VŽDYCKY BUDU OPTIMISTA.

21. ledna 2013 v 20:24 | Lenča |  MY THOUGHTS
Když se dívám kolem sebe, často mám pocit, že my lidé máme ohromnou schopnost vidět na věcech vždycky to nejhorší. A taky, často slyším tolik lidí stěžovat si na život a na všechno a všechny kolem sebe... ale pravdou je, že život je krásný. Možná budu znít naivně. A víte, možná naivní jsem, ale možná jsem jen optimista. A věřím, že když život dokážeme vidět pozitivně, může pozitivní opravdu být :)

Říká se a myslím, že o tom byl dokonce veden nějaký výzkum, že nejšťastnější lidé na světě žijí v chudých, rozvojových zemích. Neřekla bych, že je klíčem ke štěstí moc od života nechtít, příliš neočekávat. Já chci od života hodně a cítím se šťastná. Řekla bych, že jde spíš o to naučit se žít s tím, že úplně všechno v životě ovlivnit nemůžeme. Občas je asi třeba smířit se s tím, že některé věci nejde změnit.


Ale někdy, když si stěžujeme na věci, které změnit nemůžeme, nám před očima třeba právě utíkají jiné, možná i hezčí, které jen tak necháme být, aniž bychom si jich všimli. Občas jsme tak zaneprázdněni špatnou náladou, že už nevidíme to krásné, co nám život nabízí. A že je takových věcí spousta.

Když si stěžujeme na déšť, nemáme už čas vnímat jeho pozitivní stránky. Všimli jste si někdy jak déšť krásně voní? A mně osobně se za zvuku deště taky hrozně dobře přemýšlí. Mějte hezký den! (:
 


Komentáře

1 deceasedkitten deceasedkitten | 21. ledna 2013 v 20:58 | Reagovat

Myslím si, že ja som realista a snažím sa vidieť veci presne také, aké sú. No nie vždy sa mi to darí.
Každý večer sa vždy zamýšľam nad tým, čo dobré mi ten deň priniesol, aby som sa nemusela zaoberať mizernou náladou. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama