MOŽNÁ, MOŽNÁ NE.

13. dubna 2013 v 9:26 | Lenča |  BOOKS
Robert Fulghum je úžasný. Znám ho už dlouho, a tak před rokem jsem od něj četla knížku Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce. A od té doby přečtu cokoliv, co napsal. A tak jsem si z knihovny půjčila Možná, možná ne - jeho (myslím) čtvrtou knihu. A byla přesně tak skvělá jak jsem čekala :)

Pokud pana Fulghuma neznáte, píše takové úvahy, vypráví o lidech, které potkal, příbězích, které zažil, věcech, nad kterými přemýšlí. Určitě doporučuju kteroukoliv jeho knihu. I pokud nejste příznivci mnoha set stránek, zrovna tahle jich má jen něco přes sto.

Tou krajinou prošly pořádné zástupy lidí. A každý, kdo tudy projde, za sebou zanechá stopy.
Není to žádný ráj. Přesto se mi tu líbí. Je tu něco, co živí moji duši a pozvedá mě.
Souvisí to s hledáním místa. Myslím, že každý člověk se hodí k nějaké konkrétní krajině. Já vyrostl na pláních - v krajině horké a suché - a nejšťastnější dny mládí jsem strávil v sedle jako kovboj. Mám schované fotografie otce, dědečka, pradědečka - všichni na koni v pracovním oblečení.


Dnes už kovboj nejsem, ani si na něj nehraju, ale v tom drsném kraji je mi dobře a nejvíce jsem ve vlastní kůži, když mě obklopuje to nehostinné prostředí. Jedu tam, když nevím jak dál. Stačí být chvíli tam, kde je slyšet jenom vítr, ve dne je vidět do dálky a v noci daleko do oblohy nad hlavou. Tehdy a tam chápu, že jsem se neztratil.

Když jsem četla tyhle poslední věty, viděla jsem před sebou vesnici, kde jsem se narodila a kde bydlí moje babička. Když tam jsem, taky chápu, že jsem se neztratila :)
 


Komentáře

1 annetold annetold | E-mail | Web | 13. dubna 2013 v 19:09 | Reagovat

Já jsem TFiOS četla už třikrát, jednoznačně je to pro mě knížka číslo jedna! Alasku jsem taky četla. :)) A teď mám rozečtenou An Abundance of Katherines, ale zatím mě to vůbec nebaví.. četla jsi jí? Já jsem teprve na začátku..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama