NOVINKY (O KNIHÁCH)

8. března 2013 v 6:44 | Lenča |  MY THOUGHTS
Ahoj :)

Před týdnem, 1. března vyšel český překlad knihy The Fault in Our Stars od Johna Greena. Český název je Hvězdy nám nepřály. A i když s překladem názvu moc spokojená nejsem (spíš vůbec), ty první strany překladu, co jsem zatím četla, vypadají dobře, takže i když pořád upřednostňuju originál, myslím, že se jim podařilo to přeložit vcelku dobře. Nedávno jsem tu knížku četla už podruhé a pořád ji mám stejně ráda, možná i víc. Takže pokud jste ji zatím nečetli, na co ještě čekáte?! :D By the way, článek, co jsem o knize kdysi psala, můžete najít tady.

Taky jsem dočetla první díl Heroes of Olympus - The Last Hero. Jen tak mimochodem, chápe někdo proč to přeložili jako Bohové Olympu? :D Samotný název The Last Hero je zase přeložen jako Proroctví, a i když chápu proč, přeložit to doslovně by bylo lepší. Jen mi v tom dělají zmatek :D Ale nestěžuju si, ještě by mohli měnit jména nebo tak něco. Ale abych se vůbec dostala k samotné knížce - moc se mi líbila. Je to volné pokračování Percyho Jacksona, ve kterém je sice hlavními hrdiny někdo jiný, ale setkáváme se i se známými postavami. A po tom konci potřebuju okamžitě další díl :D

Jinak mám příští týden konečně jarní prázdniny, takže mám nejmíň na první polovinu týdne přednastavené články, protože myslím, že bych to sama sobě už ani neodpustila, kdybych přestala psát ty každodenní články. Takže jo, mějte se :)

No nic, zatím pa (:
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama