SVĚT VIRTUÁLNÍ

20. února 2013 v 7:15 | Lenča |  MY THOUGHTS
Často slyším lidi v mém věku nebo spíš ty o něco málo starší říkat, že jsou vděční za dětství bez počítače a internetu. My jsme sice měli počítač už, když jsem byla malá, ale nikdy to pro mě nebylo nic moc úžasného. Moji bratránci trávili hodiny hraním videoher, u playstationu, pak i u počítače a mě to nějak moc nebavilo. Většinou jsem jen chtěla, aby od toho konečně vstali a šli si se mnou hrát.

Takže, dá se říct, že kvůli tomuhle bych možná byla vděčná, kdyby se počítačové hry rozmohly až o něco později. Na druhou stranu, nemyslím si, že bych příchodem počítače měla nějak zkažené dětství. Trávila jsem spoustu času venku a neměla jsem ani možnost sedět u počítače tak často, abych kvůli němu nějak přicházela o vnější svět.

Víte, ač je to z velké části neskutečně ohromný pomocník, všichni víme, že je počítač, internet a vůbec celý tenhle "virtuální svět" taky problémem. Jak bychom to taky mohli nevědět, když ze všech stran slyšíme jen samé děsivé příběhy o pedofilech hledajících své oběti na sociálních sítích? A já nechci tenhle problém nijak zlehčovat, protože je to samozřejmě vážně hrozné, ale myslím si, že se na seznamování s lidmi přes internet pohlíží vážně hrozně jednostranně.


Je dost možné, že pět z deseti lidi nejsou těmi, za koho se na internetu vydávají. Což ale logicky znamená, že tu najdete i takové, které jsou tím, kým tvrdí být. Já osobně patřím mezi zastánce internetových přátelství, protože jsem si takhle našla pár opravdu dobrých kamarádů. A neskutečně mě rozčiluje, když se někdo snaží tvrdit, že taková přátelství nejsou skutečná.

Tím nejdůležitějším v tomhle světě je, aby rodiče mluvili se svými dětmi o internetu. O jeho výhodách i úskalích. Aby je varovali a aspoň do jistého věku se občas podívali, co děti na internetu dělají, s kým si povídají a tak podobně. Ale není to tak jak je nám to občas namlouváno s tím, že každý na internetu je pedofil a vlastně bychom si něměli vůbec s nikým psát, protože nevíme, kdo to je.
 


Komentáře

1 Ronnie Ronnie | Web | 21. února 2013 v 17:57 | Reagovat

aj ja vravím, že nie každý na internete je pedofil :-)
A myslím si, že záleží od inteligencie človeka, či sa nechá nejakým tým "pedofilom" zlákať, alebo nie ...
každopádne, pekná úvaha :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama