NEÚSPĚCHY A SLABOSTI

21. února 2013 v 14:39 | Lenča |  MY THOUGHTS
Včera jsem zas jednou otevřela sešit a prostě jen psala myšlenky. A tak se o ně s vámi podělím..

Myslím, že je nutné někdy zažít neúspěch, protože vám to pak pomůže uvědomit si, kde leží vaše hranice a že občas je nutné se smířit s tím, že něco nezvládnete. Většinou spíš říkám, že pokud chcete, dá se zvládnout úplně všechno, ale pravdou je, že někdy je třeba dovolit sám sobě něco nezvládnout. Chtěla bych mít samé jedničky, ale nejsem ochotná tomu obětovat tolik času a hlavně ne tolik nervů, a tak se radši smířím s o něco horšími známkami.

A když pak zažiju nějaký neúspěch - a vůbec nemusí jít jen o školu - budu brečet nebo mít špatnou náladu a na každého štěkat, ale hlavní je si své pocity uvědomit a tak nějak je prožít. Ač jsem mnohem víc sebevědomá než dřív, skoro nikdy si o sobě nemyslím, že jsem zvlášť silná. Protože pořád brečím a tak vůbec. Ale možná, že právě takhle se u mě ta síla projevuje. Myslím si, že někdy je nutné mít daleko víc síly ke slzám než k tomu, abychom nebrečeli.
 


Komentáře

1 Lour Lour | Web | 21. února 2013 v 16:45 | Reagovat

Mám na to podobný názor.. Když jsem byla na nižším stupni, tak jsem za ten stupeň se tam asi 4x rozbrečela.. Je sice fakt, že jsem byla malá a měla jsem tam jednu "nehodu", ale řekla jsem si, že na vyšším stupni mi neukápne ani jedna slza, že začnu "nový život" a na ten incident si nikdo nebude pamatovat, ale ano, pamatují si na to, jen nejsou moc odvážní mluvit o tom přede mnou. Když jsem teď dostala z němčiny 4 :DD Málem jsem povolila a začala brečet, ale udržela jsem to a byla silná! :) Nepočítám ty slzy ze smíchu, radosti, atd.. ty už k pubertě a celému životu snad patří, ne? :)

2 ~ Vesmírná Sestra Ƙɦɑɭɪɑ☯ ~ Vesmírná Sestra Ƙɦɑɭɪɑ☯ | Web | 23. února 2013 v 12:08 | Reagovat

Super článek a nádherný blog, včetně deisgnu, ten velmi chválím! :))
A víš, co si myslím já? Že opravdová síla, ta skutečná síla člověka pramení z projevení jeho citů a slabostí. A slzy a pláč vůbec - to je síla, která odstraňuje bolístky a přináší člověku úlevu. :) Jedině člověk, který pláče, je skutečně silný.
A plně se stotožňuji s tím, že je třeba vše, co nás potkává, s hrdostí přijmout. Protože vždycky je všechno tak, jak má být, pro naše nejvyšší dobro.. :) ♥♥♥ ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama