myslím, že nadpis mluví za vše. Tohle jsem původně psala jako jakousi předmluvu ke své knize vloni během NaNoWriMo. A pak to smazala, protože to vlastně předmluva vůbec není :D Ale nechtěla jsem to jen tak zahodit, takže - tady to je...

Když je vám pět a vaším největším snem je napsat knihu, co uděláte? Začnete psát bez toho, abyste nad tím nějak přemýšleli. A přesně tak jsem taky začala. Ale když je vám sedmnáct a chcete napsat knihu, co uděláte pak? Nemám tušení, a proto dělám stejnou věc, kterou jsem dělala v pěti letech. Píšu. Je mi jedno, že celý můj projev zatím nedává ani malinký záblesk smyslu. Hlavně, že píšu.

Moje životní filozofie není jednoznačná, ale přes "žij a nech žít" vlak nejede, tímto heslem by se měl řídit každý, ale skutečně na něj nedbá téměř nikdo. Všichni posuzují a kritizují rozhodnutí ostatních, která se jich třeba vůbec netýkají. Taky denně slyším "kdybys radši dělala tamto", "proč se víc neučíš", "nechápu, proč ztrácíš čas tímhle" a špatné na tom je, že to neslyším od sebe. Jedině v případě, že bych to slyšela od sebe, bych to vzala na vědomí, nikdo jiný mě totiž nezná tak dobře jako se znám já sama. Relativně dobře mě zná moje matka. Ta mě ale zná natolik dobře, aby věděla, že nemám ráda, když mi někdo říká, co mám dělat. Jistě, že to sem tam dělá taky, ale od toho přece mámy jsou, ne?

Pokud bych měla uvést jedno jediné jméno, které nejvíc ovlivnilo můj život, musela bych se omluvit celé své početné rodině, přestože je všechny moc miluji. Joanne Rowlingová. To ona je mou inspirací, mým vzorem, mým hnacím pohonem. Můj život by bez paní Rowlingové nikdy nebyl takový, jaký je. Tahle paní mi pomáhá vytrvat a jít si za svým snem. Když se cítím pod psa a nic mi nevychází, tahle paní mi se svými knihami znovu pomáhá na nohy.

A to je všechno. Aneb jak to vypadá, když se musím učit + jsem nemocná a jedinou možností je začít hledat v "počítačovém šuplíku" ;)
 


Komentáře

1 Tina Tina | Web | 10. ledna 2013 v 11:20 | Reagovat

tak tohle bylo dokonalý, úplně ve mně zamrazilo, když jsem to četla :')) Strašně moc ti přeju, aby se Ti  sen splnil! Určitě až vydáš nějakou knížku, tak si jí koupím ;) a třeba se někde potkáme v UK ;)) :D
jo jinak včera večer jsem si pustila The Perks of being a Wallflower a je to prostě úžasný, krásně se na to koukalo ( a brečelo :D)  :')) Už patří k mým oblíbeným filmům :))

2 Chokina Chokina | Web | 10. ledna 2013 v 16:10 | Reagovat

Aj mojím snom je raz vydať úspešnú knihu a idem si za tým vediac, že moje spisovateľské schopnosti čaká ešte dlhí cesta. :-)

3 Lenča Lenča | E-mail | Web | 10. ledna 2013 v 16:25 | Reagovat

[1]: Aww, děkuju, děkuju :)) A bylo by super se potkat v UK:) Od té doby, co jsem o The Perks psala ten článek už jsem to viděla tak třikrát :D Máš pravdu, úžasně se na to kouká (:

[2]: Jo jo, to já taky... hodně dlouhá cesta :) Ale podaří se nám to, určitě (:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama