Říjen 2013

09 FILM, CO JSEM VIDĚLA NEJVÍCKRÁT

30. října 2013 v 8:18 | Lenča |  MOVIES

Past na rodiče

Past na rodiče jsem viděla milionkrát. Doslova :D Strašně moc ho zbožňuju. Hlavní dvojroli dvojčat Hallie a Annie hraje Lindsay Lohan.

Pokud ten příběh neznáte, je to takový ten motiv Luisy a Lotky. Dvě dívky; podobné jako vejce vejci, jedna z nich vyrůstá s tátou v Kalifornii, druhá s mámou v Londýně; které se náhodou setkaly na dívčím táboře a přišly na to, že jsou ve skutečnosti dvojčata. A pak se vyměnily.

Ten film je ohromně roztomilý. Taková rodinná pohodová klasika :) Navíc jsou tam moc pěkné písničky. Třeba moji milovanou Here Comes The Sun, která tu není v podání Beatles, ale přezpívaná Bobem Khaleelem, ale stejně je dokonalá (: A taky There She Goes, kterou jsem si zamilovala právě kvůli tomuhle filmu a taky s ní budu mít díky scéně, kdy Hallie přijíždí do Londýna, Londýn už asi navždy spojený :)


MŮJ HLAS BYL ZELENEJ.

29. října 2013 v 8:00 | Lenča |  POLITIKA
Volby dopadly tak jak dopadly, výsledky všichni známe, a vzhledem k tomu, že si stěžuju každému, s kým se v posledních třech dnech bavím, nemám už tak velkou potřebu stěžovat si ve článku. Stejně to nemá smysl. Udělala jsem, co jsem mohla. Šla jsem volit, strávila jsem spoustu času přemýšlení nad tím, koho budu volit, přesvědčila jsem svou mámu, aby šla volit! :D Takže ano, udělala jsem, co jsem mohla a jsem se sebou spokojená.

Tentokrát jsem volila naprosto nečekaně, protože i když jsem je předtím ještě nevolila, od jisté chvíle jsem sama sebe tak nějak považovala za voliče TOP 09 a nijak jsem se s tím tady na blogu ani nikde jinde netajila. Volila jsem je ve studentských volbách a byla jsem rozhodnutá, že je budu volit i v těch skutečných. Ale pak jsem nad tím začala trochu víc přemýšlet, udělala jsem si volební kalkulačku, ve které mi na prvním místě vyšli Zelení, pak Piráti a až zhruba se shodou 60% pak TOP 09. A čím víc informací jsem si o Straně zelených sháněla, tím víc jsem zjišťovala, že jsou mi jejich názory vlastně asi nejbližší.

Zhruba týden jsem měla v obálce nachystané tři lístky - TOP 09, Zelený a Piráty; a nemohla jsem se rozhodnout. Musím říct, že po tom, co jsem o těchle svých třech možnostech řekla babičce a ona mi doslova řekla, ať Piráty nevolím, jsem měla silné nutkání je volit právě jen kvůli tomu. Ale volit někoho jen proto, že vám někdo řekne, abyste je nevolili, je stejná hloupost jako volit někoho jen proto, že vám to řekne někdo jiný.


Ještě v den před volbami jsem váhala mezi TOP 09 a Zelenýma a úplně jsem se rozhodla vlastně až v pátek. A cítila jsem se vážně zvláštně, že nebudu volit TOP 09. Jenže když jsem pak tak uvažovala a říkala si, že je tolik lidí volí jen kvůli Karlovi, přišlo mi to docela hloupé. Taky mám Schwarzenberga ráda. Chtěla jsem, aby byl naším prezidentem místo toho debila (kdyby něco, žiju ve svobodném státě, takže ho můžu nazývat jak chci). Líbí se mi Karlovy názory a tak vůbec. A to, že jsem je nevolila, není způsobeno tím, že by se mi jejích názory a program přestaly líbit.

Hlavně díky volební kalkulačce a výsledku z ní, jsem si uvědomila, že to, co je pro mě nejdůležitější, má ve svém programu někdo jiný. Takže tak. I 3% jsou dobrá :) Jestli chcete článek skončený pozitivním postojem, tak neklikejte na celý článek :D


08 SRDEČNÍ ZÁLEŽITOST

26. října 2013 v 8:34 | Lenča |  MOVIES

Hříšný tanec

Hříšný tanec jsem viděla nesčetněkrát a můžu se na něj dívat pořád. Je to nádherný film, myslím, že bych byla schopná ho už odvykládat i zpaměti. A Patrick Swayze v něm byl perfektní ;) A ta hudba! Písničky z Hříšného tance jsou klasika.

Věděli jste, že...?
  • Na taneční choreografii pro Hříšný tanec pracoval Kenny Ortega, který později natočil High School Music.
  • Hlavní roli Baby měla původně hrát Sarah Jessica Parker.
  • Autorem písničky She's Like The Wind je sám Patrick Swayyze.
  • Když se Patrick Swayze dozvěděl, že po jeho boku bude hrát Jennifer Grey, chtěl z filmu údajně vycouvat, protože si s ní nepadl do oka při společném natáčením jiného filmu.
  • Vzhledem k tomu, že se letní natáčení protáhlo až do podzimu, museli přestříkávat listy na zeleno a místy dokonce lepit listy na stromy.
Teď, když o něm píšu, musím se na Hříšný tanec zase podívat :) Nejkrásnější film, vážně.


JEŠTĚ NAPOSLED.

24. října 2013 v 18:23 | Lenča |  POLITIKA
Sice jsem článek o volbách i na téma týdne psala, ale dneska mám tak šíleně pesimistickou náladu, co se voleb týče a taky jsem si právě pročítala články na TT a uznala, že musím ještě jednou napsat.

Takže, jsem rozhodnutá, koho zítra budu volit. A v mé volbě mi dost pomohla moje rostoucí nenávist k té osobě, která si říká náš prezident. Nechci vám radit, koho máte volit, to si musíte rozhodnout sami. Ale pokud jste občanem České republiky a už vám bylo osmnáct, jděte PROSÍM k těm volbám.

Nemáte koho volit?
Nevím přesně jak je to v kterém kraji, ale u nás v Olomouckém kandiduje 18 stran a je tam několik takových, které jsou podle mě dobrou možností. Určitě tam najdete někoho, kdo minimálně není zas tak hrozný. Mimochodem, pokud jste nerozhodnutí - doporučuju tenhle moc pěkně napsaný článek.

PŘÍŠERNEJ DEN.

22. října 2013 v 14:22 | Lenča |  MY THOUGHTS
Normálně nepíšu články jen za účelem toho, abych si postěžovala. Ale dnešek je strašnej. Strašnej, strašnej. Nejradši bych teď jen spala a jedla a koukala na seriály.

Vlastně to začalo už včera. Pamatujete si, jak jsem celkem s jistotou psala o tom, koho budu volit? Jo, no, to už dávno neplatí. Vím, koho volit nebudu. Vím, že k volbám určitě půjdu. Ale vůbec si už nejsem jistá mou původní volbou. Tak jsem si včera konečně udělala volební kalkulačku, která mi na mé nejistotě ještě přidala. Každopádně mám teď tři strany, ze kterých vybírám, ale vůbec si nejsem jistá.

Pak je tu maturita. Hlavně dějepis. Nechci maturovat, nechci se učit, agrrrh. Ach jo :D Strašně se mi nechce cokoliv dělat. Ale ono to bude zas lepší. Mám dny, kdy chci fakt jen spát jako je dnešek a pak mám dny, kdy v neděli vstanu v sedm ráno a nadšeně se pustím do učení :)


A rozpadli se Charlie Straight. Strašná škoda :( Nemůžu se s tím smířit, ale moje nesobecké já ví, že oni vědí, co dělají a Bertík ani kluci nepřestanou být úžasní, ani když už nebudou Charlie Straight.

A nevím, jestli mám letos dělat NaNoWriMo, hlavně z toho důvodu, že nemám notebook a budu muset psát ručně. Najednou stranu si říkám, že už teď mám až moc co dělat a ne dost spánku, ale na stranu druhou - NaNoWriMo mi čas nikdy neubíralo, jen ten čas, který trávím neužitečně, mění v čas na psaní, což je fajn :)

Víte, že je mi líp po tom, co jsem tenhle článek napsala? (: Zatím pa, mějte se.

#VOLÍM ANEB PROČ CHODIT K VOLBÁM.

21. října 2013 v 13:49 | Lenča |  POLITIKA
V roce 1948 měli lidé u voleb jedinou možnost - volit komunisty. I když se nám dnes může zdát, že nemáme na výběr a ano, nejspíš žádná ze stran není bez chyb, máme možnost výběru.

A taky máme informace. Před 50 lety bych nemohla tak jako dnes prostě zajít na google a najít si, co potřebuju. Nemohla bych si to ani přečíst v novinách nebo poslechnout ve zprávách.

Jsem vážně ráda, že žiju v dnešní době a vděčná za objektivní přístup k informacím. Já vím, pokud jde o politiku, není to tak snadné. Nevíme, co se děje tam, kam běžný člověk nevidí - uvnitř stran. Záleží na nás komu a čemu budeme věřit. Důležité je nevidět jen jednu stranu mince, ale podívat se ze všech úhlů. A pak se rozhodnout. Rozhodovat se mozkem. Anebo srdcem. Nebo nejlépe snad kombinací obojího. Rozmyslete si to dobře, protože i když se někdy zdá, že je to úplně zbytečné, pořád je to důležité.

Tak jo, běžte prosím volit. Záleží na tom. Na každém hlasu.

07 PRVNÍ FILM, CO JSEM VIDĚLA V KINĚ

18. října 2013 v 12:19 | Lenča |  MOVIES

Harry Potter a Kámen mudrců

Nejsem si úplně jistá, možná jsem dřív viděla nějaký jiný film, ale první film, který si pamatuju v kině, byl Harry. Bylo mi 8 let, když přišel do kin a v té době už jsem měla s mamčinou pomocí přečtené první dva nebo tři díly :) Nijak moc si nepamatuju, jak jsem to tenkrát vnímala - přecejenom je to 11 let :D (Šílenost, že je to tak dávno.) Zbožňovala jsem Hermionu. Byla jsem na tom v kině dvakrát, možná dokonce třikrát a pak se na to dívala doma pořád a pořád dokola.

Mám náladu být trochu sentimentální :D... Bylo mi 8, když jsem viděla první díl a 17, když přišel do kin ten poslední ;) I když za svůj oblíbený díl považuju některý jiný (jako knihu Relikvie a jako film Vězně nebo Ohnivý pohár, to se střídá), Kámen mudrců a s ním i Tajemná komnata jsou prostě klasika. Mohla bych to vidět stokrát (hmm, je dost možné, že jsem to stokrát fakt viděla :D) i tisíckrát.


Dobře, právě jsem se šla podívat na čsfd, abych porovnala datumy, kdy vyšly a jsem si skoro jistá, že jsem jako první film v kině viděla buď Princeznu ze mlejna 2, nebo Z Pekla Štěstí. Ale za a) nevím, který z těch dvou to byl a za b) i když mám ty jeho pohádky ráda, Zdeněk Troška natočil tolik špatných filmů, že to ani ty pěkné pohádky nepřeváží, takže jsem usoudila, že článek o HP bude lepší :D.

NEJLEPŠÍ (NEJHORŠÍ) TAG EVER

16. října 2013 v 17:40 | Lenča |  OTHER STUFF
Oblíbený palec? Oba.
Třetí nejoblíbenější příchuť? Jahoda
Oblíbený strom? Javor
Které obočí máš radši? Pravé :D

Jaký byl tvůj první dojem ze sebe samé/ho? WTF?! :D
Kolik? Nekonečno :D
Smrt nebo ne? Nechci být upírem (leda bych měla za manžela Damona :DD), takže nakonec nejspíš ano :D
Jakou osobu jsi nepotkal/a? Johna Lennona :(

Salát? Mrkvový!
Černá nebo bílá? Černá
Kolik lidí tě nesnáší? Nějací by se asi našli :D
Na stupnici od 1 do 10, kde se nacházíš? 11 =P :D

Tenhle tag běhal po youtube a z nějakého nepochopitelného důvodu jsem měla potřebu ho vyplnit. Pokud se nudíte nebo cokoliv, vyplňte ho taky!

TFIOS MOVIE (HVĚZDY NÁM NEPŘÁLY)

14. října 2013 v 12:50 | Lenča |  MOVIES
Kdyby to nebylo dost zřejmé, mou nejolíbenější knihou je The Fault in Our Stars / Hvězdy nám nepřály. Články o knize jsem psala už dva (1. a 2.) a dnes budu psát o její filmové adaptaci, jejíž premiéra byla stanovena na 6. června příštího roku :) Nemůžu se dočkat!

Tenhle film mě docela dlouho nechával chladnou, už jen proto, že tu knížku tak miluju a bála jsem se, že ji film zkazí. Jenže člověk, který v posledních měsících sledoval videa Johna Greena, se snad ani nemůže netěšit. Stačí vidět to Johnovo nadšení :) (Videa najdete pod článkem.)

Hazel Grace hraje Shailene Woodley, kterou jsem znala z The Secret Life of an American Teenager a tam mě příšerně štvala :D Ale myslím, že to bylo způsobené spíš tím, že měla takovou divnou roli a vlastně celý ten seriál byl docela blbost. Už jen skutečnost, že se Shai nechala pro tuto roli ostříhat a své peníze věnovala na charitu, činí tuhle herečku naprosto úžasnou (:

Ansel Elgort bude hrát Augusta. I on je podle toho, jak jsem ho viděla v Johnových videích, je naprosto skvělý. A Isaaca hraje Nat Wolff :) Jinak, celý film režíroval Josh Boone. Myslím, že už je to natočené nebo každým dnem natáčení končí, teď si nejsem jistá. Ahh, těším se na červen, naprosto neskutečně (:


V PRAZE JE BLAZE (:

14. října 2013 v 7:38 | Lenča |  TÉMATA TÝDNE
Když už mě minulé pondělí tohle nové téma týdne tak potěšilo, tak jsem si řekla, že bych na něj třeba i mohla něco napsat. A málem jsem to nestihla :D

Mám Prahu ráda, miluju ji. Když přemýšlím, která města mám nejradši, stojí Praha v horních příčkách, po boku Paříže a jen kousíček za Londýnem. Až na to, že Praha je jinačí. I když jsem totiž jednou byla v Londýně i v Paříži, v Praze jsem byla už mockrát. Znám ji. Vím, o všech jejích záporech, o všech negativech, kvůli kterým lidé říkají, že by tam nechtěli bydlet. A přesto tam bydlet chci. A když se tam dostanu na školu, tak budu nadšená a nejspíš už nikdy nepřestanu skákat radostí :D (A když ne, budu spokojená i s Brnem. ;)

Moje oblíbené místo v Praze je Karlův most. Trošku klišé, protože je to možná ta nejznámější památka. Ale mám na něm ráda ten ruch. Všechny ty cizí řeči, které tu uslyšíte; cizince, které uvidíte :D Zbožňuju i ty obrázky a všelijaké řetízky, které se tam prodávají každých pět kroků. Ani nevím, kolikrát jsem na Karlově mostě byla, jdu tam snad pokaždé, když jsem v Praze. Víte, co zbožňuju na Filozofické fakultě? Že je přímo u centra, u Vltavy (což by se - když o tom tak přemýšlím, nemuselo vyplatit, až budou příště zase povodně), na okraji Starého Města.


Co dál? Praha je dokonalá (ne v tom smyslu, že je bezchybná, ale prostě je i tak perfektní), je úžasná. Je tam všechno. Je tam to nejúžasnější obří knihkupectví ;) Je tam hned několik Starbucks :D A ty obchody! Vážně, jakmile se dostanu na školu do Prahy, musím si zároveň rychle najít i brigádu, abych si stíhala něco vydělat rychleji než utratím i to, co nemám :D

Co bych ještě řekla o Praze... pokud ji máte rádi, víte o čem mluvím. Pokud ji nemáte rádi, chápu vás. Hlavně pokud jste z Moravy :D Moje moraváctví je na seznamu důvodu, proč by pro mě bylo lepší Brno :D Pokud jste z Prahy, neberte si to nějak zle, vůbec to nemyslím špatně, ale myslím, že mi bude trvat než si zvyknu na pražský přízvuk. A vůbec všechna ta divná slova z Čech :D

That's all :)

"ZA KOMUNISTŮ SE ŽILO LÍP."

10. října 2013 v 15:46 | Lenča |  POLITIKA
Občas mám problém tak nějak rozumně brát názory, které jsou opačné než ty moje. Ale i když je to těžké, skoro vždycky se mi to více méně daří. Je ale jedna věc, kterou asi nikdy nepochopím a nebudu schopná respektovat. A to je názor, že za komunistů se žilo líp. Jasně, já vím, já jsem to nezažila a jsem neskutečně vděčná, že jsem to nezažila a nechci, aby se historie opakovala. A bojím se, že se to někdy v budoucnu stát může.

Čím víc se učím a čím víc o tom období čtu a vím, tím méně jsem schopná pochopit lidi, co i po tom všem dnes volí komunisty.

Já mám ráda svobodu - vážně MILUJU SVOBODU a právě ona je pro mě jedním z nejdůležitějších aspektů života. A rozhodně si nemyslím, že by se tu v dnešní době žilo tak zle, abych já nebo kdokoliv jiný měl důvod se chtít své svobody vzdávat.


Bydlím v oblasti Česka, kde je jedna z nejvyšších nezaměstnaností a přesto je tu dost pracovních příležitostí. Ovšemže ještě studuju a dlouho studovat budu, protože to dělám ráda, ale když jsem i já - největší lenoch světa :D - byla schopná si přes prázdniny něco vydělat, tak mi proboha neříkejte, jak lidi nemůžou pracovat, protože žádná práce není. Můžete se mnou nesouhlasit, ale myslím si, že tu nejsou zas takové problémy jak si všichni myslíme.

Ale víte, i kdyby byly, radši budu mít problémy se sháněním zaměstnání a nebudu si žít v největším luxusu než abych se vzdala své svobody.

V těchhle volbách volím TOP 09, protože jim věřím. Ano, pořád jim věřím. Je to strana, která prosazuje zavedení školného, ale není to bezdůvodně. Není to jen tak, aby nám komplikovali život. Narozdíl od některých jiných stran neslibují, že bude všechno perfektní. Však uvidíme jak sociální demokracie splní všechny ty jejich "krásné" sliby, protože je jasné, že to budou právě oni, kdo ve volbách vyhraje.

Ať si o tom každý myslí, co chce, ale já jsem ráda, že ve studentských volbách dostala nejvíc hlasů právě TOP09. Dává mi to aspoň jistou naději.

Nevím, do jaké míry se vy - čtenáři mého blogu, zajímate se o politiku, ale ať je to jak chce - já o tom psát musím :)

06 MŮJ OBLÍBENÝ MUZIKÁL

9. října 2013 v 18:21 | Lenča |  MOVIES

Pomáda

Takže zaprvé, pokud jste neviděli Pomádu, jak můžete žít?! :D Vážně, musíte to vidět. V hlavních rolích Olivia Newton-John a John Travolta. Těžko uvěřit, že je jim dneska oběma kolem šedesáti - Johna Travoltu pořád vidím jako Dannyho Zuka :D

Osobně znám všechny písničky nazpaměť. Ten film jsem neviděla zas tak mockrát, ale ty písničky poslouchám pořád dokola. Summer Nights bude vždycky moje nejoblíbenější, ale Look at Me, I'm Sandra Dee je taky skvělý. A Grease Lighting zbožňuju! No a všechny ostatní písničky :)

Pokud bychom se bavili o ději filmu, je to v podstatě o ničem. Takový ten tuctový příběh, který jste v různých podáních slyšeli tisíckrát. Ale tady na tom nesejde, protože je to tak pěkně podané. Takže tak, doporučuju (:


PONDĚLNÍ DOBRÁ NÁLADA

7. října 2013 v 13:59 | Lenča |  MY THOUGHTS
Ahoj (:

Původně jsem dneska chtěla psát vážnější článek (o politice - přijde během týdne), ale mám v pondělí tak skvělou náladu, že se o ni s vámi musím podělit. Právě jsem přišla ze školy, zapnula si počítač a nabrala si báječnou nudlovou polívku, což je jídlo, které mě rozveselí vždycky a dneska mi ještě přidává k mé už tak dobré náladě. Taky se mi dneska strašně líbí moje vlasy. A vůbec se vlastně líbím sama sobě :D Což je fajn pocit :)

O víkendu jsem dělala velký úklid, vyházela pytel krámů a stejně mám skříň pořád plnou naprostých blbostí, na které sáhnu jen jednou za půl roku, kdy z nich setřu vrstvu prachu :D Teď jsem si vzpomněla - já jsem nepsala o tom, že už mám šaty na maturiťák?! :D Byly jsme minulý týden s mamkou v Olomouci a já si koupila naprosto nádherný šatičky, který jsem si pověsila naproti stolu a teď se na ně pořád jen obidvně dívám :D (Foto pod článkem)

Dneska ráno jsem šla do školy a jako obvykle nestíhala a pak jsem si všimla nového billboardu ODS, který máme nalepený hned vedle domu a okamžitě mi to vykouzlilo úsměv na tváři :D Nejspíš sice budu volit o trošku vedle, ale stejně mě to těší, protože většinou nám tu visí tváře ČSSD a podobně a taky mi na mé cestě do školy minulý týden vylepili Babiše a co hůř - Okamuru. Takže obličej, který nemám chuť pomalovat, nemůže být na škodu ;)

Dobrá, zatím se mějte!

P.S. - Právě jsem si všimla, že novým tématem týdne je Praha! Yay, happiness :D


JAK SE CÍTÍM JAKO MATURANTKA.

1. října 2013 v 13:21 | Lenča |  MY THOUGHTS
Říkala jsem vám už, že jsem šťastná? Protože jsem :) Nejsem si jistá, na kolik za to může skutečnost, že jsem maturantka, ale to je jedno - hlavně, že jsem šťastná.

Co se týče maturity, v angličtině si věřím na sto procent, nebojím se ani češtiny a ZSV, ale vážně mám sem tam hrozné záchvaty paniky z maturity z dějepisu. Je tam toho strašně moc, co se musím naučit. Baví mě to a mám svoje docela účinné metody učení dějáku, ale když ono je toho tolik. Mám dny, kdy mám ohromnou chuť se učit a za jedno odpoledne toho stihnu tolik, že sama zírám, ale pak zase přijde období, kdy jsem schopná celej den prospat a proválet v posteli u sledování té blbé reality show, která mi poslední měsíc krade čas :D


A pak příjmačky. Zatím ani nevím, na jakou školu bych se ještě měla hlásit. Mám dvě a přijde mi, že to je málo, zvlášť, když v Praze je dost malá šance na přijetí. A v Brně nemám moc představu, jaké mám šance. Je tam test z AJ, který bude v pohodě, ale pak ty testy TSP a co já vím, jak na tom jsem. Přemýšlela jsem o Olomouci, protože mám to město hodně ráda, ale je to moc blízko domů, takže jsem ho nejspíš zavrhla :D Je tu někdo, kdo taky letos maturuje? Na kolik škol se hlásíte?

Celkově ale musím říct, že se jako maturantka cítím dobře :D Na výšce se budu cítit líp (: Asi tak. Člověk by nevěřil, jak budu v posledním ročníku vděčná za matiku. Já mám ten předmět ráda odjakživa, i když náš vztah občas skřípal :D Ale když teď mám jinak samé humanitně zaměřené předměty, ta matika se hodí :) Mimochodem, skutečnost, že už máme jen samé předměty, co mám ráda, je přesně tak úžasná jak jsem čekala (: