VĚCI.

18. července 2013 v 7:11 | Lenča |  MY THOUGHTS
Minulý týden jsem byla v Praze a bylo to skvělý :) Ale pět dní je moc málo, byla bych tam klidně mnohem déle (*napsala "dýl" a pak to smazala, protože jí to přišlo moc pražský* :D). Myslím, že bych si na ten pražský přízvuk už i zvykla, kdybych mu nevěnovala tak přehnanou pozornost. Trošku odbočka, ale víte, co je vážně divný? Že vůbec nejsem vlastenec, co se týče Česka, ale co se týče Moravy jo. Někdy jsem v Praze a zničehonic začnu vkládat do hovoru slova jako "tož" jen, abych dala najevo, že su z Moravy :D

Ale zpátky k Praze :) Jeden den jsme celý jen nakupovali. Mám nové boty (hnědé nízké tenisky), modré kalhoty (ne džíny, ale takové s úžasnou modrou barvou), dvě trička (to červené z nich je nejkrásnější na světě :D), nádhernou šedou peněženku, řetízek, puntíkovanou černo-bílou sukni a možná jsem na něco zapomněla, ale už nevím :D A samozřejmě knížky :) Koupila jsem si Tweety s city (Elizabeth Rudnicková), o které jsem asi tři dny předtím četla na jednom blogu a zaujala mě natolik, že jsem ji nutně musela mít. Byla skvělá a brzo se můžete těšit na článek o ní. A pak Ahoj z nebe (Laurie Frankelová), což jsem dočetla včera a taky o ní ještě bude řeč.


Měla jsem nejlepší latté v italské kavárně, projela se metrem a tramvají na rok dopředu, potkala spoustu krásných kluků :D, navštívila svůj nejoblíbenější obchod v celém Česku (Luxor na Václaváku), hrála si s se svou úžasnou sestřenkou :)

Mimochodem, už si nikdy nebudu stěžovat na McDonald :D A už nikdy ho nevyměním za KFC. I když nejsem velký fanoušek ani jednoho, McDonald je mnohem lepší. A mají tam velký hranolky, který jsou vážně velký. Změna tématu - taková zajímavá socha, kterou jsme potkali. Velmi výstižné.

Čůrající fontána, David Černý

Jeden den jsme podnikli takovou tu klasickou procházku historickým centrem. Vyfotila jsem se u Filozofické fakulty ;) Viděli jste někdy, že by hradní stráž měla sluneční brýle? Je to pochopitelný, ale o nic míň divný :D Taky jsme na Kampě potkali Francouzské trhy, kde to nádherně vypadalo i vonělo :) Málem bych zapomněla jak moc mám Francii ráda. Mimochodem, v Paláci knih měli strašně moc kopií Prázdného místa. A tří různých knih od Johna Greena! TFIOS, Looking for Alaska a An Abundance of Katherines :)

Teď jsem doma a hraju si na Rory Gilmorovou :D Zní to zvláštně, ale pomáhá mi to soustředit se na čtení a učení a být pilná :D A ani se neptejte jaké můžu mít učení, když jsou prázdniny. Občas mám takové záchvaty paniky, kdy si říkám, že pokud se na anglistiku chci vážně dostat, ani nevím, proč dělám cokoliv jiného než učit se a číst :D Ale ne, já se tam dostanu. Začínám vážně věřit, že jo :)

P.S. - Cory Monteith :( Prvně jsem o tom četla na twitteru a myslela, že je to nějaký hloupý vtip, protože lidi na twitteru občas mají nutkání tvrdit, že někteří lidi, co jsou naprosto živí, umřeli. Ale byla to pravda, bohužel. Je to strašný. Nic jiného snad ani říct nejde.
 


Komentáře

1 LuNath LuNath | 18. července 2013 v 8:36 | Reagovat

Chci jít taky nakupovat! :D
Už jsem dlouho nebyla v Praze. :(
Naštěstí tam mám brzy jet. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama