Listopad 2015

ACoS AUTOGRAMIÁDA A SPOUSTA ČTENÍ.

14. listopadu 2015 v 11:56 | Lenča |  DENÍČEK
Včera měly u nás v Brně autogramiádu holky z A Cup of Style, a tak jsem samozřejmě šla, i když po hodině čekání, kdy se řada skoro nepohla, jsem toho rozhodnutí jít začínala celkem litovat. Ale to netrvalo dlouho, protože pak už to šlo rychleji a když jsem se po celkem tak hodině a půl čekání dostala na řadu, tak jsem byla nadšená. Holky byly hrozně milý a prostě takový, jak byste čekali z jejich videí :)

Čtu The Tenant of Wildfell Hall od Anne Bronteové a hrozně se mi to líbí. Začala jsem předevčírem a už jsem za polovinou a i když je to tak trochu povinnost, vůbec mi to jako povinnost nepřijde, protože se od knížky nemůžu otrhnout. Mnohem lepší než nějaká Jane Eyre (no offense nikomu, kdo ji má rád, protože vím, že vás je hodně). Já mám od Bronte sisters nejradši Na Větrné Hůrce, četla jsem to asi třikrát. Ale Anne psala zrovna tak úžasně. Četla jsem od ní už Agnes Grey a teď tahle knížka, kterou možná budu mít ráda stejně tak moc jak Větrnou Hůrku. Takže čtu a čtu a čtu.

Do školy toho mám dost, občas nevím, kde mi hlava stojí, ale zkouškový je pořád dva měsíce "daleko", tak do té doby nějakej čas ještě je. Venku je krásně, svítí sluníčko a vůbec to nevypadá na nějakej příchod zimy, což ale mě jako někomu, kdo zimu nemá rád, vůbec nevadí. Klidně bych brala takovýhle počasí až do jara.

Mějte se krásně a užijte víkend:)

VÍKEND DOMA.

7. listopadu 2015 v 16:16 | Lenča |  DENÍČEK
Ahoj:)

Pouštím si zase jednou hudbu z Glee, venku je škaredě, většinu práce, kterou jsem dneska chtěla stihnout jsem zvládla dokonce rychleji než jsem čekala, takže je čas na napsání na blog. Jsem teď na víkend doma a mám fajn náladu. Dneska jsme byli na řízku s bramborovým salátem u babičky. A už se hroozně těším na Vánoce. Možná budeme dokonce už dělat perníčky. Trochu brzo? Ale co :D

Poslední dobou mám do školy tolik práce, že většinu času vůbec nevím, co dělat dřív. Ale jde to. Baví mě to, což je to asi nejdůležitější. V pondělí jdeme na hokejový souboj univerzit, takže už se těším, protože loni to nějak nevyšlo, ale letos budu fandit. S L se pořád popichujeme o tom, kdo vyhraje (samozřejmě, že my). Určitě bude sranda. Taky jsem byla v divadle a musím říct, že jsem konečně po dlouhé době byla na opravdu dobrém divadle. Měli jsme jet na My Fair Lady, což bylo ale den předem kvůli nemoci hlavní herečky zrušeno a místo toho hráli Noc na Karlštejně. Ale ta byla taky krásná, hrozně moc se mi to líbilo :)

Jsem nadšená z podzimu a když můžu, tak se jen tak procházím listím. Minulý týden, když bylo tak krásně, jsem jedno dopoledne procházela Lužánkami a vypadalo to tam úplně nádherně, jako v ráji. A byla jsem posilovat. V úterý a až do včerejška mě dost šíleně bolely nohy :D Ale je to skvělý, jsem jenom ráda, že se sebou něco dělám. A taky mě to baví. Kromě toho lítám z jednoho doučování na druhé - nebo spíš, ze školy na doučování a zpátky a zas tam. Ale nevím, nějak tak jsem spokojená, když mám co dělat. A pak mám nejmíň tři "volné" dny, což je super:)

Co se týče čtení, tak mám rozečtené Career of Evil, ale zatím jsem v podstatě pořád na začátku. A koupila jsem si knížku od A Cup Of Style. Příští týden budou mít holky v Brně autogramiádu, tak už se hrozně těším.

Zatím ahojky, L.

TED TALKS

5. listopadu 2015 v 14:17 | Lenča |  OTHER STUFF
Četla jsem si nějaký chytrý článek (nejspíš na lifehackeru, tam se vždycky zaseknu na půl hodiny) a byly tam různé tipy, co dělat, abyste byli - tuším - chytřejší nebo něco v tom smyslu a jeden z nich byl využít dojíždění do práce/školy k poslouchání TED talks. A tak jsem je začala každé ráno v trolejbusu poslouchat a je to úžasný.


Možná TED talks znáte, možná jste ten název aspoň slyšeli a pokud ne, tak to vůbec nevadí. Jsou to přednášky různých osobností na všelijaká témata. Už dřív jsem se dívala/poslouchala pár z těchto přednášek, ale až teď jsem s tím začala tak nějak víc. Super je, že existuje i aplikace do mobilu (název prostě TED), kde si můžete ty talky stáhnout v době, kdy jste na wifi a pak je poslouchat offline.

Jeden z nejlepších, které jsem v posledních dnech poslouchala byl tenhle. Byla tam hned ze začátku takhle věta, u které se mi, když jsem ji při poslechu tohohle talku slyšela, chtělo brečet.

So we grew up believing no one would ever fall in love with us, that we'd be lonely forever, that we'd never meet someone to make us feel like the sun was something they built for us in their toolshed.

Důvod proč se mi chtělo brečet - protože bych vážně tenhle talk bývala potřebovala slyšet, když mi bylo 11. Kdybych měla možnost říct svému o deset let mladšímu já jedinou větu, bylo by to, že život je lepší než základní škola. Asi tak milionkrát. Ale zpátky k TED talks.

Další hodně inspirativní byl tento od Andrewa Solomana. Když jsem psala předchozí úsek článku, tak jsem snad půl hodiny hledala, který z těchto dvou talků mám na mysli, protože ač nebyly úplně podobné, byly podobně úžasné.

Mohla bych uvést ještě další příklady, ale myslím si, že bude lepší, když článek ukončím tady a vy si sami vyberete z talků takové téma, které vás zajímá a o kterém byste chtěli slyšet :)

update (asi 5 minut po dopsání článku): Samozřejmě můj nejoblíbenější nejen TED talk, ale taky nejoblíbenější řeč ze všech a to je tahle od Steva Jobse. Poslechněte si ji.