Duben 2015

SURFACING A ZLÉ SNY.

23. dubna 2015 v 9:31 | Lenča |  MY THOUGHTS
Ahoj:)

Tak jsem tenhle článek zase chtěla psát už před pár dny a dostala se k němu až teď. Minulý víkend jsem přečetla Surfacing od Margaret Atwood, další z knih na seminář z literatury. Ze začátku jsem neměla ani tušení, jak to vůbec dočtu, protože mi to připadalo jako hrozná blbost. Než jsem došla nakonec, tak jsem nejmíň jednou za každou stránku prohlašovala jak divná knížka to je, a taky že byla. Ale zároveň svým způsobem taky zajímavá. Určitě u ní budu psát nejméně jednu ze dvou esejí, které mě ještě čekají.

Tahle knížka je tím, co nazývám jako psycho :D A možná právě kvůli ní se mi zdály divné sny a jeden strašně hnusnej, ze kterého jsem se probudila v slzách. A taky asi kvůli ní jsem se děsila kvůli jedné věci až přespříliš brzy.

Zbývají tři týdny školy a pak šílená doba zkoušek. Už teď se jich děsím. Ale zvládnu to, snad. Francouzština bude šílená. Dějiny USA a Velké Británie, dva předměty, do kterých jsem za tím skoro nic nepřečetla a kde je toho hrooozně moc.. uklidňuju se tím, že jsem nechyběla ani na jedné přednášce, takže něco jsem pochytit prostě musela :D

Taky mám od včerejška novej mobil, strašně krásnej, aligátor. Jako náš pan prezident... :D Jsem z něj hrozně nadšená. Jako z toho mobilu, ne z prezidenta :D Tak jo, to bude pro dnešek všechno :)

Pa, L.

VELIKONOCE.

8. dubna 2015 v 15:00 | Lenča |  MY THOUGHTS
Aneb, ano, pojmenujte článek po něčem, o čem vůbec nemáte v plánu psát. Proč ne. Už týden je duben a je načase napsat článek. Už necelý týden bydlím v novém bytě, se svým přítelem. Když o víkendu montoval stůl, prohlásil, že si připadá staře. A já? Já si připadala staře tak moc a tak pořád. A teď, tohle, mi přijde tak nějak hrozně přirozené. Je to zvláštní. Kdybyste se mě zeptali ještě před několika měsíci, míň než půl rokem, nedokázala bych si představit bydlet s chlapem. Ani trochu, ani náhodou. Ale teď je to jiné. Protože je to skutečné. Je to láska.

Mojí nejlepší kamarádce se důvod, že se milujeme, nezdál jako dostatečný důvod ke společnému bydlení. Nikdy mi nevnucovala svůj názor na celou tu věc a podporovala mě v tom, jak jsem se rozhodla. Ale vím, že "láska" jí nepřišla jako rozumný důvod, proč nám to bydlení spolu vydrží a proč to zvládneme. Nesouhlasím s ní.

S žádným jiným chlapem bych bydlet nedokázala. Snáším jeho nepořádek a přemýšlím nad kompromisy, i když mi jeho nápad připadne jako totální pitomost. Nejde to snadno popsat (a mimochodem, co to zas dělám? já myslela, že už mi došlo, že blog není deníček :D). Vlastně jo. No, už jsem to řekla :) Nic snazšího a zároveň nic složitějšího než láska není.

Tenhle článek píšu na jedné úžasné budově, na FSS (Fakultě sociálních studií). Patří mezi moje nejoblíbenější v Brně. Ráda tu sedávám, občas piju kafe, občas čtu a občas si užívám volné wifi, kterou na novém bytě zatím nemáme.

Jaký, že jsem tomu článku dala nadpis? Aha, jo. Když za pomlázku někoho nechcete zabít, přestože jste české slavení Velikonoc vždycky z duše nesnášeli/y, to je teprve láska. Jinak jsem Velikonoce nijak neprožívala. V pondělí sněžilo, ale neměnilo to vůbec nic na skutečnosti, že to byl hrozně fajn den :)

Pro dnešek všechno :) Pa, L.