VŽDYCKY JSEM CHTĚLA...

15. dubna 2016 v 19:55 | Lenča |  MY THOUGHTS
Vždycky jsem chtěla mít děti. Miluju děti. Vždycky kolem mě bylo milion dětí, v babiččině vesnici to byli bratránci a všichni možní sousedi a já pro ně vymýšlela všelijaké hry. Je to už pár let taky ten můj neuvěřitelně rychle rostoucí bráška. A moje pražský princezny, sestřenky. Vlastně si ani nedokážu představit nemít ráda děti. Nikdy jsem popravdě moc nepřemýšlela o tom, jaké to bude mít vlastní děti. Vždycky to bylo takové to klasické, dokončím vysokou, najdu si práci, pár let si budu ještě užívat a pak, třeba tak ve 28, nebo i později, přijde čas na zakládání rodiny. Dokonce jsem se vsadila, že nebudu mít dítě před třicítkou, i když jsem nedávno tu sázku vzala zase zpátky.

No a teď je to jiné. Je mi sice teprve 22, ale dokážu si představit mít už za nějaký ten rok dítě. Zatím mám samozřejmě ještě nějakou dobu studia, ale potom... těším se, až budu mít děti. A taky jsem celkem přesvědčená, že bych mohla být dobrý rodič :D

Vždycky jsem chtěla cestovat. Když jsme si měli na nástup na maturitní ples vymyslet nějakých pár vět o sobě, jedna z mých byla "jednou procestuje celý svět" a pořád v to doufám a taky věřím. Nechci cestovat proto, že bych snad neměla ráda Českou republiku, mám to tu ráda, a to o mnoho víc než před pár lety, kdy jsem celkem dlouhou dobu měla za sen odstěhovat se jednou někam do ciziny. Po tom už teď tak moc netoužím. Každá země má svá pozitiva i negativa a já to tady mám přese všechno ráda. Cestování mě baví proto, že ráda poznávám. Líbí se mi i poznávat místa tady u nás, ale v zahraničí je to samozřejmě trochu jiné, protože je to pokaždé něco jiného a jiné kultury, jiný jazyk. Líbí se mi to.

No a teď taková ta otázka, jde tyhlety dvě věci vůbec skloubit? Samozřejmě že se dá cestovat do jisté míry i s dětmi nebo jde taky děti nechat na pár dní někomu na hlídání, ale celkově prostě mít děti je hrozně velká zodpovědnost. Jak jsem už říkala, těším se na to a to moc, ale na druhou stranu je fajn mít takovou tu svobodu. Moct si dělat co chceš, nemuset se moc o nic starat.

Ale co, jenom tak plácám:) O jakékoliv názory se klidně podělte, budu jen ráda.

 


Komentáře

1 Ver. Ver. | Web | 22. dubna 2016 v 23:23 | Reagovat

S těmi dětmi jsem to kdysi viděla stejně a pak mi najednou bylo 22 a říkala jsem, že už bych si to taky fakt uměla představit a že by se mi to i líbilo. No musela jsem si ještě 3 roky počkat, ale zatím jsem naprosto spokojená :) S cestováním to ale moc skloubit nejde, alespoň do určitého věku dítěte/dětí. Taky není jisté, že je to bude bavit. Nicméně i tak plánuju s turistikou nepřestat. Jen je s sebou potřeba i na víkend mimo domov sbalit polovinu domácnosti :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama