DEN DESÁTÝ - 1 ZPOVĚĎ

20. června 2013 v 6:41 | Lenča |  10 DNÍ
A máme tu poslední den. Nevím, jak by taková zpověď měla vypadat, ale když slyším tohle slovo, napadá mě něco osobního. A tak to zkusíme ;)

Někde jsem slyšela, že zatímco fyzické rysy míváme po rodičích, vlastnosti se většinou dědí po prarodičích. Svou babičku zbožňuju víc než cokoliv na světě, ale v některých chvílích mě jednodušše štve. Myslím si ale, že je dost možné, že v těchle chvílích štvu sama sebe já. Po téhle babičce jsem totiž zdědila celou hromadu vlastností. Na jedné straně je to otevřená mysl a laskavost, ale pak jsou to i takové věci, které na sobě nesnáším. Ochota nechat sebou manipulovat, nutkání brečet, ať se děje třeba jen sebemenší drobnost.

Na rovinu musím říct, že dědu nemám ani z poloviny tak ráda, ale jsem ráda, že jsem některé psychické rysy dostala i od něj. Politická uvědomělost (i když v případě nás dvou jde o úplně opačné názory :D). I ta záliba v ječení na lidi v televizi xD Částečně drzost. Moje máma je ve spoustě věcí jako on a já jsem docela ráda, že u mě jsou jeho vlastnosti tak nějak "zředěny" těmi babiččinými ;)

Jinak jsem ale hodně jako můj táta. Oba jsme trochu nesmělí a nepříliš výřeční, což se ale úplně mění ve společnosti lidí, které už známe a které máme rádi :) Rádi se smějeme a i když nám často nepřijdou vtipné stejné vtipy, Mr. Bean nás vždycky spolehlivě rozesměje oba ;)

Když si tenhle článek tak po sobě čtu, vlastně mi to ani nepřijde jako zpověď, ale je to něco, nad čím občas tak uvažuju a je to osobní, takže myslím, že to těch deset dní hezky uzavírá :)

Zatím se mějte (:

 


Komentáře

1 Džejn Džejn | Web | 21. června 2013 v 20:27 | Reagovat

To som vôbec netušila, že vlastnosti dedíme po starých rodičoch, to sa teda moc nemám na čo tešíť. Ale inak ja som si nevšimla nejakú podobu, ale možno som sa príliš dobre nepozerala. Zase raz som sa niečo nové naučila.
Inak aj ja som nesmelá, ale v spoločsnoti ľudí, ktorých dobre poznám je to úplne iné. Raz mi ľudia povedali, po čase že som úplne iná ako na začiatku. Ako keby som bola vymenená, že sa mi zobák nezavre :D Neviem čím to je. Jednoducho nedokážem s hocikým nezávezne konverzovať a toto závidím ostatným ľudom, že to dokážu. Majú potom o niečo jednoduchší život.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama