NECHCI BÝT JAKO DOSPĚLÍ.

10. března 2013 v 7:44 | Lenča |  OTHER STUFF
Milé starší já,

je rok 2013 a je ti devatenáct. Tvůj život se ti teď zdá být úžasný, alespoň většinu času. Ale přesto tě představa budoucnosti a skutečně být dospělým člověkem někdy trochu děsí. A to je důvod, proč tohle píšu.

Ať děláš co děláš, chci, aby ses zastavila, sedla si a tohle si přečetla. Jsi se svým životem spokojená? Věřím, že jsi a doufám, že to tak je. A pokud ne, proč ne? Protože jestli to je kvůli penězům nebo něčemu tak hloupému, jen si vzpomeň jaké jsou tvé priority. Jsem si skoro jistá, že peníze mezi nimi nefigurují.

Máš psa? Jestli ne, kup si psa. Vždycky si ho chtěla mít. Nebo kočku.

A teď, možná nejdůležitější otázka - děláš to, co chceš dělat? Ano? Pak jsem na tebe pyšná. Ne? Ale proč ne? Než tohle řeknu, pamatuj si, že není hezké obracet oči v sloup, ani na slova tvého mladšího já. Žiješ. Jen. Jednou. A to je pravda.

Nezapomeň opatrovat tu část dítěte v sobě. Protože nezálěží na tom, kolik ti je, já vím, že taková část tam pořád někde zůstala.

Myslím, že jsem to už napsala, ale nenech peníze, aby se staly tvým problémem. Mám pocit, že to musím zdůraznit tak moc jak to jen jde, protože většina dospělých, které znám, řeší peníze až příliš moc a dávají jim větší význam než jaký by mít měly. A jako devatenáctiletá to považuješ za hloupé. Ale možná jednou budeš potřebovat, abych ti to připomněla. A tak ti to připomínám. Peníze nejsou důležité.

Zavolej své mámě a svému tátovi, protože jsi nejspíš někde daleko a budou rádi, když uslyší tvůj hlas a ty zase ráda uslyšíš ty jejich. A buď úžasná, buď sebou, žij život jaký žít chceš.

Pa, mladší já :)


 


Komentáře

1 Tina Tina | Web | 10. března 2013 v 18:19 | Reagovat

To je dokonale napsaný :')Četla jsem si to několikrát..aww prostě ten styl jakým píšeš :))nedá se od toho odtrhnout.Já jsem si taky napsala svému staršímu já dopis, kterej jsem schovala :D Napadlo mě vyzkoušet 101 things in 1001 days, tak jsem si tam zařadila i napsat si dopis :)

2 Lenča Lenča | Web | 16. března 2013 v 8:32 | Reagovat

[1]: Děkuju moc (:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama