Prosinec 2013

JAKÝ BYL MŮJ ROK.

29. prosince 2013 v 22:30 | Lenča |  TÉMATA TÝDNE
Rok 2013 byl skvělý :) Abych aspoň pro jednou sentiment omezila na minimum (mám už rozepsaný článek na úvod nového roku, a ten bude sentimentální až až), rozhodla jsem se svůj článek napsat v bodech!

To nejlepší, co se za tenhle rok stalo?
  • Byla jsem v Anglii, to nic nepřekoná. A bylo to dokonalé (:
  • Sešla jsem se konečně s Vendy. A s Nikčou dokonce dvakrát, yay :)
  • Měla jsem vážně skvělé prázdniny. A když už jsme u toho, taky skvělé Vánoce.
To nejhorší, co se letos stalo?
  • Za prezidenta byl zvolen Zeman. Seriously, to je pro mě to nejhorší.
  • Nedokončila jsem NaNoWriMo. Když jsem v listopadu přestala psát, brala jsem to s klidem, ale pravdou je, že mě to docela mrzí. Nedá se nic dělat, budu psát zase příští rok a samozřejmě taky co nejvíc ve zbytku roku (:
A co dál?
  • Přežila jsem víc než půl roku bez notebooku, což je něco, čeho jsem si nemyslela, že jsem schopná :D
  • Stala jsem se závislou na One Direction. A na instagramu :D (Nezávisle na sobě.)
  • Konečně jsme se rozhodla si nedávat novoroční předsevzetí.
  • Hodně jsem psala na blog :)

Knižní svět:
Letos jsem přečetla 54 knížek. Taky jsem si jich docela dost nakoupila. Z 55, co jsem četla, se mi nejvíc líbilo...
Divergence (celá trilogie)
Pokud by to někoho zajímalo, celý seznam najdete na mém goodreads (:

Filmový svět:
A moje oblíbené filmy z těch, co jsem letos viděla, byly...
This Is Us (na ten jsem recenzi nepsala, protože jeho dokonalost nejde slovy popsat)
Pitch Perfect (ten jsem viděla tolikrát, že jsem skoro zapomněla, že ho znám teprve od letoška)

Vážně se těším na příští rok :))

15 POSLEDNÍ FILM, CO JSEM VIDĚLA

29. prosince 2013 v 15:49 | Lenča |  MOVIES

Hořící keř

Není to úplně poslední film, co jsem viděla, ale poslední, o kterém jsem chtěla napsat :) Tak úžasný film. Dechberoucí. Jeden z těch, který vám připomene, proč je důležité nezapomínat a ukáže vám, že některé věci se týkají všech.

Původně byl vysílán jako třídílná minisérie na HBO, takže dívat se na něj vcelku je hodně dlouhé, trvalo to přes tři hodiny. Osobně mi to nevadilo, protože mě ten film vážně bavil, ale byli jsme na tom se školou a vím, že někteří říkali, že jim to přišlo zdlouhavé. Podívat se na to postupně po oněch třech dílech je ideální :)

Hořící keř musíte vidět.

MILEY CYRUS

29. prosince 2013 v 10:11 | Lenča |  MUSIC
Miley Cyrus je skvělá. Mám ji ráda. Za poslední měsíce jsem změnila svůj dřív tak trochu negativní názor na to, co dělá. Měla jsem ji ráda jako Hannu Montanu? Ano. Ale je Miley pořád Hannou Montanou? Ne. Už není malá holka, už jí není čtrnáct a tak je logické, že chce dělat něco jiného než třeba před šesti lety.

Dost jsem o tom přemýšlela a je pravda, že na její výstup tenkrát na VMAs jsem zůstala koukat s otevřenou pusou. A u Wrecking Ball jsem na tom při prvním shlédnutím byla docela podobně. Ale pravdou je, že to není vůbec špatný videoklip. Šokující, ano. A z toho olizování kladiva se mi dělá doslova fyzicky špatně. Ve skutečnosti je celé to video víc než cokoliv hlavně smutné.

Řekla bych, že hodně lidí vidí na její práci jen to, že ve videoklipech účinkuje nahá, že šokuje, možná, že se nechová "slušně"? Jenže je v tom víc. A taky je v tom něco docela jiného. Když se přenesete přes ten počáteční šok a tohle všechno a zaposloucháte se do jejích písniček, jistě se vám podaříte slyšet a vidět, že je tu něco, co se snaží říct.

Když si někdy pročítám komentáře u jejích videí na youtube, strašně mě štve, když lidi říkají, že by měla přestat dělat to, co dělá a že by měla změnit svůj život a tak dále. Je to její život. Ano, je známá po celém světě, má miliony oddaných fanoušků a jistě se najde spousta takových, kteří teď nejsou spokojení. Ale taky se najde množství těch, kteří jí pořád podporují. Ač je Miley celebritou, může si se svým životem nakládat, jak chce. Záleží na ní, jestli bude ve videích účinkovat nahá nebo oblečená nebo cokoliv.

Pokud jde o mě, líbí se mi spousta jejích písniček. A až na to zmíněné kladivo se mi možná líbí i video k Wrecking Ball. A jsem si jistá, že si pořád zaslouží podporu. A jestli je Miley spokojená se svou tvorbou, good for her. Přeju jí, aby spokojená byla, protože má být za co.


VÁNOČNÍ PHOTO DIARIES (#poslední)

28. prosince 2013 v 17:45 | Lenča |  FOTKY
Ahoj!
Jak se máte? Od středy do včerejška jsem byla u babičky a než začne týden sentimentálních článků o končícím roku, začínajícím roku a tak vůbec, mám tu několik fotek, se kterými bych se chtěla podělit, takže jdeme na to :)

Začneme ještě jednou fotkou mého miláčka :D Je vážně skvělý, jiný notebook než Lenovo už nikdy nechci.


MOJE NEJKRÁSNĚJŠÍ VÁNOCE

25. prosince 2013 v 7:34 | Lenča |  MY THOUGHTS
Ahoj :)

Teprve včera, když už jsem se bála, že dostanu málo dárků a že nedostanu to, co jsem nejvc chtěla, mi došlo, jak velkou roli v mé představě ideálních Vánoc doopravdy hrají dárky a upřímně je daleko větší než jsem si vždycky myslela :D

Tyhle Vánoce jsem dostala to, co jsem si přála a měla jsem Štědrý den jaký se mi líbil a jsem si jistá, že budu mít taky 25. prosinec jaký mám ráda a na jaký jsem se těšila :) Takže. Dostala jsem notebook. Nádherný. Lenovo. Už teď ho miluju a vím, že jiný než Lenovo už nikdy chtít nebudu :D A vážně jsem si myslela, že ho nedostanu. A pak jsem ho dostala a myslím, že vší tou nejistotou byla pak moje radost ještě daleko větší.

I všechny moje ostatní dárky jsou krásné - na konci článku najdete některé vyfocené. Jediná věc, ve které Ježíšek udělal, jak jsem řekla, error, je výběr knížky - dostala jsem Prázdné místo, které už mám. Ale vůbec to nevadí, půjde to v pohodě vyměnit a už mám vymyšlených zhruba deset (nebo sto padesát tisíc) knih, které bych mohla mít místo ní.

Zatím se mějte a ještě jednou Veselé Vánoce! :))

Náušnice...


VÁNOČNÍ PHOTO DIARIES #3

24. prosince 2013 v 10:35 | Lenča |  FOTKY
23. prosinec
"Vánoční" nehty


VÁNOČNÍ PHOTO DIARIES #2

23. prosince 2013 v 9:08 | Lenča |  FOTKY
22. prosinec
Světýlka!


VÁNOČNÍ PHOTO DIARIES #1

21. prosince 2013 v 17:53 | Lenča |  FOTKY
21. prosinec
Kakao & Marshmallow s Matym - bráškou :)HAPPY CHRISTMAS

20. prosince 2013 v 11:59 | Lenča |  MY THOUGHTS

Ahoj!

Už jen čtyři dny :) Nemůžu se dočkat. Už teď jsem strašně nadšená. Včera jsem byla naposledy před prázdninama ve škole a byl to super den. Pohodička, skoro jsme se neučili a zpívali jsme si a pak odpoledne jsem už si jen pořád dokola pouštěla ty svoje oblíbené vánoční, zdobila jsem perníčky, rozbalila první dárek, kterej mi poslala Vendy! Nejvíc se mi líbí záložka s nápisem The Beatles (: No a užívala jsem si skutečnosti, že patnáct dní nebudu muset do školy :D

Taky už mám nakoupené i zabalené všechny (kromě jednoho, na kterém se pracuje) dárky a jsem spokojená :) Nejmíň do středy nebudu myslet na tu horu práce a učení, které se budu muset věnovat po zbytek prázdnin a pak se na ni vrhnu :D Miluju Vánoce!

Dneska jsem vařila (mňam maso s hermelínem) a koukala na telku (po nejmíň třech týdnech, kdy jsem se na televizi vůbec nedívala :D maximálně, když ji měl někdo zaplou, ale ne tak, že bych si sedla a dívala se na ni :D) a teď momentálně se dívám na Pretty Little Liars a za chvíli se chystám k babičcce zdobit stromeček a píct vánočku :))

Možná se ještě do Vánoc ozvu, ale jinak mějte krásné Vánoce, spoustu dárečků, no stress, nepřejezte se tak moc jako já :D a prostě si užívejte té pohody (:

Pa, Lenča

14 FILM S MÝM OBLÍBENÝM HERCEM/HEREČKOU

18. prosince 2013 v 22:38 | Lenča |  MOVIES

Kamarád taky rád

Naprosto úžasnej, super film. Strašně moc se mi líbil. Nedovedu si představit lepší obsazení hlavních rolí než dokonalého Justina Timberlakea a krásnou Milu Kunis. Oba dva jsou po tomhle filmu mými oblíbenými :) Je to americká romantická a samozřejmě taky velmi předvídatelná komedie, ale rozhodně patří mezi ty podařené :)O TOM JAKÝ BYL VÍKEND.

17. prosince 2013 v 17:04 | Lenča |  MY THOUGHTS
Ahojky :)

Konečně nejsem na 200 procent zaneprázdněná a mám čas napsat článek. Poslední týden byl šílený. Minulé pondělí až čtvrtek jsem prakticky nevzhlédla od učení, od čtvrtka do neděle jsme byli pryč a v neděli večer jsem ještě dvě hodiny seděla nad učením. Jsem vážně ráda, že už jdu do Vánoc jen dvakrát do školy.

Takže, tenhle víkend jsem strávila ve Františkových Lázních. I když s našima upřímně řečeno dost nerada takhle někam jezdím, chtěla jsem se tam zase jednou (po skoro pěti letech, kdy jsem tam byla celý měsíc v lázních) podívat a ten víkend byl fajn :) Byli jsme tam v hotelu Three, kterej byl vážně pěknej a určitě bych doporučila :) Byla jsem na pokoji s bráchou, což bylo fajn. Strašně se mi líbilo mít koupelnu prakticky jen pro sebe. Taky jsme v tom hotelu měli snídaně a jak normálně skoro nesnídám, jsem tam nevěděla, co jíst dřív :D

V pátek jsme jeli do Německa, do města kousek od hranic - Hofu, kde byly krásné vánoční trhy a výbornej punč :) Nejvtipnější byla naše komunikace v němčině. Ale nakonec jsme se domluvili :D Sobotu jsme strávili ve Františkových Lázních - ve městě a v místním aquaparku. A v neděli jsme už jeli domů se zastávkou v Praze :)

To je pro dnešek všechno, mějte se a tady je pár fotek...

Františkovy lázně (: Strašně se mi líbí ten altán vlevo, připomíná mi Gilmorky :D A vedle něj strom, kterej večer pěkně svítil :)

VÁNOČNÍ TAG!

9. prosince 2013 v 20:59 | Lenča |  OTHER STUFF
Ahojky! Rozhodla jsem se vytvořit blogový tag plný vánočních otázek (: Budu ráda, když v něm bude pokračovat, kdokoliv chce, jen kopírujte s odkazem a napište mi, že tenhle dotazník děláte, abych si mohla přečíst vaše odpovědi. Budu moc ráda, když se někdo zapojí :)

1. Na stupnici od 1 do 10, jak moc se těšíš na Vánoce?
10 :)

2. Jaké je tvoje oblíbené vánoční cukroví?
Vanilkové rohlíčky 4ever! Nic jiného bych ani nepotřebovala (:

3. Co si přeješ od Ježíška?
Novej notebook. Ale nejdůležitější je stejně to, že se sejdeme celá rodina a tak :)

4. Máš doma vánoční světýlka?
Jo jo. Dokonce mám v pokoji dvoje, jsou náádherný :D

5. Jaká je tvoje oblíbená vánoční vzpomínka?
Mám jich tolik! Asi bych řekla úplně všechny Vánoce u babičky, protože tam jsem vždycky s bratránkama a všema těma dětma a miluju to tam (:

6. Máš rád/a vánoční trhy?
Miluju je! Když nemám náladu na davy lidí, tak se jim vyhýbám, ale většinou na nich zbožňuju úplně všechno. Letos jsem na nich byla v Olmu a v Praze :)

7. Dostávání dárku x dávání dárků?
Oboje :) Moc ráda kupuju/vymýšlím dárky pro někoho, ale taky je ráda dostávám. Takže oboje nastejno.

8. Oblíbená vánoční písnička?
All I Want For Christmas od Mariah Carey :) A poslední dobou pořád poslouchám Merry Christmas Everyone.

9. Díváš se na Vánoce na pohádky? Jestli jo, na kterou se nejvíc těšíš?
Jo jo. Tři oříšky pro Popelku jsou klasika, dívám se na ně právě jen jednou za rok, na Vánoce. Nikdy to nevidím celé, ale vždycky to máme puštěné. Miluju tu pohádku :)

10. Myslíš, že budou letos bílé Vánoce? :)
Jasně, že jo, jsem optimista. Letos budou, uvidíte :D


13 OBLÍBENÁ FILMOVÁ POHÁDKA

9. prosince 2013 v 18:53 | Lenča |  MOVIES

S čerty nejsou žerty

Vždycky jsem měla strašně ráda některé filmové pohádky. A S čerty nejsou žerty je už klasika. Na tuhle se vždycky díváme s tátou a oba ji známe nazpaměť. Táta vždycky dopředu říká některé hlášky, než tam opravdu jsou (a tohle mám asi po něm, u těch oblíbených to dělám pořád :D).

Už je jí skoro 30 let, byla natočená v roce 1984. Moje oblíbená scéna vždycky byla ta, když Adélka zpívá pod oknem Petrovi tu písničku :) I kdybyste mě probudili třeba o půlnoci, znala bych slova té písničky :D


TI NEJLEPŠÍ Z YOUTUBE

8. prosince 2013 v 19:35 | Lenča |  OTHER STUFF
A tak je tu můj slibovaný článek o youtuberech! Let's get staaarted.

Snad jako první musím zmínit Zoe. Zoella je prostě kouzelná, báječná a její videa miluju, vždycky mě rozveselí. Právě na ně se poslední dobou dívám snad úplně nejvíc. Jedna z mých nejolíbenějších.

A když už jsme v Anglii, tak tam na chvíli zůstaneme. Je to Alfie aka Pointless Blog, na kterého se dívám už jen proto, že je to tak usměvavý a veselý člověk. Louise aka Sprinkle of Glitter, která dělá milá videa a občas je natáčí i se svou malou holčičkou Darcy, která je prostě andílek (: Marcus Butler, jehož jméno znám už dlouho, ale teprve nedávno jsem se začala dívat na jeho videa. Jim Chapman a Tanya Burr, taky skvělá videa.

Nepřestala jsem a ani nemám v úmyslu přestat zbožňovat videa Candice a taky BriBrye, oba dva jsou tak úžasné lidské bytosti (:


Už jsem ho zmiňovala, ale to mi nezabrání v tom zmínit ho znovu. Jeho klidně stokrát ;) Tyler Oakley! Myslím, že tenhle kluk je den ode dne čím dál úžasnější, jestli je to vůbec možné. Tyler je prostě jen jeden, je svůj, nikdo není jako on. Je hodně youtuberů, které mám hrozně moc ráda, ale myslím, že on je můj úplně nejoblíbenější. Mimochodem se už dvakrát setkal a mluvil s One Direction. Dokonce se s klukama i vyfotil! Tolik mu závidím a zároveň mu to strašně přeju.

Je tu Troye Sivan, kterého je nemožné nezbožňovat :) Samozřejmě taky pořád sleduju Kristinu Horner. Tenhle seznam by musel být mnohem delší, ale tohle jsou ti, které mám nejradši.


ZA MĚSÍC MI BUDE 20.

7. prosince 2013 v 11:08 | Lenča |  MY THOUGHTS
Jsem otravná, já vím. A dělám z toho něco většího, než co to je. Tak mi bude dvacet. No a co?

No právě, přesně za měsíc mi bude 20! Když jsem byla mladší, vždycky se mi zdálo, že lidi, kterým je přes dvacet, jsou tak dospělí, tak daleko přede mnou. A v poslední době jsem přemýšlela o tom, jak se postupem času mění moje (a nevím, ale nejspíš jistě ne jen moje) představy o věku.

Pamatuju si, když mi bylo šest a začala jsem chodit do školy. Měli jsme třídu v přízemí a věděla jsem, že ve vyšších patrech jsou vyšší třídy. A tenkrát jsem měla strašný strach z výšek a (bude to znít hloupě) ty schody vypadaly tak nějak děsivě. Ale neměla jsem strach, protože se mi zdálo, že ve třetí třídě nebo tak budu až za strašně dlouho. A pak ubíhal čas. Překračovala jsem ty věkové hranice, které mi dřív připadaly tolik vzdálené. Ale přesto se nic neměnilo, tyhle hranice se jen posunovaly. V prváku mi připadalo, že maturovat budu zhruba tak za milion let. A dnes?


Vysoká mi nepřipadá vzdálená. Pořád strašně nepředstavitelná, to ano, ale ne vzdálená. Moje představy o čase a o věku jsou teď úplně jiné než dřív. Hlavně vzhledem k tomu, že doba, kdy půjdu na vysokou mi připadá zhruba stejně vzdálená jako doba, kdy mi bude třeba třicet. Dává to, co píšu, vůbec nějaký smysl? Příští rok bude skvělý, těším se na něj. Jistě, že mám taky trochu strach, ale hlavně se těším :)

Tak proč mě tolik děsí myšlenka na to, že mi bude dvacet? Už nebudu teenager. Pořád budu ve spoustě věcech stejná. Nepřestanu milovat One Direction, radovat se ze sněhu, mít v posteli plyšového medvěda a tak vůbec. Ale stejně. Mám pocit, že když mi bude dvacet, měla bych být dospělá. Nevím, jestli jsem dospělá. Občas mám pocit, že ani nemám tušení, jak být dospělá. A nevím, jestli dospělá chci být.


MILUJU HARRYHO STYLESE.

6. prosince 2013 v 22:57 | Lenča |  MUSIC
Miluju je. Liam, Niall, Louis, Zayn a samozřejmě Harry.

Je to už dlouho, co jsem poprvé slyšela What Makes You Beautiful. Tehdy se mi ta písnička i to video líbilo, ale docela brzo mě omrzela. Z kluků se mi líbil hlavně Liam, měla jsem období, kdy jsem si pouštěla pořád a pořád on repeat ten začátek, kde zpívá on. Jednoduše řečeno, strašně líbil Liam a ostatní mě v podstatě nezajímali :D

Zayn se mi začal líbit nejvíc z nich až docela o dost později. Takže jsem je občas poslouchala, tancovala na jejich písničky, sledovala music videa, slintala nad Zaynovýma fotkama :D No, znáte to. I když... možná ne. Ale možná jo :D Poslouchala jsem je jen tak řekla bych "klidně".

Tak víc to začalo letos v létě. A začalo to tím, že jsem se podívala na nějaký rozhovor s nimi. A pak další. A další. A video diaries. A pak jsem už nepřestala a sledovala všechno s nimi, co jsem našla. A pak už ta láska, posedlost, říkejte si tomu, jak chcete, jen sílila :D

A s ní i moje posedlost Harrym Stylesem. Zbožňuju toho kluka. Minulý týden to došlo tak daleko, že se mi o něm zdálo :D Harry je úžasnej. Tak dlouho jsem měla nejradši Zayna, ale teď těžko říct - myslím, že vzhledově by to byl pořád Zayn, přestože Harry je druhej hned blízko za ním. Ale tak celkově bych řekla spíš Harry. Zbožňuju je všechny :))


Jejich nové album, Midnight Memories, miluju. Nejradši mám zatím Midnight Memories, Story of My Life (to music video je podle mě jejich nejlepší vůbec) a Little Black Dress. Diana je úžasná. A Best Song Ever samozřejmě :) Ale na ty ostatní jsem se zatím zas tak moc nesoustředila, přestože to poslouchám hodně.

Nejoblíbenější písnička od nich celkově? Momentálně Summer Love. Znala jsem ji už předtím, ale nevím - nějak mi neuvízla v paměti. A pak jsem si ji jednou poslechla a miluju ji. A Truly Madly Deeply je kráásná :) A přestože tyhle tři jsem (aspoň před tím než vyšlo Midnight Memories) poslouchala pořád a lehce se mi omrzely, pořád miluju She's Not Afraid, Stand Up a Still the One.WHAT UP

6. prosince 2013 v 9:29 | Lenča |  MY THOUGHTS
Ahoj :)

Jsem nemocná :( Minulý víkend v Praze byl fajn. Miluju vánoční Prahu. Miluju Prahu a miluju Vánoce, takže vánoční Praha je perfektní kombinací obojeho. Divadlo, na kterém jsme byli (Klec bláznů), se mi nelíbilo. Nešlo o to, že by ti herci hráli špatně, to vůbec, jen mi prostě celá ta hra nepřišla vtipná. Opravdu zasmála jsem se za celé dvě hodiny jen možná třikrát. Nesnáším stereotypy a když mi někdo předhazuje něco ve stylu "koukněte se na ni, ta je tak hloupoučká - no jistě, je to žena", smát se je to poslední, co chci udělat. Ale zbytek víkendu byl super.

Jinak jsem začala sledovat The Carrie Diaries a je to skvělý! :D Carrie Bradshaw je vždycky báječná. AnnaSophie Robb, která jí tu hraje, hrála v Mostu do země Terabithia a je úžasná. A samozřejmě, Austin Butler je strašně roztomilej :) Teď momentálně se dívám na nový Glee a ani nevím, proč to vůbec pořád sleduju, protože mě to nebaví. No jo, kvůli New Yorku - Rachel, Santaně a Kurtovi. A Blainovi. Ale Unique mám taky ráda. Jsou tam docela dobré postavy, ale já nevím - ta pátá řada je prostě divná a nudná a měli by to už asi radši ukončit.

Trávím teď až moc času sledováním videí na youtube, proč všichni dělají tak dlouhý videa?! :D Myslím, že o youtube a o channelech, které teď sleduju, napíšu samostatný článek, protože jsem jeden psala už dávno a spousta věcí se změnila. A taky chci napsat článek o One Direction a mé posledlosti nimi :D

Pro dnešek vše, pa, mějte se (:

P.S. - Minulý týden jsem dočetla Allegiant. Chtěla jsem o tom psát, ale nakonec by to asi nebylo na celý článek. Úžasný třetí díl. Z toho konce se ještě dlouho nevzpamatuju.

ELEANOR & PARK

4. prosince 2013 v 21:08 | Lenča |  BOOKS

Eleanor & Park, Rainbow Rowell

Právě jsem dočetla tuhle dokonalou, báječnou, opravdovou, nádhernou knihu. Miluju ji. Četla jsem v poslední době pár dost dobrých knih, ale ze žádné jsem dlouho nebyla tak nadšená jako z Eleanor & Park. Chtěla jsem si ji přečíst už nějakou dobu, protože jsem na ni slyšela samé kladné ohlasy a vypadala zajímavě, a tak jsem se k ní teď konečně dostala. Byla ještě lepší než bych si kdy myslela.

Eleanor je holka. Park je kluk. Slovy Avril Lavigne, can I make it anymore obvious? Je to příběh o lásce, ale zdaleka ne jen o ní. A je to tak pěkný příběh. Jedna z těch knížek, kterou vážně doporučím každému. Bude to možná znít divně, ale přijde mi to napsané tak nějak lehce a zároveň naléhavě. Četla jsem ji poprvé a stoprocentně ne naposledy. Mám chuť si ji přečíst znovu hned po tom, co se vzpamatuju z tohohle konce. A už teď se vyšplhala k TFIOS, Zlodějce knih a Harrymu; mezi moje nejoblíbenější knížky :)


12 "HLOUPÝ" OBLÍBENÝ FILM

4. prosince 2013 v 7:17 | Lenča |  MOVIES

Dívčí parta

Ani si nejsem jistá, jestli bych o tomhle filmu vůbec řekla, že ho mám ráda. Ale ráda se na něj dívám. A dívám se na něj v jakýchsi pravidelně nepravidelných intervalech. Nevím proč, vůbec to nechápu, ale občas si prostě zapnu počítač a mám potřebu pustit si Dívčí partu :D

Hraje tam Bridgit Mendler (Kristen), která je známa hlavně z Good Luck Charlie a taky Kouzelníků z Waverly, a kterou mám moc ráda. Taky Sophie Anna Everhard (Dylan), Elizabeth Sarah McLaughlin (Massie) a Ellen Marlow (jako Claire), které jsem jinde zatím neviděla. Aliciu hraje Samantha Boscarino, která se taky občas objeví v Good Luck Charlie a myslím, že byla i v Kouzelnících. A ne úplně hlavní roli - Layne, hraje Vanessa Marano, kterou jsem ze všech z nich viděla snad nejvíckrát. Hrála April v Gilmorkách a hlavní roli Bay ve Switched at Birth.

Mám ráda spoustu takových těch klasických sladce končících romantických komedií, ale příčí se mi, že bych kteroukoliv z nich označila za hloupý film :D Ale Dívčí parta vážně je hloupý film. A stejně ho mám ráda (:


PROSINEC.

3. prosince 2013 v 14:22 | Lenča
Po tom, co jsem přemýšlela o tom, jestli - případně jaká - si budu příští rok dávat novoroční předsevzetí, jsem se velmi "hipstersky" rozhodla, že dávat si novoroční předsevzetí je směšný a hloupý a vůbec to nehodlám dělat. (Což rozhodně nemyslím zle a v žádném případě nechci urazit kohokoliv z vás, kdo si novoroční předsevzetí dává.)

Co z toho plyne? Místo šílení na Nový rok si budu dávat jakási měsíční předsevzetí. Ani ne přímo předsevzetí, prostě cíle, kterých chci během následujícího měsíce dosáhnout, možné výzvy a tak podobně. Můžou to být cíle týkající se učení, psaní, knížek, které chci přečíst a čehokoliv dalšího, co mě napadne a čeho budu chtít zrovna ten měsíc dosáhnout. A protože prosinec teprve začal, není pozdě začít s tímhle nápadem zrovna teď.

1. Vymyslím téma pro seminárku a začnu ji psát.

2. Přepíšu si do počítače tu věc, co jsem začala psát během NaNoWriMo a zkusím dát tomu nápadu ještě šanci.

3. Začnu každý den snídat víc než jen hrnek kafe. A teď už doopravdy. *

4. Během prázdnin se pokusím přečíst Hobbita a kdykoliv během prosince se vrátím k Anně Karenině.

5. Dočtu poslední knihu na četbu k maturitě. (Ještě nevím, jestli to bude Válka s mloky nebo Zbabělci, mám doma z knihovny obě.)

6. Dodělám svůj Filmový tag.

7. Budu se hodně hodně HODNĚ učit na maturitu a na příjmačky a pokud to jen trochu půjde, zkusím si vymyslet nějaký učební plán, abych měla na všechno dost času a tak vůbec. (ČÁSTEČNĚ)