Červenec 2015

JAK JSEM POPRVÉ LETĚLA.

15. července 2015 v 11:35 | Lenča |  MY THOUGHTS
A tak jsem v pondělí poprvé seděla v letadle. Nebo spíš letadýlku. Za svých jednadvacet let jsem až do předvčerejška nikdy neletěla. Taky jsem si nikdy nemyslela, že mi bude špatně nebo se dokonce budu bát. Strach z výšek mě přešel už tak před deseti lety. Přesto jsem, když jsme se o tom s L. bavili, říkala "co když se budu bát?". Je pravda, že vzhledem k tomu, že seděl vedle mě, bylo nemožný se bát. Ale myslím, že bych i tak byla v pohodě.

Jak jsem se k tomu vůbec dostala. Táta od L. lítá a my jeli za ním na pár dní na výlet na letiště. Naštěstí nám ještě jakžtakž vyšlo počasí, protože ten den později už bylo dost hnusně a včera pak i pršelo. Když jsme se blížili k tomu letadlu, tak ne, že bych se bála letět, ale malinko jsem se bála, že mi bude zle nebo budu zvracet nebo tak něco. Ale pak jsme si tam sedli a já už se jen těšila, až budem nahoře.

Nebylo to nic dlouhýho, byli jsme ve vzduchu jen zhruba patnáct minut. Ale jistě si dokážete představit, že pro mě jako někoho, kdo nikdy předtím neletěl, to byl hodně velký zážitek. Jen jsem seděla a koukala dolů a úplně moc si to užívala. A L. byl hrozně rád, že to bylo poprvé s ním ;)

Teď jsme zase zpátky doma, právě poslouchám "soundtrack" k This Song Will Change Your Life a čtu. Dala jsem si takovou velkou výzvu, a to přečíst všech sedm dílů Harryho Pottera ve francouzštině. Divím se, že mě to nenapadlo dřív, protože to je dokonalý. A to proto, že francouzštinu potřebuju provičovat a to dost, a taky jsem si už pár měsíců chtěla znovu přečíst celého Harryho. Takže začínám prvním dílem. Věřím si :) Nedávám si žádný deadline, dokdy to stihnout, protože čtu zároveň spoustu dalších knížek, ale řekněme zatím, že první díl do konce srpna, to bych mohla zvládnout zvládnu. Jinak mám teď už skoro dočtenou Agnes Grey od Anne Bronteové. Upřímně musím říct, že začátek a první polovina mě bavila o dost víc, ale teď už to začíná být zase zajímavější, tak uvidíme. Na Jane Eyre nebo Větrnou Hůrku, největší díla svých sester, za mě ale asi nedosahuje.

ČERVENEC.

9. července 2015 v 12:35 | Lenča |  DENÍČEK
Ajoj:)

Přijde mi, že poslední dny a snad i týdny utíkají jako voda. Dneska například, jsem se dost divila, že už je čtvrtek. A co je nového? Vlastně asi nic. Zase se budem stěhovat, ale teď ještě ne, až v průběhu nebo koncem září. Venku je konečně přežitelně, včera jsem stála na dešti a jen si to užívala. Hodně moc teď čtu.

Začala jsem u Asyla, to se mi dost líbilo, i když to bylo jiné než jsem čekala. Potom jsem si přečetla Temné kouty, protože jsem musela dřív než uvidím ten film. A hrozně skvělá knížka. Trochu psycho, ale mě se hodně líbila. Určitě si přečtu i třetí knížku od Gillian Flynn - Ostré předměty. A po Temných koutech jsem potřebovala něco uklidňujícího, letního a roztomilého a tak jsem si takové knížky přečetla rovnou dvě. Isla and the Happily Ever After od báječné Stephanie Perkins, na což jsem se moc těšila a ani v nejmenším mě to nezklamalo. Nejvíc se mi stejně líbila Anna, ale musím říct, že Isla je hned na druhém místě, před Lolou. No a včera jsem dočetla This Song Will Save Your Life (Tahle píseň ti změní život), což bylo na mém to-read listu taky celkem dlouho. A tahle knížka se mi líbila hrozně hrozně moc. Určitě doporučuju jako takovou lehkou letní četbu. Elise, hlavní postava, je jedna z těch, do kterých jsem se byla schopná vážně hodně vžít. A teď naposlouchávám písničky z té knížky, protože je doslova nacpaná dobrou hudbou.

Kromě čtení se znovu snažím učit němčinu, tentokrát už nepřestanu a vím, že jsem to stejné už říkala nejmíň jednou, ale teď to myslím ještě víc než vážně. Němčina je frustrující. Není dobrý nápad se jako první cizí jazyk učit anglicky, protože angličtina to má všechno hrozně jednoduchý a když pak přejdete na takovou němčinu, je to prostě frustrující.

Registrovala jsem si předměty na další semestr a do těch, které jsem chtěla nejvíc, jsem se nedostala. Ale snad příště. Děsí mě, že to zatím vypadá, že budu dva dny muset být ve škole už 7:30. Ale zvyknu si, asi - snad. Budu muset. A nakonec článku nějaké fotky.

Pa, L.