Prosinec 2015

ROK 2015.

31. prosince 2015 v 9:35 | Lenča |  OTHER STUFF
1. Jedna věc, kterou si pamatuješ z každého měsíce tohoto roku?
LEDEN - slavení mamčiných kulatých narozenin
ÚNOR - smích i pláč
BŘEZEN - nadšení ze školy
DUBEN - společné stěhování s L
KVĚTEN - proč se něco takovýho musí dít zrovna mě?
ČERVEN - úžasné brňenské ohňostroje
ČERVENEC - poprvé jsem letěla :) a taky Zlaté dny!
SRPEN - byla za náma Vendulka! (:
ZÁŘÍ - šílený stěhování, slavení prvního společného roku
ŘÍJEN - padesátka :D
LISTOPAD - spouusta práce
PROSINEC - nejkrásnější Vánoce

2. Čeho nejlepšího si letos dosáhla?
Zvládla jsem nejhorší dny ve svým životě, myslím, že to se dá dost považovat za úspěch. Začala jsem pravidelně cvičit, chodím nejmíň dvakrát týdně a jsem z toho nadšená:)

3. Jaká je tvoje oblíbená vzpomínka z tohohle roku?
Když tu byla Vendulka. Když jsme byli s L na výletě v Jeseníkách. Tátová svatba, zvlášť proto, že jim to neskutečně moc přeju. Když jsme se s L zvládli sestěhovat a nezabili jsme přitom jeden druhýho :D Všechno to hraní s Matýskem. Hokejový souboj univerzit. Těch vzpomínek je prostě hrozně moc :)

4. Jaká nejlepší věc se ti letos stala?
Pěstuju si takovou úžasnou schopnost vidět něco dobrýho v každým dnu. Nejlepší věc... bylo by jich strašně moc. Ta jedna, kterou uvedu je to, jak jsem v těch nejtěžších chvílích nejen tohoto roku, ale celého svého života, mohla poznat, že mám úžasné kamarády a rodinu, kteří mě vždycky podrží a nenechají spadnout:)

5. Novinka, která ti v paměti uvízne jako nejdůležitější z tohohle roku?
Určitě to, když jsem se dozvěděla, že se můj tatínek bude ženit :)

6. Nový známý nebo kamarád?
Seznámila jsem se letos se spoustu dalších spolužáků, které jsem před rokem ještě neznala :)

7. Báječný film, který si viděl/a?
Insterstellar. Kód Enigmy. Ex Machina. Zmizelá. A další :)

8. Nová zkušenost, kterou jsi nikdy předtím neměla?
Letěla jsem, s L. :)

9. Naplnil rok 2015 tvoje očekávání?
Ano.

10. V co doufáš do roku 2016?
Doufám, že se mi podaří podívat se do těch míst, kam chci/plánuju jet.


NÁDHERNÝ VÁNOCE.

25. prosince 2015 v 20:31 | Lenča |  DENÍČEK
Ahoj,

je v podstatě po Vánocích a já jsem si je letos hrozně užila. Nesněžilo, no a co? Ale vezmeme to tedy postupně. Pokud mě znáte, víte, že jsem se těšila už někdy od září, užívala jsem si tu atmosféru, výzdobu i vánoční trhy, i když letos nebylo až tolik času je procházet. Dárky jsem taky měla nakoupené dost brzo. A když pak bylo 23., necítila jsem se až tak vánočně.

Asi to bylo tím, že se mi 23. ženil tatínek. Měli malou svatbu, bylo nás tam dohromady jen deset, ale bylo to strašně milý. Líbilo se mi to hlavně proto, že tátovu teď už ženu mám fakt ráda a ti dva se k sobě dokonale hodí. Jsou dost jiní, často se o něčem vtipně dohadují, ale asi i díky tomu se tak doplňují. A pak taky, všechny svatby jsou tak nějak nucené, všechno je do puntíku naplánované, ale u té jejich to tak nebylo a přišlo mi to tak mile přirozené.

Na Štědrý den jsem se už ale cítila dost vánočně, i když - a bude se to vysvětlovat jen těžko - to letos bylo tak nějak jiné. Dopoledne jsme s Matym na zkrácení čekání hráli různé hry, pak byla tradiční zelňačka a odpoledne se jelo k babičce. Tam jsem dostala tři šály :D Taky učebnici němčiny, kterou jsem si přála a poukázku do knihkupectví. Chvíli jsme tam poseděli, dali si víno a o pár hodin později jeli domů na večeři. Letos mi chutnala snad i víc než jindy, salát i losos byl výbornej. No a pak jsme se vrhli na tu hromadu dárků, která byla pod stromkem. Dostala jsem batůžek do školy, kartáč, nějakou kosmetiku, tepláčky, od Matýska sůl do koupele a svíčky, a ještě společně s Matym 3D puzzle Tower Bridge a Eiffelovku (oboje už jsme dnes ráno měli postavené). Do noci jsme stavěli lego a ty puzzle a hráli jednu hru, co brácha dostal. No a dneska jsem byla u druhé babičky, s bratránkama a prostě taťkovou stranu rodiny, kde to je vždycky hrozně fajn:) Bylo zvláštní a smutné, že jsme byli jako vždycky u prababičky a letos tam poprvé nebyl pradědeček.


Zítra i v neděli budu u babi, protože v neděli tam jedeme všichni (bude husa) a zítra vaří svíčkovou, takže tam samozřejmě musím i zítra :D A pak mi dojede miláček:) To taky souvisí s tím, proč byly ty Vánoce tak nějak jiné. Užila jsem si je, ale několikrát jsem si říkala, že stejně je pěknější, když jsem s L a prostě třeba jen ležíme nebo si povídáme. Není to ani tím, že by mi až tak moc chyběl.. jen je to s ním prostě hezčí.

Lenča

SWEET ESCAPE.

20. prosince 2015 v 22:18 | Lenča |  MY THOUGHTS
Nezáleží na tom, kde jsem a s kým jsem, občas se prostě najde chvíle, kdy chci jinam, do svého vlastního světa. A když jsem teď doma, není na to ideálnější místo než to mé oblíbené, v mém pokoji u teplého topení, tentokrát ještě pod řetězem barevných světýlek.

Hrozně se těším na následující týden. Zítřek budu trávit s bráškou, budem hrát hry a půjdem ven a budu ho rozmazlovat tím, že mu koupím zákusek v naší oblíbené cukrárně. V úterý jedeme zase s Matym k babičce, je to už tradice, i když letos o den dřív než obvykle. Každý rok společně pečeme vánočky a pomáháme babi zdobit stromeček. No a pak ve středu se můj táta žení. Hrozně moc mu to přeju, zvlášť proto, že si vážně myslím, že konečně našel tu pravou :) Těším se, mám vybrané šaty a bude to určitě pěknej den. No a pak samozřejmě Štědrý den, na kterém se těším na úplně všechno. Jsem zvědavá, jestli se Matymu podaří odhalit ježíška, protože už několik měsíců plánuje, že tentokrát odejde jako poslední, aby se přesvědčil, že tam ty dárky nedává nikdo z nás ;) Pátek jako vždycky u druhé babičky a v sobotu mi sem přijede L a i když jsme se ještě dneska viděli a nebude to ani týden, už teď vím, že se mi bude stýskat...

Jinak zítra plánuju hned, co se probudím, začít vyhlížet pošťačku, jestli mi donese dopis s dárečkem od Vendy :) V pátek jsme si dárky dávaly s Nikčou a dostala jsem moc pěknej černej náramek a tričko, kde mi vyrobila nápis "DFTBA" :)) No a dneska s L, kterému jsem já dělala dárek, na jehož nápad jsem narazila kdesi na internetu a zdálo se mi to neskutečně úžasný. Původní myšlenka byla 365 papírků (tolik jich nemám ani zdaleka) a na každý napsat buď něco, co mám na tom druhém ráda nebo nějakou společnou pěknou vzpomínku nebo tak. Psala jsem to na různobarevné papíry a pak jsem ještě přidala nějaké bonbonky a dala to do zavařovačky, kterou jsem ještě trochu ozdobila. No a já jsem dostala krásnej červenej náramek, kterej jsem spolu vybírali :)

Těšila jsem se domů, protože jsem tady už dlouho nebyla a taky jsem se nemohla dočkat cukroví, na které jsem se vrhla hned, co jsem přišla domů od vlaku :D Chtěla jsem ještě balit dárky, ale možná to nechám na zítřek a už zalehnu, s nějakým seriálem (nebo že by knížkou?) a pomalu půjdu spát:)

Všem vám přeju překrásné Vánoce!


OPTIMISM.

10. prosince 2015 v 22:54 | Lenča
Dneska je můj 7832.den na světě :) A byl to skvělej den. Proč? Svítilo sluníčko po tolika hnusných, mlhavých a šedivých dnech. A společně s počasím se taky radikálně zlepšila moje nálada, až jsem si říkala, jestli mě to počasí ovlivňuje fakt až tak silně, aniž bych si to uvědomovala. Možná jo.

Měla jsem jen jednu přednášku (pozitivní psychologie) a dostali jsme během hodiny za úkol vytvořit dvojice/skupinky a navzájem si říct, co se nám na tom druhém člověku líbí. Ze začátku jsem jen obracela oči v sloup a žádná taková blbost se mi dělat nechtěla. Ale když jsem si sesedla s dvěma dalšíma lidma a řekli jsme si to, bylo to vlastně hrozně milý. Takový to, že jsem hodně musela vyjít ze své comfort zone, protože pochválit něco někomu, koho jsem v životě neviděla, pro mě vůbec jednoduchý nebylo. Ale celkově to prostě bylo jen pěkný, milý cvičení :)

Pak jsem byla cvičit (jop, daří se mi teď chodit dvakrát týdně a jsem na sebe velice hrdá :D) a na obědě a doma se učila a učila, protože zkoušky se nezadržitelně blíží. A když se mi už přestalo chtít makat na škole, tak jsem pekla cookies. Koncem minulého týdne jsem dělala vanilkové rohlíčky a za ani ne týden už jsou všechny pryč :D A tak jsem trochu experimentovala s cookies, do části těsta přidala kakao a na některé dala slunečnicová semínka. Ale stějně nejlepší jsou s rozinkama. Já miluju čokoládu, ale ty rozinkové jsou prostě fakt lepší :)

No a teď večer jsem se dívala na Rozbřesk. Nevím proč, jsem sama doma a na nic náročnější jsem neměla náladu a napadlo mě, že už jsem žádný z dílů Stmívání dlouho neviděla, no tak jsem se na něj podívala. A už půjdu spát. Tenhle článek o ničem moc nebyl... :D Ale jen jsem chtěla něco napsat:)

Pa, mějte se!

LONG TIME NO SEE

3. prosince 2015 v 20:08 | Lenča |  MY THOUGHTS
Docela dlouho už jsem zase nic nepsala a bylo to hlavně proto, že bylo všechno takový trochu složitý a o tom, o čem jsem chtěla psát, jsem pak už zase psát nechtěla a tak. Měli jsme jet s L do Paříže, ale nakonec tam nejedem (ne z vlastní vůle). Obrečela jsem to, ale dostaneme se tam jindy, snad. Zatím si budu muset mluvit francouzsky jen sama doma.

Blíží se zkouškový a mám tolik práce, že doslova prostě nevím, co dělat první a tak pak jen sedím a nedělám nic už jen proto, že mám všeho nad hlavu. Tři zkoušky už jsem si zapsala před Vánocema v prosinci, abych aspoň něco měla z krku a pak další čtyři mě čekají v lednu. Plus nějaké eseje a úkoly. A pak třeba aspoň pár týdnů klídku a volna :) Nemůžu se dočkat.

Taky se šíleně blíží Vánoce a na ty se hrozně moc těším :) Už mám nakoupený všechny dárky, což ani já sama nedokážu pochopit, ale zvládla jsem to letos nějak úžasně rychle. Včera jsem ještě dokupovala poslední a je hotovo. Jsou tu vánoční trhy a je to kráásný. A spousta turbomoštů :D Stromeček na Svoboďáku je fakt hroznej, takže se mi tak nějak celkově víc líbí Zelňák. A všude stromečky a světýlka a vánoční písničky. Mám tu atmosféru prostě hrozně ráda.

No, dneska to bude jenom krátký, protože jak už jsem říkala, práce je moc a času málo :) Ale pokusím se zase co nejdřív napsat.