27 OBLÍBENÁ FIKCE

25. srpna 2013 v 7:12 | Lenča |  30 DAY BOOK CHALLENGE

Ahoj z nebe, Laurie Frankel

Tuhle knížku jsem si v červenci koupila v Praze v Luxoru, protože
a. má nádhernou obálku,
b. byla na ni (a pokud byste si ji náhodou chtěli koupit - pořád je) sleva a
c. její popis na zadní straně obálky mi připadal zajímavý a i když jsem o knížce nikdy předtím neslyšela, po tomhle popisu jsem věděla, že si ji musím přečíst.

Nebudu vám říkat o čem kniha je - ostatně, už zmíněný popis si můžete přečíst pod odkazem výše. Ale ten nápad je neskutečně zajímavý. Není to kdovíjak úžasná knížka, s tímhle nápadem si myslím, že mohla být napsaná o dost lépe. Nemá takové ty postavy, které vás donutí s nimi soucítit. A upřímně to není vyloženě moje oblíbená fikce - ale je to fikce a já o ní chtěla napsat a tak o ní píšu ;) Ale přesto všechno se mi dost líbila. Už jen proto, že vás přiměje přemýšlet.

Jak říká poslední věta na její obálce jde o strhující příběh o hloubce lidských citů, o přátelství a lásce, ale i o smutku, loučení a naději. O tomhle všem je, to ano. Jenže problémem je, že ta knížka sice je o všech těch pocitech, ale ony samotné v ní podle mě chybí. Už jen to, že jsem při čtení nebrečela, něco naznačuje. Když jsem ji dočetla, dala jsem jí na goodreads 4 hvězdičky a teď s odstupem bych to možná změnila i na 3. Ale i tak je dost možné, že se vám zalíbí. I když jsem si Ahoj z nebe nezamilovala, jsem ráda, že jsem si ji přečetla :)

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama