Březen 2015

JEN NĚJAKÝ BLÁBOL.

28. března 2015 v 15:50 | Lenča |  MY THOUGHTS
Ve vztazích to není vždycky jednoduchý. Ve skutečnosti je to úplně snadný jen málokdy.
Ale když někoho milujete, tak na tom ostatním až tak nezáleží.

I kdyby kolem vás nezůstal nikdo, kamarádi - ti praví - tu budou pořád. Právě proto není dobré je brát jako samozřejmost.

Nejvíc vždycky záleží na našich vlastních volbách a rozhodnutích. (Děkuju, Brumbále.)
And I like my choices. (Protože napsat článek a necitovat TFIOS, to prostě a jednoduše nejde.)

Mám ráda lidi, kteří jsou takoví, jací jsou a nestarají se o to, co si myslí ostatní. Jako Vendulka. Bude určitě ráda, že ji zmínim ve článku. Vendy je jeden z nejúžasnějších lidí, které znám. Strašně mě štve, že od sebe bydlíme daleko, protože když jsem byla den s ní, musela jsem se celou dobu smát. Je to prostě člověk, který, i když vtipy říkat neumí :D, vám vykouzlí úsměv na tváři. Ona je blázen, fakt je :D Ale asi právě proto je tak úžasná :*

Já ani nevím, co jsem vlastně chtěla psát. Jen jsem dostala chuť psát. Byla jsem včera na odstranění dvou znamínek na zádech a pak celý den prospala a dneska už je mi sice dobře, ale ty záda bolí a bolí, takže se mi do ničeho nechce.

Užijte si víkend, pa, L.


JARO :)

24. března 2015 v 18:30 | Lenča |  DENÍČEK
Ahoj:)

Už jsem zase dlouho nepsala, takže jsem se včera rozhodla, že dneska prostě napíšu a jak vidíte, nejspíš píšu. Právě teď jsem po dnu plném doučování u Nikolky, protože jsem ji moc dlouho neviděla a protože jsem jí dneska prostě musela koupit Asylum, když jsem to viděla ve slevě - takovou jednu knížku, o které už nejmíň půl roku pořád mluví a nebyla schopná si ji koupit :D

V pondělí jsme psali první test tohoto semestru, z Practical English a překvapivě mi ani nepřišel moc těžkej. První esej taky dopadla celkem dobře. Učím se a učím a celkem mě děsí, že už je konec března, protože sice se učím a učím, ale na některé předměty jen kašlu a kašlu a nepřečetla jsem do nich víc než stránku. A ani nemrknu a bude květen.

Jinak se příští týden stěhuju. S miláčkem:) Bude to jiné. Nejspíš. Možná ani tak moc ne jiné než teď. Možná jsme tak trochu blázni. Každopádně se těším, jsem zvědavá :D Jsem nadšená z toho počasí posledních dnů. Je jaro! Konečně jsem si sem přivezla kolo a svítí sluníčko a je krásně a je jaro. Můj dnešní článek nedává moc smysl... ale lepší než nic, asi. Koupila jsem si nový diář. V březnu/dubnu. Ale co.

Bye, L.


PILNÁÁ

14. března 2015 v 13:02 | Lenča |  DENÍČEK
Ahoj!

Jak se máte? Víte, jak se mám já? Naprosto úžasně, dokonale, skvěle. Všechno je prostě super. Poslední týden byl hrozně fajn :) Týdny před ním taky, ale pořád se u mě střídaly mé všelijaké nepříjemné nálady. A tenhle týden byl prostě jen vážně dobrej.

Půlka března a píšu druhý článek :( Na druhou stranu, co se týče školy, jsem teď hodně pilná. Už ve čtvrtek jsem napsala esej, která je na pondělí. Psala jsem ji o Jak je důležité míti Filipa, a dokonce mě to i dost bavilo. Oscar Wilde byl úžasný. Jinak toho mám ve škole jako vždycky až nad hlavu. Ale nestresuju se, stíhám to, co stíhám a to, co nestíhám, tak nestíhám, no a co. Jsem hrozně nadšená z té mé francouzštiny. Není to jednoduché, ale s každou další hodinou mám pocit, že jsem na tom líp a líp. A jsem rozhodnutá, že až dodělám fráninu, tak se na stejnou úroveň v dalším semestru dostanu i ve španělštině.

Teď ve středu jsem byla na jedné přednášce o myšlenkových mapách a od té doby jsem nimi hrozně posedlá :D Když jsem psala esej, tak mi to hrozně pomohlo a pak jsem si dělala myšlenkové mapy místo to-do listů a všeho možného a přijde mi to super. Na konec článku jsem dala příklad jedné takové mé myšlenkové mapy, ve které jsem si kreslila práci do jednotlivých předmětů (zvětší se po kliknutí). Jinak teď pořád sleduju HIMYM, taková menší závislost poslední dobou.

Paa, mějte se a užijte si zbytek víkendu :*

P.S. - Všimli jste si taky toho, že nějak moc používám slovo "hrozně?" :D


A JEŠTĚ JEDNOU O ŠKOLE.

1. března 2015 v 1:02 | Lenča |  MY THOUGHTS
Protože se s vámi chci podělit o všechny své pro mě podstatné akademické zážitky. Mám francouzštinu. Konečně (říkám konečně, ale druhý semestr místo první není zas o tolik později) se jí teď budu naplnovat věnovat. Vstupní test jsem nenapsala zrovna moc dobře, ale jsem připravená vyvinout úsilí a nejen to, už jsem ho i vyvíjet začala. Před první hodinou jsem se hrozně bála, hlavně toho, že nebudu ničemu rozumět. Ale rozuměla - a skoro všemu. Vím, že mi ten semestr francouzštiny dá hodně, i když to bude výzva.

Jako tělocvik jsem si tentokrát vybrala posilovnu. Nikdy jsem do posilovny nechodila a před první hodinou jsem vlastně v posilovně ani nikdy nebyla. Ale pokud něco potřebuju, je to tohle. Přes léto jsem hodně posilovala sama na vlastní pěst a byla jsem na sebe za to dost pyšná. Ale pak jsem nějak přestala a další pokusy zas začít byly neúspěšné. A tak posilovna. Protože všechno se má jednou zkusit. (Actually, s touhle větou moc nesouhlasím, ale hodila se mi tu jako argument :D)

Už v minulém článku o škole jsem zmiňovala redakční práce. A kromě nich moc předmětů navíc nemám. Jsou to ty povinné. Mezi kterými je tentokrát i všechny děsící fonologie, ale lingvistika byla taky strašák a dostala jsem béčko. Nepovinnou mám už pak jen angličtinu online, protože očividně v mém případě není angličtiny nikdy dost. Dneska jsem se vážně přistihla číst něco anglicky a nebýt schopná se v myšlení přeorientovat do češtiny.

Tak jo, to jen tak pro doplnění. Jdu spát, protože už je zase pozdě. Užijte si zbytek víkendu :)

MOJE OBLÍBENÁ MÍSTA V BRNĚ

1. března 2015 v 0:35 | Lenča |  OTHER STUFF
LUŽÁNKY
Nejkrásnější park. Teď v zimě tam sice moc nechodím, ale na jaře a v létě je tam nádherně. Loni jsem tam trávila tak každé druhé odpoledne. Potkáte tam několik veverek a taky jsme tam viděli ježka. Ten nejhezčí park.


VAŇKOVKA
Někdy je to tam sice až moc přelidněná, ale hrozně ráda tam chodím. Nakupovat nebo sedět a povídat si s Nikolkou :D Na Vánoce to tam bylo kouzelné, vánoční trhy u Vaňkovky byly moje nejolíbenější, protože byly ty jedině, kde nebylo přeplněno jako všude jinde. A prodával tam Jon Snow! A teď poslední asi měsíc je to tam hrozně krásné, protože tam jsou ty květiny a úžasná sedátka a hrozně se mi to líbí.

OKOLÍ SVRATKY
Strašně ráda tam chodím na brusle. Nebo na procházky. Hlavně, když svítí sluníčko.

SVOBOĎÁK
Potřebuje vysvětlení? Já nevím, mám ho ráda už jen proto, že je to místo, kde se vždycky něco děje. Kde potkáte ty nejdivnější lidi (a ano, patří mezi ně i ten můj blázínek, s nímž náš vztah začal právě tam, větou "slečno, máte pěkné šaty"). Kde občas projdete z jedné strany na druhou bez zastavení a jindy to trvá třeba patnáct minut procpat se těmi davy lidí.


FSS
Skutečnost, že je na tomhle seznamu moje úžasná a nádherná Filozofická fakulta, je samozřejmostí. A kromě ní musím zmínit taky Fakultu sociálních studií a to hlavně její atrium, kde několik dní v týdnu doučuju a jindy jen tak posedávám a čtu si, piju kafe nebo se učím. Je to tam takové útulné, příznivé studiu.